Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнение за Canon 1100d + Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: SaLInsKI   
Дата:   13-11-16 13:49

Здрвавейте!Обръщам се към вас като непрофесионалист.Имам Canon 1100d+китовия 18-55,стабилизиран.В последно време обектива стана малко шумен при автофокус,инъче е в перфектно функционално състояние.Обмислям закупуването на друг обектив,конкретно на Canon EF-S 24mm f/2.8 STM , като евентуално ще го ползвам да снимам картините си от статив в ателие и за универсални цели. Допитвам се с гатанката адекватно ли е това решение с този "палачинкингс" и ако не - евентуални предложения от по-напредналите. Съществуват два други варианта - продаване на 1100d-то и смяна с друго тяло или едно Sony a6000,когато стигне бюджета. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Canon 1100d + Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: Pavlov   
Дата:   13-11-16 13:53

Canon EF-S 24mm f/2.8 STM е около 200 лв. За тези пари по-добре си вземи от базара новия EF-S 18-55 IS STM. Двата са еднакво остри, пробвал съм. Единият има бленда 2.8, другият - стабилизация и по-голям обхват.
Иначе Sony A6000 си е по-добро тяло, спор няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Canon 1100d + Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: asahi   
Дата:   13-11-16 14:26

За снимане на картини (репродукция се казва) е необходим обектив с ниски геометрични изкривявания, статив и подходящо осветление. Тялото на апарата е най-малко засегнато откъм изисквания.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Canon 1100d + Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: SaLInsKI   
Дата:   13-11-16 15:52

EF-S 18-55 IS STM не е лошо като вариант,но по-скоро се насочвам и към макро детайли,където не знам до колко е полезен,а смятам да си оставя стария 18-55 и да го ползвам като допълнение към другия. Във връзка с геометричните изкривявания,за които в интерес на истината дори не се бях замислял,гледах сравнения между 50mm f/1.8 STM и 24mm f/2.8 STM. 50мм дава по-малък дисторшън,но и при двата стойностите не са чак такива,че да не се оправят с пост-процесинг.Това от своя страна повдига въпроса за 24mm vs 50mm...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Canon 1100d + Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: Pavlov   
Дата:   13-11-16 16:10

Виж, и аз имам 1100D. Ако трябва да си купувам обектив за картини - ще си взема някоя стара лентова 50-ка на М42 от базара. Има много добри оптики на символични цени. Качил съм си Magic Lantern, няма да имам проблеми с фокусирането.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Canon 1100d + Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: activ85v   
Дата:   14-11-16 11:39

И аз съм с 1100D и веднага ти предлагам решението: https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=83443

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Canon 1100d + Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: lamerko   
Дата:   14-11-16 11:48

Ако картините не са много големи и има достатъчно място в ателието, бих си взел 90-100мм макро обектив. Правил съм няколко опита за репродукция, но най-добрия резултат постигнах точно с Canon 100/2.8 (L), но и по-евтиния казват, че е със същата оптика, само дето не е стабилизиран. За 90мм Tamron също чувам добри думи...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Canon 1100d + Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: SaLInsKI   
Дата:   14-11-16 17:43

Благодаря за отзивите,полезна информация споделихте!
Инъче проблема с ателието е,че картините са големи,а пространството като дистанция не е и последните няколко пъти видях зора с 18-55мм.Търсения обектив ще го използвам и за макро детайли от самите картини за по-голяма яснота какво се случва.Варианта с някоя стара 50-тка и адаптер/преходник не е за пренебрегване или нова,примерно. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Canon 1100d + Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: aldygreen   
Дата:   15-11-16 01:21

SaLInsKI EF-S 18-55 IS STM на 32mm има нулеви геометрични изкривявания, остър е, с минимална бленда 4 и минимално предметно разстояние 25cm. Стабилизацията ти е бакшиш.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »