Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Навигиране по страниците на Форума
Автор: Djoro   
Дата:   30-09-20 08:35

Търся съмишленици, с които да помолим Админа горе в лентата за навигация по папките, да се инсталира опция „избрано” за снимките. От опция „нови предложения” няма кратък път до опция „избрано”, трудно и дълго се навигира, изнервящо. И папката „от въздуха” да се преименува „снимки с дрон” , защото не позиционирането на камерата определя вида снимка, а вида камера и обекта на снимане. Да не се сравнява с „подводни снимки”. Лек ден, очаквам разбиране!
 Re: Навигиране по страниците на Форума
Автор: nyamago   
Дата:   30-09-20 15:20

Djoro написа:

> "... И папката „от въздуха” да се преименува „снимки с дрон” ,
> защото не позиционирането на камерата определя вида снимка, а
> вида камера и обекта на снимане."

А защо да е вида камера? Не мога ли от въздуха да снимам с телефон, или пък с 'голям черен апарат'? (Нито едното от тези не е с дрон). Нямам дрон, но обичам да снимам от небостъргачи. Други снимат от планински върхове... И от самолет (хеликоптер и др. летателни апарати) човек често снима с каквото има под ръка.

Според мен гледната точка определя жанра, а не камерата или летящ уред. "От птичи поглед" е хубав идиом за всички споменати ситуации. [smilie11]



Публикацията е редактирана (30-09-20 15:21)
 Re: Навигиране по страниците на Форума
Автор: Драгончик   
Дата:   30-09-20 15:51

И "От рибешки поглед" за подводни снимки.
И "От къртичи поглед"...[smile]

 Re: Навигиране по страниците на Форума
Автор: victory13   
Дата:   01-10-20 10:32

Ей, не се научихте да ползвате тоя форум значи.

Влиза се през форум, отваряш тема за сони, не забравяш да пишеш сони са н:1, отваряш тема за канон, там им казваш и на вас да ви..., след което всичко важно ти е у лево [smilie5]

Успешно навигиране!
 Re: Навигиране по страниците на Форума
Автор: Djoro   
Дата:   02-10-20 11:24

Относно темата за „снимки от въздуха”:
Общо фотографията се дели по видове камери на класическа фотография с филмова лента, дигитална (цифрова фотография) , както и един цял прекрасен раздел фотография с „камера обскура”. За това предложих както във всички други сайтове налагащите се все повече „снимки с дрон” вместо „снимки от въздуха”. И моля за вежливо по темата, както и по темата предложено от мен в лентата за навигиране да има директна опция „ избрано”, за по лесно боравене със страниците на сайта.
Лек ден!
 Re: Навигиране по страниците на Форума
Автор: nyamago   
Дата:   02-10-20 12:05

Djoro написа:

> Общо фотографията се дели по видове камери на класическа
> фотография с филмова лента, дигитална (цифрова фотография) ,
> както и един цял прекрасен раздел фотография с „камера обскура”.

Трябва ли да приемем това от тебе като авторитетен експерт, или ще посочиш линк къде тая класификациа (на фотографията! - не на камерите) е официално публикувана и общоприета?

> Затова предложих както във всички други сайтове...

Не чак във всички, това е силно преувеличено.

> ... налагащите се все повече „снимки с дрон” вместо „снимки от въздуха”.

Това може и да е така - само в сайтове, където класификацията е по камери и използвана техника. Но в повечето световноизвестни сайтове, които съм гледал, класификацията е по жанрове (портрет, репортаж, пейзаж и пр.) и/или по сюжети (деца, цветя, автомобили и пр.).

Използваната техника НЕ Е нито жанр, нито сюжет. Най-често за интересуващите се от техниката се предлага информация (допълнителна, към отделната снимка, а не като раздел) за камера, обектив и други тех. параметри.

Може да се въведе И класификация по използвана техника, но това само ще усложни структурата на един сайт и навигацията в него. Ще се наложи многомерна структура, в която всяка снимка да е едновременно в няколко категории според различните измерения (примерно 'портрет', 'филмова камера' и 'деца' едновременно, защото снимката е в пресечната им точка, детски портрет, заснет на лента). Желая успех в проектирането и осъществяването на такава функционалност [smilie24] [smilie5]

[beer]



Публикацията е редактирана (02-10-20 12:07)
 Re: Навигиране по страниците на Форума
Автор: serjy   
Дата:   02-10-20 12:17

Мен си ми харесва "снимки от въздуха". Това което много ме дразни е като влезеш в "представяне", или "избрано", отвориш една снимка да видиш и след това започнеш да цъкаш следваща->следваща-> и тнт много пъти, първо не виждаш малките превюта на галерията където се разхождаш, и второ, ако решиш да се върнеш в галерията няма как, трябва да цъкнеш на албум "избрано", или "представяне" и те хвърля в началото. това е много тъпо!
 Re: Навигиране по страниците на Форума
Автор: Djoro   
Дата:   02-10-20 13:13

Nyamago, не ми се спори с хора като теб, загубено време ще е за мен. И недей моля те повтаря нерекъсато „ Djoo/или някой друг каза”, ще го приема за художествен метод на исказ, а не на малка оперативна памет при теб опонента. Под поста се отговаря кратко и с познание. иначе заприличва на седянка,„тоз казал, онзи казал...”. Искажи мнение аргоментирано, а не прави разбивка на думите и изразите ми. Не искам тема „ Djoro v/s Nyamago", още пък чак толкова да скучая като теб...?
 Re: Навигиране по страниците на Форума
Автор: asahi   
Дата:   02-10-20 13:24

"Автор: Djoro
Дата: 02-10-20 11:24

Общо фотографията се дели..."

Фотографията се дели по следните принципи:
- Жанрово;
- Методологично;
- Технологично.
Например можеш да направиш портретна снимка с репортажен метод и филмова средноформатна камера. Можеш да направиш голо тяло в режисирани студийни условия с телефон.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.