Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с изпращането на фотоапарат за чужбина
Автор: yankov_design   
Дата:   05-06-08 16:32

Здравейте искам да попитам някой ако е изпращал фотоапарат за чужбина да ми каже как става. Защото от митницата ми казаха че не може, защото фотоапарата можел да бъде с двойно действие (каквото и да означава това). После ми дадоха един списак със сертификати които трябва да взема от фирмата производител [smilie11] . Но след като се загледах в списъка останових че става дума за фото техника която служи за космически и териториални снимки, а не за обикновен любителски фотоапарат. [smilie10] Та молбата ми е ако някой се е сблъсквал с този проблем, моля ви кажете ми пътеката през която се минава.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изпращането на фотоапарат за чужбина
Автор: Stoyan_5   
Дата:   05-06-08 16:34

За Виетнам ли ще го пращаш?
Дай подробности!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изпращането на фотоапарат за чужбина
Автор: yankov_design   
Дата:   05-06-08 16:38

За Нигерия
В началото помислих че проблема е че не е в Европа но от митницата ми казаха че никъде немога до го пращам. Това ми се струва малко невъзможно. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изпращането на фотоапарат за чужбина
Автор: Stoyan_5   
Дата:   05-06-08 16:44

Намери сайта на ГУ Митници и си направи на мейла им официално запитване.
Дори по-сигурно на Министерство на финансите.
Длъжни са да ти отговорят точно как стоят нещата.
Не забравяй да посочиш точно модела и производителя!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изпращането на фотоапарат за чужбина
Автор: Odin   
Дата:   05-06-08 17:33

За Нигерия през DHL без проблеми. Пращал съм много неща в тази посока (Лагос, Абуджа, Порт Харкор).

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изпращането на фотоапарат за чужбина
Автор: yankov_design   
Дата:   05-06-08 18:45

Ами точно DHL ми изкат ниакаква митническа декларация, а от митницата не ми дават. [smilie2]



Публикацията е редактирана (06-06-08 01:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изпращането на фотоапарат за чужбина
Автор: Synthy   
Дата:   05-06-08 18:54

намери някое бюро, което пише митнически декларации. Ако искаш ела и при нас (може на аерогарата, там имаме офис - Alexander Logistics"). 15лв. май струваше услугата да ти я напишат.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изпращането на фотоапарат за чужбина
Автор: yankov_design   
Дата:   05-06-08 19:22

Аз сам от Плевен, тука до митницата има такова бюро, но те ми казаха че някакжя инспекторка от митницата им казала че апарати не могат да се изпращат. И е остажила един списък с изискваниа на които триабва да отговариа фототехниката, но аз като го процхетох то става вапрос за съвсем друга техника, а не за обикновенна "сапунерка"

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изпращането на фотоапарат за чужбина
Автор: cade   
Дата:   05-06-08 19:25

искат пари на ръка явно, за да кажат 'е хайде от нас да мине' [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изпращането на фотоапарат за чужбина
Автор: yankov_design   
Дата:   05-06-08 19:35

Не е прилично да се плезиш, плюс това на мен не ми е до шеги, точно сега след цял ден тичане по мъките (митниците)



Публикацията е редактирана (06-06-08 01:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изпращането на фотоапарат за чужбина
Автор: stormfx   
Дата:   05-06-08 22:49

Намазали са ти ските нещо на митницата. Хвани някое митническо бюро да ти изготви декларацията и да ти тарифира правилно фотоапарата. Това с което са те занимавали са стоки с възможна двойна употреба и ми се е случвало при внос. Тарифната група на фотоапаратите мисля беше 8525, но точния тарифен код не помня. Както те съветва Synthy-обърни се към бюро за митнически услуги.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изпращането на фотоапарат за чужбина
Автор: cade   
Дата:   06-06-08 01:38

yankov_design написа:

> Не е прилично да се плезиш, плюс това на мен не ми е до шеги,

първо не се плезя на теб (което е очевидно), второ щом го има във форума значи е прилично [smilie19] [smilie19] [smilie19] това са _ПАЛЦИ_! да не кажеш нещо [smilie7]

> точно сега след цял ден тичане по мъките (митниците)

ти никога ли не си попадал на чиновник, който не си разбира от работата или лъже с някаква си негова цел (да не работи, да вземе някой лев и т.н. подобни) надявайки се ти да разбираш още по-малко?!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с изпращането на фотоапарат за чужбина
Автор: yankov_design   
Дата:   06-06-08 11:33

Ми затова цялата ни държава е на това дередже, и едва ли някога ще се оправи, но това не е за тази тема [smilie2]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »