Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Polaroid !
Автор: kalgari   
Дата:   14-11-08 19:40

Здравейте!

Търся фотоапарат "Полароид" от тези, които правят снимка веднага.Не е задължително да функционира, но светкавицата му трябва да работи.Аматьор съм и не мога да открия такъв апарат в търговската мрежа, понеже не ги произвеждат от доста години.Може ли някой да ме посъветва, къде да намеря такъв апарат?
Предварително благодаря...

Отговори на това съобщение
 Re: Polaroid !
Автор: mitku   
Дата:   14-11-08 19:44

Аз имам един такъв, който се търкаля непотребен някъде из шкафовете... до последно (преди 15-ина години) си работеше, но не го знам дали работи още. Излизаше доста скъпичко да се снима с него. [smilie5]

P.S. (edit) Ей такъв:

http://www.keibunsha-books.com/seihininfo/image-l/la_toy0047.jpg


Ако те интересува - може да предложиш някаква "цифра" на ЛС. [smilie3]



Публикацията е редактирана (14-11-08 19:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Polaroid !
Автор: vga   
Дата:   14-11-08 20:16

какво е нужно на един такъв апарат за да функционира? химия? хартия? откъде се набавят консумативи? и на мен ми е интересна тази тема...

Отговори на това съобщение
 Re: Polaroid !
Автор: mitku   
Дата:   14-11-08 20:33

Нужни са батерии (за да работи апаратът и светкавицата все пак [smilie5] ) и таз "кутийка" в дясно на снимката по-горе (по-точно - много таквиз "кутийки"). Друга химия не трябва. Слага се касетата в апарата и може да направиш 10 снимки... доколкото си спомням - излизаше около долар/снимка, но беше голяма глезотия - цъкваш копчето и ти "плюе" снимката (която след няколко минути придобива крайният си цвят). [smilie7]



Публикацията е редактирана (14-11-08 20:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Polaroid !
Автор: caro-anton   
Дата:   15-11-08 01:05

Такива фотоапарати не се произвеждат от 2 години и половина. Не е чак толкова много години.
Полароид бяха купени от едни чичковци, които нямат желание да се занимават с фотография, а с електроника (!), така че Полароид просто ще правят някакви боклуци с надпис Полароид.
Филми - има по фототата, примерно.
Аз снимам редовно с такъв на черно-бял филм (не точно такъв, ама подобен).

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »