Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 трудно се снимат деца
Автор: danibor   
Дата:   13-01-08 11:49

Трудно се снимат деца, които постоянно се движат. Поне при мен е така. Аз съм любител и доста често снимките на малките са размазани. Зависи ли това от апарата и какви препоръки мога да получа от вас? Моят апарат е САМСУНГ А402. За цената - прави нелоши снимки. Но в стая ми се струва, че светкавицата е недостатъчна. Чудя се дали да си взема КАНОН А550?
П.П.Ако мястото на тази тема не е тук ,ме извинете, нова съм във форума.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: GenaDP   
Дата:   13-01-08 11:50

Набий му един юмрук в суратя, е ще спре да мърда...

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: ksuhorukov   
Дата:   13-01-08 11:54

Наистина деца се снимат трудно, но все пак трябва усет. Трудно ми е да ти препоръчам техника и честно казано дали ще смениш Самсунга с този канон ще ти помогне....едва ли. По-скоро направи следното. Снимай на ИСО 400, на максимално отворена бленда и ако ползваш светкавица дръпни една бленда назад от мощността и, ако изобщо има такава опция. Опитай да снимаш и в по-светли помешения. Най-добри снимки обаче ще се получават навън.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Нели   
Дата:   13-01-08 11:54

На колко години са децата?

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: chiphead   
Дата:   13-01-08 11:59

ozerki.net/photosight/PhotoDocs/Books/Photographing-RUS/Hilton.D.-Fotografirovanie_Detei.chm

баси, пак не излезе линка ... [smilie9]



Публикацията е редактирана (13-01-08 12:01)

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: ALBIREO   
Дата:   13-01-08 12:00

Всъщност, трудното идва от това, че апаратът ти не е предназначен за "бързи и динамични сцени".
А за осветлението - вградените светкавици в 99% от случаите са силно компромисно решение, дори неприемливо според мен.
Също така ти трябва повече светлина, за да можеш да снимаш на по-бързи скорости и да намалиш "ефекта" от размазването на образа.
Примерно, скорости на 1/250, 1/500 и нагоре би трябвало да са ОК. Но зависи от много неща, дали имаш стабилизация, дали обектът мърда, какви моменти искаш да уцелиш и т.н.

За парите на сапунерките, можеш да си вземеш Никон Д40 (не Д40х) или някой Пентакс примерно.
При DSLR-ите, забавянето от натискането на слусъка до реализирането на снимката е пренебрежимо. Т.е. ще знаеш, че момента в който натиснеш спусъка, веднага правиш снимка. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: danibor   
Дата:   13-01-08 12:01

На годинка, четири, девет и дванадесет - двете са на сестра ми. Е,големите по не мърдат, но малкото е ужасно , а то е най-сладко за снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Нели   
Дата:   13-01-08 12:04

това нямаше оптичен зуум, нали

Да, най-добре ще е да си вземеш друго апаратче [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Нели   
Дата:   13-01-08 12:07

Освен това беше с фикс фокус
Така че размазването не може да е от фокуса, а от ниска скорост.

Тогава се прибягва до повече светлина.
И не ползвай никога зуума.

Най-добре си купи ново апаратче [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: ALBIREO   
Дата:   13-01-08 12:08

Евтините ДСЛР-чета са по-добро решение за хора, които искат да снимат, а не просто да щракат.
Мое мнение, разбира се.
Не, че не могат да се правят хубави снимки със сапунерки, просто техниката ограничава.
Ако със сапунерка успееш да направиш 5 снимки които да си харесаш, то с ДСЛР ще успееш да направиш повече. Но това зависи пряко и от уменията на фотографа, защото апаратите сами не могат да снимат [smile]

А и когато става въпрос за почти едни и същи пари, просто не мога да разбера защо хората, които искат да снимат, не си купуват било то евтини ДСЛР-и с китови обективи...

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Нели   
Дата:   13-01-08 12:09

Албирео, това апаратче струваше 120лв [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: ALBIREO   
Дата:   13-01-08 12:10

Ем ако това е оправдателна причина "защо не мога да снимам това което искам" - добре.
Съгласявам се автоматично [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Нели   
Дата:   13-01-08 12:10

Кажи най-добре някаква сума, за да може да ти препоръчаме апаратче [smile] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Нели   
Дата:   13-01-08 12:17

Алби, уплаши жената с тия ДСЛР-и [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: ksuhorukov   
Дата:   13-01-08 12:20

За около 700 лв може да се вземе базов клас дслр с китов обектив. Втора употреба, разбира се, но едва ли това ще е проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: ALBIREO   
Дата:   13-01-08 12:22

Едва ли, по-скоро е заета нещо или снима децата си [shtrak]

Ето евтино и бързо решение.
Дръпаш пердетата на стаята, за да влезне малко светлина. А тия дни светлината наистина е малко заради облаци и мъгли...
Светкаш всички лампи в стаята.
Ако не е достатъчно светло - купуваш 2-3 или повече настолни лампи и ги насочваш към тавана или някоя светло боядисана стена.
След това снимаш [shtrak]
Настолните лампи оборудвай със 100W крушки.
Даже ако можеш 150W [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: danibor   
Дата:   13-01-08 12:43

е, вие по-скоро ме разсмяхте, отколкото-ограмотихте. Аз съм пълен АМАТЬОР. Взимам апарата и снимам, е, поне гледам да не е срещу слънцето[smilie5] Наистина не разбрах, да взема ли КАНОНА. Искам да снимама по-често с
автоматик. Цената, която бих дала е 300-350 лв.Не правя професионални снимки, по-скоро на децата , цветята и пейзажи.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: ALBIREO   
Дата:   13-01-08 12:46

Ясно - искаш апаратът сам да снима [smilie3]
Ем не става. И да вземеш канона, нищо няма да се промени [smilie24]
Не е нужно да правиш професионални снимки, за да си купиш по-качествена техника. Достатъчно е просто да искаш да си ги харесаш, когато ги видиш на монитора си [shtrak]
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: danibor   
Дата:   13-01-08 13:04

Аз повечето ги харесвам, но човек иска още и още.[smile] Благодаря, че се отзовахте.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: ksuhorukov   
Дата:   13-01-08 13:08

Наистина няма смисъл да даваш пари за Канон-а. Същия тип апарат е, няма да ти помогне осоено. Единственото което ще те спаси е светлината. Ти реши как да я получиш.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: varneneca   
Дата:   13-01-08 13:13

във форума трудно ще намериш отговор на въпроса си. Аз имах същия самсунг в интерес на истината правеше хубави снимки докато не ми го свиха https://photo-forum.net/i/283158
... ако си поиграеш малко ще извадиш сносни снимки, но определено канона е по-ддобър!!!

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: varneneca   
Дата:   13-01-08 13:16

ksuhorukov написа:

> Наистина няма смисъл да даваш пари за Канон-а. Същия тип апарат
> е, няма да ти помогне осоено. Единственото което ще те спаси е
> светлината. Ти реши как да я получиш.

Същия тип ли.....поразрови се малко[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Нели   
Дата:   13-01-08 13:27

Високата скорост при снимане на бързодвижещи се обекти се постига, когато необходимата светлина влезе през обектива за много кратко време (колкото по-кратко, толкова по-добре). Което се постига по два начина
1. По-голям сноп светлина
2. По-голям обектив (казано по аматьорски)

Първото е безплатно, второто е около 1000лв. Изборът е твой.

Ако има наличен само "малък" обектив, само професионалист може да компенсира със светлина и да направи хубава снимка.
Което означава, че точно големите скъпи апарати са по-подходящи за аматьори.
Аматьорите НЕ могат да направят хубава снимка с "аматьорско" апаратче.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: BotsRevenge   
Дата:   13-01-08 13:28

И аз мисля, че най-евтиното решение ще е да си купиш повече и по-мощни лампи. Със силно осветление няма да ти се налага да си разваляш снимките с вградената светкавица, а и снимките няма да се размазват.

ПС
Нели, в случая ефекта от снимките, които търси питащата не е това, което наричаме ние хубава снимка. Тя търси ясна и достатъчно светла снимка. За тази цел не е нужно да има познания в подредба на различните типове осветление. Може спокойно да мине с по-плоско осветление, стига да е достатъчно мощно.



Публикацията е редактирана (13-01-08 13:31)

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Нели   
Дата:   13-01-08 13:29

И на баба ми да дам ДСЛР на f1,8 и на тъмно ще направи снимка.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »