Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Мнение - Canon 6D mark 2 или Nikon D610
Автор: theblackrose   
Дата:   03-11-18 02:56

Здравейте,
възнамерявам да сменям техниката и се двоумя между тези две тела - Canon 6D mark 2 или Nikon D610. Работила съм и с Канон и с Никон, но ми е нужно и второ мнение по въпроса. Та който има желание ще се радвам на помощ!
Хубави светлосенки на всички ;)
 Re: Мнение - Canon 6D mark 2 или Nikon D610
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   03-11-18 05:46

Канонът е доста по-нов, има глезотии -тъч, wifi, bluetooth. За сметка на това има ужасна динамика, в сравнение с Д610. Общо взето го виждам така - 6Д е по-работарска камера - по-бърза, по-голям буфер, по-издържлива батерия, по-добър фокус, снима и видео с техния си за канон дуал пиксел автофокус, който е несравним с този на Никон. Никонът има 3 стопа повече динамика , по стар е, съответно по-евтин. За около 900 лв се намират на старо Д610 на по 50к кадъра. Най-специалното в тази камера е сензорът, та ако ще се взима, ще е заради него и заради цената. Иначе Канонът за събития, спорт ще е по-добър, а дори и за ежедневно ползване, заради начините за връзка с други устройства.

https://www.imaging-resource.com/cameras/nikon/d610/vs/canon/6d-mark-ii/
 Re: Мнение - Canon 6D mark 2 или Nikon D610
Автор: suggs   
Дата:   03-11-18 07:42

Вземи си 5D Mark III втора ръка.
 Re: Мнение - Canon 6D mark 2 или Nikon D610
Автор: cicomanco   
Дата:   03-11-18 07:58

В този клас Никона е за предпочитане. За автофокуса - не смейте да казвате че Канонския е по-добър! Приоритетните режими на канона, просто не работят! Неслучайно всички канонци снимат на М. И като следене и като динамика и като ергономия и батерия, Никона е много по-добре! Една стъпка е по-шумен, но няма пълно щастие!
 Re: Мнение - Canon 6D mark 2 или Nikon D610
Автор: marves   
Дата:   03-11-18 09:22

Тези тела са и в доста различни ценови категории, както и времеви епохи :)
Според мен "опонента" на 6D MkII е Nikon D750, който вече си е доста добро и доказало се тяло, втора употреба с малък брой кадри се намира под 1900 лв. (има го и чисто нов за тези пари през азиатските вносители без международна/заводска гаранция).

Впрочем, като видях кой е автора (99% човечета в пози) бих препоръчал Sony A7 серията с автоматичен фокус по очи и лице, но ще трябва да се взимат и Сони обективи (работи и в частност с Canon обективи и хубав преходник, но трябва и висок клас тяло).

Като гледам постиженията с Canon 550D, което и тяло да се избере ще се усети драстична разлика.
 Re: Мнение - Canon 6D mark 2 или Nikon D610
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   03-11-18 09:23

Освен това, фокусните точки на Никона са в средата и най-добре фокусира на централна точка, което пак не е много просто, ама както и да е. Задържаш фокуса, прекомпозираш, току виж обектът мръднал и няма фокус.
 Re: Мнение - Canon 6D mark 2 или Nikon D610
Автор: burningice   
Дата:   03-11-18 09:35

6D първата версия. Точен автофокус, перфектни режими.
 Re: Мнение - Canon 6D mark 2 или Nikon D610
Автор: uri64   
Дата:   03-11-18 10:24

Ами не е зле да по възможност да се пипнат и да се вземе предвид как стоят в ръцете, колко са удобни и т.н....също зависи дали има вече налични обективи и от коя страна на силата са - светлата (Никон) или тъмната (всичко останало)[smilie5] ...но ако няма -по-добре направо едно Сони и да се възцари вечен мир и щастие във форума...че ако някой спомене някоя друга марка (примерно безогледалки на Никон и Фуджи) ще стане страшно [smilie5]
 Re: Мнение - Canon 6D mark 2 или Nikon D610
Автор: performar   
Дата:   03-11-18 10:39

Canon 6D mark 2 супер машинка , казвам го от личен опит ,а не от четене на ревюта в нета.
 Re: Мнение - Canon 6D mark 2 или Nikon D610
Автор: Mytronix   
Дата:   03-11-18 11:20

Ако имаш обективи на Canon си вземи Canon 6d първата версия, ако нямаш обективи пак него бих ти препоръчал освен , ако не намериш по евтино никон 610
 Re: Мнение - Canon 6D mark 2 или Nikon D610
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-11-18 11:27

При условие, че Д750 се намира на близо 2 бона втора ръка нито един от изброените не бих взел. Не че Д610 е зле, напротив, но аф на Д750 е много по-напред и има тилтващ екран за някои ситуации помага доста.

Иначе избора между двете тела може да се прави, ако няма никакви обективи и трябва да се направи на база на това какви обективи ще се купуват.

Аз лично бих взел никон заради:
- 2 слота за карти, което в МНОГО важно, ако се снимат репортажи и не ни се рискува да загубим всички кадри заради една умряла карта.
- АФ системата на никон и тази за меренето на светлината са много по-добри от тези в 6Д серията на канон. Д610 е малко по-добър от 6д2, но д750... много по-добър.
- сензорите в никоните са по-добри, ако се прави тежка обработка на кадрите. 6д2 е по-зле дори от първия 6д...
- някои обективи от никонските ще ми липсват при канон. Основно 1.8G серията твърди обективи, които нямат аналози при канон или ако имат все пак за по-добри от аналозите си.

ПС и аз като marves обаче бих завил към безогледалките, ако няма да се снима репортаж. За репортаж и ако се държи на фул фрейма минимума е А7м3 и цената е Х2 на камерите за които се пита. Ако маааалко по-неспортния аф и единия слот за карти не са проблем може да се помисли и за А7р2, което има брутален сензор и е близо до парите за които говорим. Има и АФ с канонски обективи... плюс и снима видео много по-добре от ДСЛРите, ако е важно или може да стане важно в бъдеще.



Публикацията е редактирана (03-11-18 11:32)
 Re: Мнение - Canon 6D mark 2 или Nikon D610
Автор: performar   
Дата:   03-11-18 11:52

Simbon4o написа:
6д2 е по-зле дори от първия 6д...
Голем смях хахахахахаха....
6D2 e светлинни години пред 6D1 и пак ви казвам от личен опит за Никончето нищо не мога да кажа.
 Re: Мнение - Canon 6D mark 2 или Nikon D610
Автор: dtangelov   
Дата:   03-11-18 13:06

Единственния показател по който Никон (вкл и Д750) превъзхожда 6д2 е динамичния обхват.
Във всичко истанало 6Д2 ако не превъзхожда то поне не отстъпва на Никоните.
За цветовете не искам да коментирам, там нещата са безкомпромисно в полоза на Канон.
Въпреки всичко, разглеждайки профила, видях че е работено и с Фужи.
По лично мое мнение, още Х-Т2 превъзхожда обсъжданите модели и ако Фужи не ограничава с нещо, не е ли той по добрата алтернатива?
Успех с избора.
 Re: Мнение - Canon 6D mark 2 или Nikon D610
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-11-18 14:20

Автор: performar
Дата: 03-11-18 11:52

Simbon4o написа:
6д2 е по-зле дори от първия 6д...
Голем смях хахахахахаха....
6D2 e светлинни години пред 6D1 и пак ви казвам от личен опит за Никончето нищо не мога да кажа.


Ставаше дума за динамичен обхват на сензора... не виждам нищо смешно. 6д2 има освен по-лош динамичен обхват и по-слаба картинка на високо исо... единствения плюс на новия сензор е дуал пиксел фокуса за видео.


А относно цветовете... който снима в джепег го касае [smilie5] мен не. Никоя камера няма читави цветове в роу така че ми е все тая, все ще се наложи да си обработвам, отнема еднакво време.

 Re: Мнение - Canon 6D mark 2 или Nikon D610
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   03-11-18 14:39

Това за цветовете сериозно ли е? От към цветове и Д610 и Д750 превъзхождат канона. Ама който, както ги докара, нали знаеш.
 Re: Мнение - Canon 6D mark 2 или Nikon D610
Автор: performar   
Дата:   03-11-18 14:40

Аз също снимам само в raw и мога дати кажа от raw файла на 6д2 можеш да извадиш много повече от този на 6д1 .
За исото 6д2 е много по добре . И стига сте чели ревютата из нета и да си правите изводи без дори да сте направили дори 1 кадър с дадена камера.

 Re: Мнение - Canon 6D mark 2 или Nikon D610
Автор: performar   
Дата:   03-11-18 14:47

Дуал пилсел го има и не само при видео . Следващия фокус с дуал пиксел просто няма грешка ,и има фокусни точки почти по целия сензор.

 Re: Мнение - Canon 6D mark 2 или Nikon D610
Автор: dtangelov   
Дата:   03-11-18 15:20

"Simbon4o
А относно цветовете... който снима в джепег го касае [smilie5] мен не. Никоя камера няма читави цветове в роу така че ми е все тая, все ще се наложи да си обработвам, отнема еднакво време."
"stoyanvakarelov
Това за цветовете сериозно ли е? От към цветове и Д610 и Д750 превъзхождат канона."


Ми не е вярно. От РОУ на Никон и Сони, независимо от обработката, не можеш да постигнеш цветовете на кожата дето са при Канон и Фужи.

За цветовете и качеството на джипег файловете изобщо няма смисъл да говорим, но това е друга тема.

 Re: Мнение - Canon 6D mark 2 или Nikon D610
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   03-11-18 15:21

Това казах и аз, фокусът е по-добър от на Д610, много е важно къде са ти разположени фокусните точки, защото дори и най-точната автофокусна система страда от това, че са само в центъра. Иначе Д610 е може би най-добрият апарат за високо исо за парите си, така че там няма да има особена разлика. DXO показва 2800 максимално ефективно ИСО за 6Д срещу 2900 при Д610, така че и двете са много добре в това отношение. Но да, други неща трябва да се гледат, най-вече кое ще допринесе повече за стила и жанра фотография.
 Re: Мнение - Canon 6D mark 2 или Nikon D610
Автор: kvakioh   
Дата:   03-11-18 15:35

D750 и стъкла към него. Те са по-важни от камерата.
 Re: Мнение - Canon 6D mark 2 или Nikon D610
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-11-18 19:31

Автор: dtangelov
Дата: 03-11-18 15:20

Ми не е вярно. От РОУ на Никон и Сони, независимо от обработката, не можеш да постигнеш цветовете на кожата дето са при Канон и Фужи.


Айде пък да не мога [smilie5] аз мога каквото си поискам при обработката гарантирам! Проблеми нямам с тези неща, това което не мога е да изкарам материал от сенките, ако ми трябва или от хайлайтите... това за канонски файлове говорим.
 Re: Мнение - Canon 6D mark 2 или Nikon D610
Автор: dtangelov   
Дата:   03-11-18 19:59

Не твърдя, че Вие не можете, както и не твърдя, че Канон има страхотна динамика (по тази причина вмвсто на 6Д2 минах на Фужи), но тук не става дума за личните качества в постобработката.
Разгледаите профилите на снимащите с Никон и Сони и предполагам ще се съгласите, че 70-80% от снимащите с тези апарати не могат да постигнат перфектните цветове, то и 70-80% от снимащите с останалите марки също не могат /аз съм от тях/, но не им личи толкова поради особеностите в цветопредаването при техните апарати.
Това исках да обясня.
Извинявам се ако с твърдението си съм засегнал някого.

 Re: Мнение - Canon 6D mark 2 или Nikon D610
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-11-18 20:37

А не сме толкова докачливи споко [smilie5]. Не съм с тооолкова голямо его и самочувствие, че да съм докачлив или кое знае какъв капацитет, но това което мога да кажа е, че с малко желание и научаване на софтуера човек може да си направи уъркфлоу с който да постига повторяеми резултати такива каквито му харесват без значение с каква камера снима. Нещата, които не може да пребори обаче са техническите ограничения като слабата динамика, неточния аф, лошото мерене на светлината... тези ще са пречка.

От каноните 5д4 е първия модел, който ми допада. Има читава матрица, има читаво мерене(след години мъки най-после RGB мерене) и аф. Не че с другите не може да се снима ама все пак сме 2018 към края и... защо да продължава човек да снима на М като може да се съсредоточи над снимането и да остави повечето неща на камерата да ги мисли. Обаче 5д4 е и бая пари...

 Re: Мнение - Canon 6D mark 2 или Nikon D610
Автор: mitpis   
Дата:   03-11-18 20:41

theblackrose ти си доста креативен автор, харесвам вашите кадри и мисля, че техниката не е от особено значение за вас, с каквото и да снимате ви се получава, не виждам защо трябва да ги купувате тези фотоапарати.
 Re: Мнение - Canon 6D mark 2 или Nikon D610
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   04-11-18 05:52

Aко ще се купува нов, в момента D750 е на промоция в Павилиона за 2700 лв. D610 също, като цената е 2200 лв. Цените са добри. D750 обаче е по-добрият избор, като разликата от 500 лв в цената си заслужава.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.