Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кой продукт за калибриране на дисплеи?
Автор: xsakex   
Дата:   06-11-16 17:21

=>

Отговори на това съобщение
 Re: Кой продукт за калибриране на дисплеи?
Автор: xsakex   
Дата:   06-11-16 17:21

Здравейте,
Обмислям купуването на калибратор за дисплеи, като съм се спрял на средния вариант - Spyder 5 Pro, но пък от друга страна има директен конкурент в лицето на ColorMunki Display. Колебанието ми е основно между тях.

Доколкото разбрах от разни теми в мрежата е, че хардуерът на ColorMunki е същия като на i1Display Pro, а пък Spyder 5 има драстично подобрение в сравнение с предходната версия. Тази информация не ми помогна по никакъв начин за избора, затова питам тук.

Ще калибрирам за момента MacBook Pro 15'', 27'' Apple Thunderbolt display и един Dell U2412M (ако това изобщо има значение)



Публикацията е редактирана (06-11-16 18:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой продукт за калибриране на дисплеи?
Автор: hotsnail   
Дата:   06-11-16 17:46

ами хубавите деловете искат i1Display Pro

Има възможност да им качиш хардуерен профил във самия монитор. 2412М не е от тях де. Ама ако решиш да минеш на някой с хубави цветове, ще ти трябва i1Display Pro

Отговори на това съобщение
 Re: Кой продукт за калибриране на дисплеи?
Автор: johnny_fx   
Дата:   06-11-16 18:36

i1Display Pro

Отговори на това съобщение
 Re: Кой продукт за калибриране на дисплеи?
Автор: asahi   
Дата:   06-11-16 19:52

Гледай дали софта поддържа последната МАК ОС

Отговори на това съобщение
 Re: Кой продукт за калибриране на дисплеи?
Автор: xsakex   
Дата:   06-11-16 19:59

Благодаря за мненията, но i1Display Pro не го бях включвал в уравнението.

Колебанието ми е между ColorMunki Display и Spyder 5 Pro

@asahi, благодаря за забележката, ще проверя как са към днешна дата.



Публикацията е редактирана (06-11-16 20:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой продукт за калибриране на дисплеи?
Автор: hotsnail   
Дата:   06-11-16 20:23

И двата ще стават за любителски цели ама ще си купиш и проблеми. Софтуера на датаколор едно време беше трагично зле. Може да са го оправили. Мънкито върви с някакъв орязан софтуер, който също ще е драма. Ако има някакви специфични усложнения в твойта конфигурация отиваш на много месеци нерви и ядове.

Дисплеи при просто е добро решение. Не е идеален. Ама в ниския клас като че няма по прилично. Иначе колориметри разни има ама са доста доста по скъпи

Предлагаме ти го щото и ти ще стигнеш до тая опция след като продадеш на половин цена това дето не ти върши работа. При мен така стана от спайдер 3 елит, който в един момент се оказа че въобще не ми помага. Та дали си струва да гониш 50-100 кинта ти си прецени.



Публикацията е редактирана (06-11-16 20:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой продукт за калибриране на дисплеи?
Автор: lamerko   
Дата:   06-11-16 20:30

Съвсем наскоро бутнаха малко софтуера на Spyder5Pro и вече е доста по-добре. Иначе кое е по-добре от двете - и аз не мога да реша...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой продукт за калибриране на дисплеи?
Автор: johnny_fx   
Дата:   06-11-16 20:36

Паяците и маймуните в гората. [smilie5]
Ако искате читав калибратор в поносимия ценови клас, i1Display Pro. Ситуацията е малко, като с таблетите и Wacom. Не че няма алтернативи, ама е по-добре да ги пропуснеш. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой продукт за калибриране на дисплеи?
Автор: Rand   
Дата:   06-11-16 20:44

Като сме на темата...какво означава "хардуерна калибрация' в характеристиките на мониторите или да питам Google?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой продукт за калибриране на дисплеи?
Автор: uri64   
Дата:   06-11-16 20:54

> Софтуера на датаколор едно време
> беше трагично зле. Може да са го
> оправили. Мънкито върви с някакъв
> орязан софтуер, който също ще е
> драма.

не знам за при спайдъра как е, но определено не съм забелязал да има драма при софтуера за munki- за мен лично си е ок....

Отговори на това съобщение
 Re: Кой продукт за калибриране на дисплеи?
Автор: hotsnail   
Дата:   06-11-16 21:32

Rand написа:

> Като сме на темата...какво означава
> "хардуерна калибрация' в
> характеристиките на мониторите
> или да питам Google?


ами след калибрацията се създава профил за корекция. Ако имаш среден клас и нагоре монитор тоя профил се качва в монитора. Така компютъра генерира стойности които съответстват на избраното цветно пространство sRGB, Adobe RGB без да прилага корекции. Монитора след това ги прилага при визуализация.

От това дето аз разбирам а то може и да е грешно. Предимството на хардуерния профил е, че би трябвало да има по-малко загуби на качество. Ако компютъра прилага корекции, то трябва и да направи закръглявания в 6, 8 или 10 битовия цвят който праща до монитора т.е. вкарва грешки. Ако е в монитора се надяваме да има по-малко нужда от закръгляване....

Отговори на това съобщение
 Re: Кой продукт за калибриране на дисплеи?
Автор: xsakex   
Дата:   07-11-16 10:40

Благодаря, може би наистина ще трябва да помисля за +100-тина лева отгоре, макар, че хич не ми се дават :D :D :D

Отговори на това съобщение
 Re: Кой продукт за калибриране на дисплеи?
Автор: johnny_fx   
Дата:   07-11-16 11:02

Няма нужда от 100 лв отгоре, ако го вземеш от Англия на добра цена.
http://www.nativedigital.com/xrite-i1-display-pro/



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »