Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Дилема никон Д80 или ... ?
Автор: snoopcho   
Дата:   27-10-08 09:50

Здравейте ... Любител съм и съм решил в близкото бъдеще да си закупя малко по професионална техника ... Спрял съм се на Никон Д80 тяло + Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6 G ED VR този обектив
Кажете мнение за тази комбинация ...

Преди бях решил да е Никон Д60 с китов обектив ... но доста хора ми споделиха че Д60 е добро начало но след като навлеза в фотографията би ми бил недостатъчен ... Д80 може да е по старичък модел но имал доста по важни плюсове ...

Аз точно това искам ... не след 1 година да ми се налага да сменям Д60 с китовия а примерно да мога да ползвам Д80 за по дълго ... дори и сега да дам малко повече пари .

Кажете мнение за моята дилема ... ? На къде да се насоча ... (и за обектива може да кажете мнение защото 16-85 ВР / 18-200 ВР са доста скъпички ... а пък 18-135 е без стабилизация и не знам дали си струва )

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема никон Д80 или ... ?
Автор: ixus   
Дата:   27-10-08 09:52

Правилно разсъждаваш относно тялото[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема никон Д80 или ... ?
Автор: muu   
Дата:   27-10-08 09:55

обектива > 18-70 ... по къс е , без вр , но с по добра картинка... /така казват хората [smilie3] /

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема никон Д80 или ... ?
Автор: tantris   
Дата:   27-10-08 09:56

ИЛИ.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема никон Д80 или ... ?
Автор: snoopcho   
Дата:   27-10-08 11:15

е някои др да изкаже мнение ... защото наистина ми е трудно да избера ... с две думи ... Д80тката би ли ми вършила работа ... струва ли си парите ... и въпреки че е на 2 години има ли още живот в нея ?


ПС : Като няма система за почистване от прах голям минус ли е ? И колко горе долу излиза едно чистене от сервиз ?

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема никон Д80 или ... ?
Автор: vankostrong   
Дата:   27-10-08 11:37

аз снимам с д50 незнам на колко години е вече но има още много живот в нея !
истината е в обективите :)
вземи си д80 с 18-105 и не му мисля !

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема никон Д80 или ... ?
Автор: seymour_sz   
Дата:   27-10-08 11:49

При варианта Д60 и Д80 според мен дилема няма [smilie7]
Вземай смело Д80 с читави обективи. Доколкото съм чувал, системата за почистване не била особено ефикасна, но пък инвестираш едно 20-25 лв в духалка и си решаваш проблема.
Аз съм с Д80 и като напълно начинаещ засега ми е предостатъчен, защото още години сигурно няма да мога да ползвам пълните му възможности!

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема никон Д80 или ... ?
Автор: mitku   
Дата:   27-10-08 11:57

D80 (на старо) + 18-105VR [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »