Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 От къде в София мога да купя батерия тип 625?
Автор: nkrustev   
Дата:   08-10-07 10:32

Трябва ми за меренето на филмов апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: От къде в София мога да купя батерия тип 625?
Автор: d256h   
Дата:   08-10-07 11:17

Ето една страничка за батерии http://www.photoethnography.com/ClassicCameras/index-frameset.html?batteries.html~mainFrame

Аз обикновено ползвам Енерджизър, намери местния търговец (вносител) в твоя град и си купи от него! Като гледам характеристиките на посочената батерия, тя не е нещо екзотично и има много заместители. Провери (ако намериш) електрическата система на камерата си, обикновено в нея има проста схема за самокалибрация на захранването според заредеността на батерията. Пиша това, защото често няма нужда да се търси точния модел батерия, а спокойно може да се мине с нещо за 50ст или Левче!

Отговори на това съобщение
 Re: От къде в София мога да купя батерия тип 625?
Автор: Grandpa   
Дата:   08-10-07 22:09

Виж първо дали фотоапаратът ти не е за живачните 625 и дали мери добре само с тях. Щото повечето стари, дето са правени за живачните нямат никакво регулиране на напрежението (разчитат на много стабилната живачна батерия). Като резултат - меренето може да ти прави проблем ако сложиш алкални, литиеви или сребърно (Цинк-въздушните стават).

Негативите носят на грешка, но ако ще грешиш с 2 стопа...по-добре на око ще го докараш...

Отговори на това съобщение
 Re: От къде в София мога да купя батерия тип 625?
Автор: penchev79   
Дата:   08-10-07 22:41

аз наскоро си взех точно такава батерия - Varta V625U
ще я ползвам с Canon FX - надявам се да нямам проблеми
Но винаги е добре да направиш проби с друг светломер, за който си сигурен, че няма да даде неточен резултат.
Аз мисля да сравня с показанията от SVERDLOVSK 4, както и от светломера на Canon EOS 50e.
Ако някой има практически наблюдения за това дали обикновените батерии правят проблем със старите апарати да сподели?

Отговори на това съобщение
 Re: От къде в София мога да купя батерия тип 625?
Автор: penchev79   
Дата:   08-10-07 22:44

имай впредвид и възможната минимална разлика поради различно просветлената оптика, освен това светломерите не отчитат възможните загуби на обективите.
Най-добре според мен е да сравниш със апарат със сходен обектив. Примерно аз ще сравня:
Canon FX + 50mm обектив и Canon EOS 50e + 50 mm

А батерията не е нищо кой знае какво - има я навсякъде, в най-обикновени магазини където продават и часовникови батерии

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »