Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon EOS 400D vs Pentax K100D
Автор: PhrozenCrew   
Дата:   14-10-08 20:34

Здравейте хора,
Бих искал да изкоментираме защо едното тяло може да е по-добро от другото. Някои мои познати залагат на мегапикселите, но аз честно казано като един лаик въобще не им обръщам внимание, защото снимките, които пращам по пощата винаги са ограничени до ширина 1024px.
Виждам, че матрицата на Canon EOS 400D е по-малка от матрицата на Pentax K100D:
Canon EOS 400D: 22.2 x 14.8 mm (3.28 cm²)
Pentax K100D: 23.5 x 15.7 mm (3.68 cm²)
и се чудя защо по дяволите Canon са сложили толкова малка матрица (с 0.4cm² по-малка от пентакската) на 10 MPx тяло, който е 6 Mpx.
И освен това се чудя колко е голяма разликата, като качество на снимките, от стабилизирано тяло K100D с добър нестабилизиран обектив спрямо нестабилизирания Canon 400D и стабилизиран обектив за него.

Тъй като в момента пътувам към DSLR-ите особено ще съм благодарен ако някой ми покаже сравнителни снимки с двете тела и да речем китови обективи! Ще съм благодарен и за всеки професионален, безпристрастен и аргументиран коментар!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 400D vs Pentax K100D
Автор: vas1l   
Дата:   14-10-08 20:52

http://www.dpreview.com/reviews/PentaxK100D/page14.asp




Публикацията е редактирана (14-10-08 20:52)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »