Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Имидж сесия с дрехи и прически, къде?
Автор: Azidaha   
Дата:   27-09-23 12:37

Здравейте,

Търся студио което предлага услугата заснемане на различни кадри в различни среди с цел изграждане на имидж в социалните мрежи.

Услугата ще се ползва от дама и е задължително студиото да разполага с достатъчен на брой различни тоалети които да бъдат предоставени/наети по време на сесията, гримьор и фризьор. Като декор е желателно да се търси среда тип модерна архитектура, но всякакви професионални съвети и предложения биха се коментирали с удоволствие.

Има ли колега със студио в България което да предлага подобна тип услуга?
 Re: Имидж сесия с дрехи и прически, къде?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   27-09-23 13:27

Никое студио не би имало за цел изграждане на нечий имидж. Също се съмнявам някое студио да държи налични тоалети, особено предвид днешното богато разнообразие на силикони и хилоУрони, респективно размери на тия тоалети.

Подобен резултат би се получил в сътрудничество не само със студио, но и с магазин за дрехи например и гримьор.

https://areab19.com/ или Павел е човек, който е способен да помогне за подобно сътрудничество и знае на кого може да разчита. Може да го попитате.
 Re: Имидж сесия с дрехи и прически, къде?
Автор: TVProject   
Дата:   27-09-23 14:03

Аватар и Дюн гледал ли си ги? Можем да вкараме дамата в подобен фантастичен свят и да я направим звезда, която да взриви мозъците на младите мъже.

Освен това предлагаме виртуална реалност, добавена реалност, FX и какво още може да се сетиш, но повярвай ми - поради финансови причини услугата не се предлага в България и ТИ не искаш да чуеш цените!
Дори не считам за необходимо да казвам, кои сме ние, още по-малко пък във форума [cool]

Ето и няколко съвета, които при липса на бюджет ще ти помогнат реално:

1. Потърси в google TFP София – има фотографи, които снимат безплатно, а някои от тях и доста прилично.

2. Качи снимки на дамата. Има колеги, които са специализирани в този вид имиджови снимки и ако има данни и външен вид, а не само желание да бъде известна, сигурен съм, че ще има и работещи pro bono.

3. На бързайте със снимки на фона на модерна архитектура, офиси, грим и т.н., защото така ще се провали. Започнете с най-обикновени снимки - без грим, прости дрехи и без да позира - ако става, ще я забележат.

Има ловци на мозъци на най-невероятни места, макар че случаят не е такъв.

Успех!
 Re: Имидж сесия с дрехи и прически, къде?
Автор: iasen2   
Дата:   28-09-23 15:12

На морето има такива студиа, обличат дамите в рокли от 18-19 век.
Иначе никой фотограф със студио не бил ви взел на сериозно.

Студио с декор "модерна архитектура" - думи нямам.....



Публикацията е редактирана (28-09-23 15:19)
 Re: Имидж сесия с дрехи и прически, къде?
Автор: hose   
Дата:   28-09-23 16:57

имате нужда от няколко различни професионалиста, не само фотограф

модните стилисти могат да съдействат за дрехи, най-често ги взимат под наем от бутици, след като са наясно с визията и модела
грим и прическа са други двама, накрая идва фотографът
в студио основно изчистени неща се правят, ако искате декори трябва и сценограф и хора, които да го направят, или наемане на сет тип Бояна ;)
архитектура - в екстериор, при избрани локации

всичко ще ви струва от 2-3 хиляди нагоре
 Re: Имидж сесия с дрехи и прически, къде?
Автор: asahi   
Дата:   28-09-23 18:16

Наистина - започнете с нещо просто. Ако ще градите имидж не го правете само с картинки от студио, защото този имидж е нетраен. Дано не ви трябва имидж за кандидат-кметица, че там това с картинките не върви. Освен ако не е Диана Габровска.
 Re: Имидж сесия с дрехи и прически, къде?
Автор: Azidaha   
Дата:   28-09-23 18:47

Изтрито.



Публикацията е редактирана (02-10-23 10:33)
 Re: Имидж сесия с дрехи и прически, къде?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   28-09-23 19:09

Без да влагам и капка сърказъм или шеговитост. Търсенето определя предлагането. Основен принцип на пазарната икономика. Та както каза Хосе, "имате нужда от няколко различни професионалиста, не само фотограф". В България нещата стоят по този начин, поне аз не знам някое студио да върши "полевата" част от PR кампания, без значение чия е. Дори Ружа Игнатова е ходила по реални места, не само в студио.
 Re: Имидж сесия с дрехи и прически, къде?
Автор: hotsnail   
Дата:   29-09-23 01:11

Намерете си някой моден/рекламен фотограф(ка) и си поговорете как да станат нещата.

Студии има ако това е толкова важно. Поне 4 големи комплекса има около София за заснемане на филми и телевизонни продукции, които сигурно имат купища сетове, които мкгат да се наемат. Ама не знам дали това е най-добрия избор за конкретния човек.

Диляна Гергова прави разни проекти точно със снимане на хора за техни си нужди

Енчо Найденов е известен фотограф за модни и рекламни кадри

Вижте на кои фотографи Ви допада творчеството и така....

Студията са си студия, те отдават място и декори под наем. Не знам, дали ще организират цялата логистика и ще дойдат с идеи, ше измислят как да ги заснемат....обикновено взимате добър фотограф и покрай него фризьор, гримьор и т.н. Каквото трябва.

по принцип се почва с идеи и планиране цялата работа. После ще изберете локации. Ще видите прическите и грима как да станат. Обикновено трябва и ретуш на снимките. Може да трябват хора да помагат с декорите, тоалетите....но всичко е след като харесате фотограф и се съгласите на някакви идеи....фотографа ще Ви обясни какво предлага и колко иска и ще видите какво е правил(а) и т.н.



Публикацията е редактирана (29-09-23 01:18)
 Re: Имидж сесия с дрехи и прически, къде?
Автор: CDman   
Дата:   29-09-23 08:22

Студиото с което дамата е работила е имало например 20 различни дивана на които са правени различни сесии как води записки. 20 различни високи маси на които пие кафе например, докато работи. 20 различни огледа в които се гледа и т.н. симулиращи различни заведения/домове/среди на метри една от друга.


Всеки по-голям магазин на АЙКО ще ви свърши работа, ако се навият[smilie7] .

Ако в съседство има и магазин за санитарен фаянс можете да разширите "асортимента" от фотосесии. [smilie3]

 Re: Имидж сесия с дрехи и прически, къде?
Автор: Satsan   
Дата:   29-09-23 08:52

Ясно е, че тук, в този форум, такива колеги са "кът".
Препоръката ми е, просто наемете един фотограф, който има нужните познания и техника. Познания за фотографията(например имаме такива студенти за по-евтино)и техника за снимане (само с апарат и един обектив няма да се получи професионална сесия).
Договорете се с фотографа и направете няколкодневна разходка из България, (или само около София) различни дестинации, заведения, други културни събития (църква, театър, кино, концерт). Фотографът знае какво и как да снима. Посетете скъпи, бутикови магазини за мебели. Там какви възможности ще ви се отворят...бедна фантазия.
За няколко дни ще съберете много суров материал. Много по-богат от студио с 20 дивана и 20 разл.фона на арх.сгради.
Сядате избирате кадри за обработка и така ВЕРОЯТНО ще се получи.
Тоалетите...малко е сложно, но има под наем или престижни приятели. Ще го измислите.
Пожелавам успех и после пуснете няколко кадъра да се порадваме!
П.С. Какви кантори има за снимане в служебна остановка...бедна фантазия...
Успех!
 Re: Имидж сесия с дрехи и прически, къде?
Автор: asahi   
Дата:   29-09-23 09:30

Терапевтът не може ли да си дръпне (откупи) имиджовите снимки от чуждестранната работа и да ги ползва в България?
 Re: Имидж сесия с дрехи и прически, къде?
Автор: Konstantinov   
Дата:   29-09-23 13:03

Преди 20 години имаше курсове за манекенки и фотомодели ,струваха тогава около минималната заплата и се записваха деца, предимно момичета.Правеха им стотина снимки с хубави прически ,облекло, ама май лично и лек грим и няколко снимки вадеха на хартия формат а4. Сега има курсове за актьорско майсторство ,за спортни танци за латино танци и т.н.работят с фотографи.Трябва да се потърси в нета, пускат се обяви.Беше някаква мода и всички деца имаха такива снимки навремето.Ако не си с наднормено тегло , дори да не си красив, с подходяща прическа грим и облекло всеки може да изглежда прилично.
 Re: Имидж сесия с дрехи и прически, къде?
Автор: hotsnail   
Дата:   29-09-23 16:25

Специално за теглото в някакви рамки може да се прикрие с подходящи дрехи и пози. Например Адел беше доста голяма по едно време, но имаше супер яки снимки, където не си личат килограмите. Не че ги няма, просто не са акцентирани с подходящо кадриране и поза. По-близки планове основно лицето, малко трикове със светлина и супер. Има и кадри с по-широки рокли с огромни неща по раменете, които скриват фигурата…..
 Re: Имидж сесия с дрехи и прически, къде?
Автор: georgioiv   
Дата:   29-09-23 17:38

Имам едни познати от агенции за недвижими имоти, от време на време им правя имиджови снимки - ходим с един гримьор и едно момиче асистент по барове и кафета и строежи, къде с осветление, къде с отражатели, вадим компютри, таблети, цветя.. Получават се добри неща..но си необходим екип, който знае какво прави, дори и да няма студио, може на "терен"..
 Re: Имидж сесия с дрехи и прически, къде?
Автор: Mogila   
Дата:   29-09-23 19:57

Azidaha в този форум няма да получиш решение на проблема си. Тук са останали десетина заядливи чичковци, компетентни по всички въпроси и пишещи във всяка тема.

България е твърде малка страна, за да има някой, който да предлага подобна услуга с добро качество. В нормалните страни има точно такива студиа тип модерна архитектура, а фотографите си работят със стилисти и мейкъп артисти и като получат подобно запитване, знаят към кого да се обърнат.

В България манталитетът е друг- аз съм фотограф, за рокли и гримове се оправяй сам.
 Re: Имидж сесия с дрехи и прически, къде?
Автор: hotsnail   
Дата:   29-09-23 22:09

Mogila с колко български фотографи сте работили, че направихте такова генерално заключение?

Май клонят към нула предвид, че от години не сте в България. Та горе долу около нула е и стойността на оценката Ви.

Иначе сте прав за размера на пазара и ограниченото предлагане. Така е.



Публикацията е редактирана (29-09-23 22:09)
 Re: Имидж сесия с дрехи и прически, къде?
Автор: Mogila   
Дата:   30-09-23 01:56

hotsnail, защо вече на Вие?

Работил съм. Ползвал съм лично услугите на не един или два. Дори от форума съм търсил и избирал. Някога, когато тук имаше фотографи и бяха активни.
 Re: Имидж сесия с дрехи и прически, къде?
Автор: hotsnail   
Дата:   30-09-23 17:33

ами заради квалификацията - " България манталитетът е друг- аз съм фотограф, за рокли и гримове се оправяй сам."

Да ок има по-възрастни хора в България с които се работи изключително трудно. Ама по-младите вече разбират, че говорейки с клиент, не е правилно да се държат като темерути. В крайна сметка клиента може просто да си тръгне и да не направи поръчка и да плати.

Не е само във фотографията тоя проблем. Комунизма според мен е виновен. Следващото поколение хора т.е. дори някои от сегашните пенсионери са вече с по-друго съзнание - "клиента винаги е прав". Въпреки че пак сравнение с американци, индийци, гърци, немци още сме малко по-смотани. Та не съм съгласен, да се лепи етикет на който и да е народ като цяло. Има всякави хора навсякъде. Пропорциите може да са различни, заради история, култура и т.н. ...добри професионалисти могат да се намерят според мен и в България.


Малко в страни от темата ето два примера за имиджови снимки. Комплект две ме потриса с аматьорщината си....

комплект 1

комплект 2

Попаднах на галерията на фотографа на коплект 2, докато разглеждах снимки днес. Първо и си мислих, колко пошло да облече възрастни хора така и да ги направи за резил. После ми се стори познат дядото. Ударих един Гугъл и 5 минути примигвах.....полсе потърсих коплект 1 и да фотографа на 2 за мен е тотален некадърник макар и много именит и макар да не е от България....
 Re: Имидж сесия с дрехи и прически, къде?
Автор: Satsan   
Дата:   30-09-23 22:31

Mogila napisa:
"Azidaha в този форум няма да получиш решение на проблема си. Тук са останали десетина заядливи чичковци, компетентни по всички въпроси и пишещи във всяка тема.

България е твърде малка страна, за да има някой, който да предлага подобна услуга с добро качество. В нормалните страни има точно такива студиа тип модерна архитектура, а фотографите си работят със стилисти и мейкъп артисти и като получат подобно запитване, знаят към кого да се обърнат.

В България манталитетът е друг- аз съм фотограф, за рокли и гримове се оправяй сам."


Защо обвинявате фотографи, че нямат такъв размах, такива студия?
Колко подобни поръчки получавате за година? Какво ще си платите с тях? Лесно е да се дават препоръки и да се правят заключения с негативизъм. Царе сме в това. Обаче сме и оправни. Всеки средно добър фотограф ще свърши работя за няколко дни. Заплащане от рода на 1000 лева е отправна точка. Режиините отделно. Това са няколко часа на ден по различни дестинации в добра компания. Една сватба се снима по-трудно, макар за по-малко време. Много млади колеги си търсят призванието.



Публикацията е редактирана (01-10-23 16:17)
 Re: Имидж сесия с дрехи и прически, къде?
Автор: asahi   
Дата:   01-10-23 10:24

Авторът търси професионално решение, а не импровизации с неясен резултат.
 Re: Имидж сесия с дрехи и прически, къде?
Автор: localhost   
Дата:   01-10-23 15:51

asahi написа:

> Авторът търси професионално
> решение, а не импровизации с
> неясен резултат.

Ами да си каже изискванията (вече ги има отчасти) и бюджета и все някой ще се навие.
 Re: Имидж сесия с дрехи и прически, къде?
Автор: Satsan   
Дата:   01-10-23 16:22

Какво значи "неясен резултат"?
Все пак темата е във фотофорум. Резултатът е ясен. Всеки колега може да го направи. Просто изискванията "да има много и различни тоалети", както и фонове на арх.сгради отказва колегите.
Има други решения, ама какво ми пука? Лаф да става.



Публикацията е редактирана (01-10-23 18:20)
 Re: Имидж сесия с дрехи и прически, къде?
Автор: Satsan   
Дата:   01-10-23 18:23

Боже....чак сега видях мераклията за тази фотосесия. Нула, ама кръгла нула. Затова форумът става с ниво "морско равнище". Защото потребители "нула" могат да пускат теми.
Защо, бе колеги АДМИНИ? Защо?
Тук стана като събор на Рожен...голяма врява, голямо знаме и никакво ниво. Не бъдете гола поляна!
 Re: Имидж сесия с дрехи и прически, къде?
Автор: hose   
Дата:   02-10-23 11:07

Azidaha - това което пишете е много интересно и ме навежда на интересни мисли... и изводи

очевидно там (където и да е това навън, вероятно Щатите) има толкова много (стотици, хиляди) мераклии да ловят шарани онлайн, без да искам да обиждам никого в случая, просто на мен лично ми се повръща от "лайф кочове" и т.н. измамници, които намират милиони бедни и нещастни хорица онлайн, които да им плащат непрекъснато, че явно вече има и съответните вторични услуги, като въпросните агенции, които пък на свой ред единствено от въпросните измамници, могат да поддържат студиа със специализирани сетове, заедно с всички останали неща (фотографи, гримьори, фризьори, вероятно и осветители и технически лица), плюс онлайн маркетинг - хора които да им пълнят соицалните мрежи...

безумно е до къде стигна цялата тази плява...

тук обаче такъв пазар няма, с изключение на едни Есенс, които от 15 години лъжат същия контингент, но със семинари на живо... още 2008 помня ги снимах... изключително долен манипулативен измамник, който обаче още продължава

още веднъж - без да искам да обиждам никого, просто това са моите наблюдения и изводи, съжалявам
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.