Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Майкъл Фрийман
Автор: gdavidov   
Дата:   23-10-08 16:10

Какво мислите за книгите на Майкъл Фрийман? Струва ли си да се закупи поредицата му от 5 книги с практически съвети за съответно пейзажи, портрети, светлина и осветление, черно-бели снимки и макрофотография и могат ли те да заменят курс за начинаещи?


Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Фрийман
Автор: stoyan_5   
Дата:   23-10-08 16:15

Книгите си струват - поне мен ме нахъсват да опитвам разни неща ...
А курс си е необходим - има неща дето се показват, а не се разказват ...



Публикацията е редактирана (23-10-08 16:17)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   23-10-08 16:15

Защо трябва книгите да заменят курса? Не могат ли просто да го допълнят?

И струва ли си? Петте книги са по-евтини от пластмасов китак. Според мен си струва.

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Фрийман
Автор: El_Fuego   
Дата:   23-10-08 17:19

Струва си. Поне едно ниво са над тези на NG.

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Фрийман
Автор: PolarBear   
Дата:   23-10-08 17:24

Подкрепям горните три мнения.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Фрийман
Автор: asahi   
Дата:   23-10-08 17:46

Аз пък горните четири [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Фрийман
Автор: rhyan   
Дата:   24-10-08 00:02

Че той има поне 1 в поредицата на NG - ако не се лъжа за портретната фотография...

Само не знам дали превода е коректен. Не ме разбирайте, че го подлагам на съмнение или на критика, но винаги при превод от един език на друг може да се допусне грешка, макар и неволно. Все пак преводачът не е самият автор, нито пък трябва да е действащ специалист в областта в която превежда...

Затова подкрепям тези, които казват курс+книга.

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Фрийман
Автор: imipa   
Дата:   24-10-08 00:32

Купи си книгите, прочети ги, поснимай, пак ги прочети... Накрая се запиши на курс :)

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Фрийман
Автор: exo99   
Дата:   24-10-08 00:47

Макрофотографията мога да ти я дам за 20 лева, че аз си купих една, а втора ми подариха.
0885 357719

От София съм.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Фрийман
Автор: swan_   
Дата:   24-10-08 15:05

Аз имам 2 от книгите - много са добри. Взимай!

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Фрийман
Автор: gdavidov   
Дата:   24-10-08 15:21

Благодаря ви много, отивам да ги взема!

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Фрийман
Автор: Rotor   
Дата:   24-10-08 18:36

Имам една книга на Фрийман - "Светлина и осветление".
Лично на мен не ми хареса. Може на американската публика да и пасват лесносмилаемите четива, но на мен не ми допадат изобщо. В книгата само се споменават различни следствя на принципите и механизмите, които изобщо не са обяснени. Тоест нещо, като готварска книга с рецепти - ако искаш да се научиш да готвиш едва ли ще хванеш да четеш подобна книга.

Ако се чете много внимателно (смятам че така трябвад а се чете всяка техническа книга), може да се извлече малко полезна информация, която със сигурност не си заслужава стойноста на книгата.

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Фрийман
Автор: cowboy   
Дата:   24-10-08 19:42

И аз имам " Светлина и осветление " и никак не ми хареса,затова не съм си копувал другите му книги.

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Фрийман
Автор: borisyankov   
Дата:   24-10-08 20:14

> Може на американската публика да и пасват лесносмилаемите четива, но на мен не ми допадат изобщо.

Значи много повече ти харесват сухарски и неразбираеми учебници от български професори? Какво е негативното на това нещо да е лесно смилаемо?

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Фрийман
Автор: Rotor   
Дата:   24-10-08 21:05

@ borisyankov

На въпрос 1:
Ами зависи.
Ако някой неща, които искаш да знаеш не са споменати защото принципно не са лесно смилаеми (не винаги с думи прости може да се обясни всичко, някой неща са си сложни сами по себе си), то отговора е Да.

Що се отнася до нашите професори, при тях проблемът им е че не пишат учебници, а нещо като изложения на манията им за величие. Имам чувството, че си организират сбирки и си показват взаимно колко точно и прецизно са се изразили, без да съзнават, че най-важното в един учебник е да те учи.

На въпрос 2:
В повечето случаи в това няма нищо лошо, стига да не се превръща в самоцел.

Отново за книгата:
Ако прочетеш книгата за която говорим, ще видиш че е запълнена с общи приказки. В крайна сметка нищо не казва. Всъщност е доста наивно от такова книжле да се очакват чудеса, но все пак човек има някакви минимални очаквания.



Публикацията е редактирана (24-10-08 21:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Фрийман
Автор: Георги   
Дата:   24-10-08 21:09

струва си [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Фрийман
Автор: compur   
Дата:   25-10-08 11:33

купи си книгите и ги прочети и после... се запиши се на безплатния курс на фотосинтезис и динафос. има какво да се научи и да се пипне (практически)[smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Фрийман
Автор: borisyankov   
Дата:   25-10-08 13:48

Rotor, знанията са общи приказки само когато вече ги имаш. Книгата на Фрийман има доста практическа информация включително няколко страници за студийно осветление.

В момента в който я четох информацията в нея беше нова за мен. Така или иначе това е единствената (по книжарниците) книга за светлина на български.

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Фрийман
Автор: hash   
Дата:   25-10-08 14:20

Това са книги за начинаещи и мисля, че дават полезна информация по достъпен начин и с примери.

Отговори на това съобщение
 Re: Майкъл Фрийман
Автор: 3df   
Дата:   25-10-08 14:34

....Струва ли си да се закупи поредицата му от 5 книги......

А има ли алтернатива?
(в смисъл други книги с подобна тематика)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »