Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Как се проверява колко часа видео е снимано с фотоапарат?
Автор: cyf   
Дата:   17-08-16 10:13

Здравейте,

Как мога да проверя колко часа видео е снимано с фотоапарат? Shutter count-a лесно се проверява, но как да разбера колко даден апарат е изполван за заснемане на видео?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се проверява колко часа видео е снимано с фотоапарат?
Автор: localhost   
Дата:   17-08-16 10:18

Мисля, че слага само по 1 към броя на кадрите при видео - все пак само веднъж се отваря блендата без значение колко дълго е видеото.

Най-лесния начин е да пробваш ако има чак толкова значение за теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се проверява колко часа видео е снимано с фотоапарат?
Автор: Джъмбо   
Дата:   17-08-16 10:45

не можеш... все едно да питаш колко часа е бил на лайвю...
то за това доста 5дмк3 се разпродадоха уж на малко кадри... а си бяха ползвани от оператори само за видео

Отговори на това съобщение
 Re: Как се проверява колко часа видео е снимано с фотоапарат?
Автор: dimidumi   
Дата:   17-08-16 11:27

Това е хубава тема, реално механичните елементи на затвора не са износени (показва примерно 20 000 кадъра), пита се в задачата от продължително снимане на видео, дали се износва по някакъв начин сензора, поради прегряването или друго. Някой забелязвал ли е видими изменения в цветопредаването, чувствителноста или други подобни? [beer]



Публикацията е редактирана (17-08-16 11:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се проверява колко часа видео е снимано с фотоапарат?
Автор: sibirska   
Дата:   17-08-16 12:38

Със сигурност има някаква амортизация на сензора и другите елемнти.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се проверява колко часа видео е снимано с фотоапарат?
Автор: lamerko   
Дата:   17-08-16 12:40

Има... когато матрицата почне да снима в 3Д - значи са навъртяни поне 1 милион кадри. За видео - там нещата са на кило боб :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се проверява колко часа видео е снимано с фотоапарат?
Автор: stef7   
Дата:   17-08-16 12:44

Всички безогледалки снимат видео нон стоп когато са пуснати, защото работят само на LiveView feed от сенсора. Ако има подобни притеснения за DSLR, тогава безогледалки трябва въобще да не се произвеждат и продават.

Canon камерите мисля може да видиш колко пъти се е включило LiveView.

Сенсорите или работят и снимат или не. Не съм чувал да има някакви междинни състояния на влошаване. Това е един пиксел и той или "чете" светлината която получава и я предава или не. Може да има няколко dead pixel ама сенсора си работи и с тях или по-точно и без тях.

С една дума ако може провери го ама не го мисли много.


Отговори на това съобщение
 Re: Как се проверява колко часа видео е снимано с фотоапарат?
Автор: Baron_barbaron   
Дата:   17-08-16 13:31

dimidumi Загряване и прегряване са две доста различни неща.. Едното е нормално в процеса на работа, другото е недопустимо. Никой уважаващ себе си производител не би пуснал модел който при нормална експлоатация да си прегрее сензора ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се проверява колко часа видео е снимано с фотоапарат?
Автор: dimidumi   
Дата:   17-08-16 14:46

stef7 написа:

...
> Сенсорите или работят и снимат или
> не. Не съм чувал да има някакви
> междинни състояния на влошаване.
> Това е един пиксел и той или "чете"
> светлината която получава и я
> предава или не. Може да има няколко
> dead pixel ама сенсора си работи и с тях
> или по-точно и без тях.
...
И аз не съм чувал, затова питам, обаче съм виждал много транзистори и ИС (чипове) , които си променят параметрите с времето и трябва да бъдат подменени. Сензора е полупроводникова ИС, така че е напълно възможно с времето (относително може да са 5 г. може и 20 г.) да настъпят някакви изменения. Питам някой дали е наблюдавал такива, аз също се интересувам от един Канон 5Д3 на старо. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се проверява колко часа видео е снимано с фотоапарат?
Автор: lamerko   
Дата:   17-08-16 14:56

Абе как тук всички, от кланещи се на Никон и Сони и хулещи Канон, изведнъж запонахте да искате нещо канонско [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се проверява колко часа видео е снимано с фотоапарат?
Автор: Baron_barbaron   
Дата:   17-08-16 15:12

Професията ми е свързана с контролно измервателни прибори и апаратури. Преди време имах едно тяло което ми откраднаха.. Имаше си дефект и го ползвах само за опити и реквизит. Та още като го купих си направих експеримент, за да видя колко ще загрее сензора. С безконтактно мерене (термографична камера FLUKE) максималната температура след десет минути (bulb), в среда със t=24° C беше 46,9°C. Нямаше как да направя по дълъг опит, тъй като батерията не издържаше повече, но пък от 3-тата минута нататък температурата спря да се покачва ;)


Макар и косвен извод, но за мен достатъчно миродавен е, че при нормална работа, сензора не може да достигне до критични температури.

Да прав си че с времето елементите си изменят параметрите, но това се случва в пренебрежимо малки граници. Дори бих казал, че температурата на околната среда влияе по силно от колкото стареенето на елементите.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се проверява колко часа видео е снимано с фотоапарат?
Автор: dimidumi   
Дата:   17-08-16 15:30

lamerko написа:

> Абе как тук всички, от кланещи се
> на Никон и Сони и хулещи Канон,
> изведнъж запонахте да искате нещо
> канонско [smilie18]

С филмово тяло Канон А1 снимах още 1987 г. , после си взех един ЕОС 500, с цифрови Канони от 2006 г. [smilie5] [beer] , притежавам повече от 20 филмови и 8 цифрови тела от 5 системи (грешка, ако сложим и мъртвите байонети на Канон, Минолта, Яшика, Контакс и др. ще станат над 10) [smilie5] [beer]

...ааа и над 60 обектива, музей мога да отворя [smilie5] [beer]



Публикацията е редактирана (17-08-16 15:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се проверява колко часа видео е снимано с фотоапарат?
Автор: dimidumi   
Дата:   17-08-16 15:34

Baron_barbaron написа:

...
> Да прав си че с времето елементите
> си изменят параметрите, но това се
> случва в пренебрежимо малки
> граници. Дори бих казал, че
> температурата на околната среда
> влияе по силно от колкото
> стареенето на елементите.

...затова питам и аз дали някой е срещал проблеми, щото 5д3 са си цифра все още [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се проверява колко часа видео е снимано с фотоапарат?
Автор: Baron_barbaron   
Дата:   18-08-16 10:08

Ами едва ли някой би забелязал разлика, защото има толкова много фактори. Начина по който операционната система, графичния контролер, монитора, драйверите в OS-то си взаимодействат и интерпретират изображението. Субективността на човешкото око... Абе общо взето в цифровата ера, този проблем (ако изобщо го има) е лесно разрешим.

Аз лично не хейтвам каноните, но определено не са ми и сред системите които някога бих си купил, особенно пък марк3. Според мен цената му по скоро се дължи на маркетингова стратегия (фенщината) и определено не я намирам за оправдана. Но това си е лично мое мнение и не ангажирам никого с него. Ако пуснат добро тяло на разумна цена (което силно ме съмнява) 5д3 вероятно ще поевтинее.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »