Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпроси за Noise reduction при малко по дълга експонация и други
Автор: ejko   
Дата:   21-10-08 11:51

Нямам опит с това, и се чудя ако експонацията ми е малко по дълга от стандартната без да е наистина дълга, говорим за около секунда, може и по малко и снимам в RAW формат, то има ли смисъл да включвам Long exp. Noise reduction-а от къстъм менюто? Вие как мислите. Аз никога не съм го включвал, но ще ми се наложи да снимам от статив на по сумрачно, и ми се иска да попитам някой по запознат.
Благодаря ви предварително. Аааааа да снимам с Канон 30д ако това има някакво значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Noise reduction при малко по дълга експонация
Автор: n1x0n   
Дата:   21-10-08 11:55

До 2-3 секунди - няма особен смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Noise reduction при малко по дълга експонация
Автор: ejko   
Дата:   21-10-08 12:00

ок, мерси много! Ще го имам предвид.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Noise reduction при малко по дълга експонация
Автор: Avi   
Дата:   21-10-08 12:04

тоз нойз редъкшън всъщност снима още един кадър "със затворена капачка" [smile] и същата скорост на затвора, за да направи черна "карта на шума от сензора" и да я сравни с твойта снимка, за да "мап"-не шума и хот пикселите.

*егати ква бу*за е писането на тия термини на кирилица [smilie21]

ако ще снимаш около 6-10 и нагоре секунди, може да го пробваш, ако ще е под - май няма смисъл.

имаше някъде по нета и обяснения как после в къщи можеш да си направиш такава карта на шума (т.е. то тва е лесно де, просто гледаш данните от екзифа на снимката ти и ги повтаряш с капачката на апарата) и във фотошоп да приложиш маскиране за да го елиминираш.

* едит: е може ли да напиша "буза"??? боза :)



Публикацията е редактирана (21-10-08 12:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Noise reduction при малко по дълга експонация
Автор: ejko   
Дата:   21-10-08 12:13

Разбирам. Значи няма да го ползвам, но ако има нежелани ефекти после по снимкат ще имам възможността да се науча как да ги коригира. Това звучи добре.
А mirror lock up-a дали е желателен, при положение, че статива ми е малко афиф, но няма да снимам с дългофокусен обектив, а с "широк". В смисъл на 14-25мм дали има смисъл да вдигам огледалото, когато говорим за същата експонация, или широкия обектив и дългата експонация ще обезмислят вдигнатото огледало?
Знам че питам много инфантилни неща, но искам да съм сигурен като първолак събирането..., нали се сещате:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Noise reduction при малко по дълга експонация
Автор: n1x0n   
Дата:   21-10-08 12:17

MLU + самоснимачката и си готов [smilie3] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпроси за Noise reduction при малко по дълга експонация и други
Автор: ejko   
Дата:   21-10-08 12:20

ок..., супер!
Вчера пробвах MLU+самоснимачка и на мен ми се видя добре, че и по бързичко ставаше отколкото очаквах:)))
Много благодаря, наистина.



Публикацията е редактирана (21-10-08 12:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Noise reduction при малко по дълга експонация
Автор: Avi   
Дата:   21-10-08 12:43

n1x0n написа:

> MLU + самоснимачката и си готов [smilie3] [shtrak]

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »