Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор между 50мм арт и 85мм арт
Автор: dinko8708   
Дата:   24-03-18 09:47

Здравейте , колебая се кой от двата обектива да взема става дума за Sigma art 50mm и Sigma art 85mm ще ги ползвам на nikon d810 предимно ще снимам с тях портрети навън и това което ме интересува ще видя ли значителна разлика в качество, острота и във перспективата която ще дадат двата обектива.Също така според мен 50ката ще е малко по функционална че на тези мм ще може да се снима и на закрито примерно портрет в стая или във фоае на някой хотел. Също така бих се радвал да споделите някоя друга алтернатива различна от тези двата обектива насочена за моите цели . Благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между 50мм арт и 85мм арт
Автор: Божидар58   
Дата:   24-03-18 10:02

Аз имам Сигма 50/1.4 Art. За снимне в помещения е идеален. Също така мога да кажа, че фокусира мигновено. Аз го ползвам с D700. От последното събитие, което снимах - спортни танци на изкуствено осветление, от 1000 направени снимки имах само 5 с избягал фокус, като повечето снимки бяха на бленда 1.4. Ако се спреш на 85/1.4 Art, имай предвид че е доста тежък, около 1200гр.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между 50мм арт и 85мм арт
Автор: dinko8708   
Дата:   24-03-18 11:10

Някой който е ползвал двата обектива ако може да вземе отношение в питането ми че разликата в цената дори за втора употреба не е малка. И отделно ако имате предложения за хубав портретен обектив също бих се радвал да споделите заглеждам също nikkor 135mm f2 със дефокус контрола .

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между 50мм арт и 85мм арт
Автор: demiman   
Дата:   24-03-18 11:21

Ако можеш вземи по-новия никорски 105/1,4 ... 135цата е доста стара вече за d810. Сигми НЕ ползвам [smilie7]



Публикацията е редактирана (24-03-18 11:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между 50мм арт и 85мм арт
Автор: dinko8708   
Дата:   24-03-18 11:39

Никонската 105 ф1.4 я гледах много ми харесва но при нея цената ми е доста кисела :) , а и ще го ползвам напълно за любителски цели да си снимам за лично удоволствие .

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между 50мм арт и 85мм арт
Автор: hotsnail   
Дата:   24-03-18 11:44

Sigma 135/1.8 art е малко по-компактна от 85/1.4 арт. Много ме кефи как работи. Сподлях една снимка в темите за Сони с тоя обектив. Много ме радва.

За 85/1.4 арт не ме кефи дефокуса му. Кило и половина за 85-ца също ми идва прекалено. Никонската 85-ца на 1.4 вярно не е най-добрата и нова технология, сигурно и АФ не е най-бърз, вероятно има и някои друг компромис в оптиката, но ми се струва много удачен избор. Особено на старата Д версия ми харесва много бокето, сигурно има проблеми, които не знам. G версията е по-нова и с по-добри корекции на оптиката и с мотор. Аз за Сони камера си избрах Сони 85-цата защото е по-лека и картинката повече ми харесва от сигма арта. Мисля, че с никон е подобно.

За 50-ката май тоя размер е на всички високо технологични 50-ки, ама дали 50/1.4 G е толкова лоша? Наистина 10-тина години разлика и вероятно доста компромиси.

Малко е странно да заглеждате 135/2, който за мен беше неизползваем обектив. Сравнение с него 50/1.4G или 85/1.4G ще ви се сторят като еманация на техническо съвършенство, а сигмите арт безсмислено перфектни. Тука наистина си заслужава да мислите за 135-ца арт или 105/1.4

Избора 50, 85 или 135 рядко е свързан с оптическите качества или скорост и точност на фокуса. Обективите правят много различни снимки, по различен начин се борави с тях. Това са много различни обективи. Възможно е в доста ситуации да ползвате единия или другия със близки резултати, но като цяло са различни. За headshots 50-ката е доста интересен и нестандартен избор да кажем. Възможно е носовете на моделите Ви да доминират кадъра и да ги лишите от уши. За снимки в цял ръст с дефокус също 50мм не винаги е оптимален. За снимки на закрито - примерно в хол 4 на 4 метра, ми е интересно как ще снимате група от 3-ма със 135-ца



Публикацията е редактирана (24-03-18 11:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между 50мм арт и 85мм арт
Автор: iasen2   
Дата:   24-03-18 11:49

това са обективи, които веднага трябва да се калибрират.
може да прочетеш за това в сайта ми
https://photostudiobstyle.com/blog/kalibrirane-na-fokus-na-obektiv/


ако ще снимаш лица на хора навън разбира се 85мм



Публикацията е редактирана (24-03-18 11:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между 50мм арт и 85мм арт
Автор: dragoart   
Дата:   24-03-18 12:29

SIGMA 85mm/1.4 Art, това е изборът

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между 50мм арт и 85мм арт
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   24-03-18 12:41

И аз клоня към 85, но виж кое от двете повече ти допада като зрителен ъгъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между 50мм арт и 85мм арт
Автор: Mogila   
Дата:   24-03-18 12:56

Здрасти, за портрети си вземи 85цата. 50ката за портрети бих рядко ползвал. Но и двата обектива са много добри. Дефокусът на 50ката при определени условия е гаден, при други бива.

Това с калибрацията не е винаги задължително. Важи за тези обективи, както и за оригиналните на марката ти.

Предимството на 50ката е, че в много по-универсален. Но ако бих купувал портретен обектив, бих взел 85мм. без да се замисля.

100мм и на горе е много дълго.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между 50мм арт и 85мм арт
Автор: dinko8708   
Дата:   24-03-18 14:14

От това което чета и това което съм успял да тествам през времето в което съм снимал , май май нещата клонят към 85цата и отделно че я дават много добре да се разбира с D810 като бюджетно решение на портретен обектив. А примерно някой от вас който снима фотосесии предимно в хотели и хотелски стай със по така разсъблечени девойки като дължина на обектив коя му допада най много. То пак е относително предполагам заради това дали мястото позволява но примерно обектив 35мм би кривил доста и е прекалено широк ако се ползва в стая и примерно 50ка светлосилна били била достатъчна като широчина и кривене?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »