Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фотография - начинаещ-помощ
Автор: levkov87   
Дата:   03-05-16 19:45

Здравейте! Извинявам се за предната тема от мене, която затворих понеже изках да редактирам или изтрия за да я напиша наново, също така много се извинявам ако вече има пусната тема и моята не е за тук, щепомоля администраторите да я преместят в съответния раздел. Аз съм сравнително млад и нов, прохождаш фотограф. Казвам се Илия Левков и живея и се развивам в Петричкото село Коларово. Занимавам се по-активно с фотография от около една година, като вече започнаха да ме канят по рожденни дни, абитуриентски балове, кръщенета, но не зная как да процедирам, какво да правя... Нито начина на работа, да не говорим за съответна цена като млад,нов и прохождащ фотограф. Отделно за Коледа имам подарък собсвен сайт от брат ми, който се опитвам да развия и пак не съм много наясно как би трябвало да изглежда. Мислим да изкарваме пари от него чрез рекламна дейност по сайта. Наскоро спечелих един фотографски конкурс в България и наградата ми е онлайн обучение по дигитална фотография идното лято. Искам да се развивам и занапред с това, защото виждам че има бъдеще и хляб, пък и тука по селата няма друг такъв по-изявен и ме търсят мене.. Много неща не са ми ясни и много не разбирам, нямам си никой близък около мене който да ми помага и все едно нищо не правя... Ще се радвам за помощ,препоръки,мнения,критики и всичко свързано с фотографията като хоби,работа и пр. Също така ще ви помоля за оглед на сайта ми и да кажете и за него, кое,какво,как и защо, сайта ми е: www.iliya-world.com, отделно в фейсбук имам и страница iliya levkov photography. За всичко което може да ми е от полза и се свържете с мен ще съм ви благодарен. Пишете както тук, така и на електронната поща levkov87@abv.bg, фейсбук Ilia Kochev Levkov, skype lubovnika87. Предварително благодаря на всеки който ще се отзове![shtrak] [shtrak] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотография - начинаещ-помощ
Автор: steeens   
Дата:   03-05-16 19:51

Няма нужда да пускаш по 100 теми, споко, ще те видят.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография - начинаещ-помощ
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   03-05-16 19:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография - начинаещ-помощ
Автор: steeens   
Дата:   03-05-16 19:56

[smilie18] [smilie18] [smilie18] Саско, поредната ти жертва....[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография - начинаещ-помощ
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   03-05-16 19:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография - начинаещ-помощ
Автор: cvetanov95   
Дата:   03-05-16 20:06

ЖРЛЕЗО, ЖЕЛЕЗО!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография - начинаещ-помощ
Автор: steeens   
Дата:   03-05-16 20:08

Дали е оцапал пейзажа, ти не можеш да докажеш, освен ако нямаш кристално кълбо и знания как да го ползваш. Но момчето дето питаше за обектив, а ти го прати за светкавица със сигурност направи крупна грешка. Наистина, колкото по-малко пишеш, толкова е по-добре за всички.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография - начинаещ-помощ
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   03-05-16 20:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография - начинаещ-помощ
Автор: steeens   
Дата:   03-05-16 20:36

На мен ми се получават добре до исо 3200, така че снимките би трябвало да са ОК. Неговите критерии, може да са различни, така че това нищо не значи.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография - начинаещ-помощ
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   03-05-16 20:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография - начинаещ-помощ
Автор: селянина   
Дата:   03-05-16 20:46

levkov87
Браво и успехи!
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотография - начинаещ-помощ
Автор: Jk.freeman   
Дата:   03-05-16 20:52

[smilie10] [smilie10] [smilie10] ...Боже как сте омацали темата на момчето...този път сте надминали себе си...съжалявам за автора на темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография - начинаещ-помощ
Автор: pdimitrov   
Дата:   03-05-16 21:16

Идея си нямам как се развива бизнес, но ще се изкажа:

1. Според мен сайтът изглежда доста добре предвид незавършения си вид.
2. Махни header снимката на Елешнишката река, както и пълния й размер - много ти е бил оцапан сензорът :)
3. Направи си скайп за контакт с клиенти, че личният първо е личен и второ... username-ът кърти :D
4. Защо си линкнал профила си в youtube, щом няма релевантно съдържание [smilie11]
5. Като цяло мисля, че не е лошо да разграничиш личните и бизнес акаунти, били те във Фейсбук, Инстаграм, мейл и пр.
6. Инвестирай в добри обективи и по една външна светкавица.
7. Относно ценообразуването много зависи и в какъв вид предоставяш снимките, колко време ти отнема обработката и т.н.
8. Рекламната дейност бих я оставил настрана. Все пак става въпрос за портфолио (или нещо съм се объркал [smilie11] ).
9. Разделът "Литература" бих оставил в блога :)

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография - начинаещ-помощ
Автор: venelinvvv   
Дата:   04-05-16 16:24

Аз не мога да дам никакъв съвет , защото съм аматьор, но като потребител бих ти казал само, че сайта е много объркващ. Много информация разхвърляно. На обикновения потребител му харесва да намира нещата лесно и буквално на секундата да разбере, кое къде е.За Менюто ми трябват две минути докато прочета какво има. Направи го по-сбито с подраздели.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография - начинаещ-помощ
Автор: D.S   
Дата:   06-05-16 11:51

Аз не разбрах иначе какво точно питаш. С наличната ти техника сватби и балове забрави, за някое бебе може да смогнеш. Все пак всеки си преценява какво иска и за какво да си даде парите, но с този китак сам ще разбереш, ако не късно, че сериозна работа не се върши и после има да обясняваш кое защо и как [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография - начинаещ-помощ
Автор: realnoncho   
Дата:   06-05-16 13:49

За сайта - намали ги тези снимки, да се зареждат пълни файлове от по няколко мегабайта на начална страница е някакъв ужас, особено през мобилен интернет.

Page size
44.6MB

Your website is slower than 85% of all tested websites

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография - начинаещ-помощ
Автор: andrei88   
Дата:   31-05-16 03:01

Този д.с потребител не е наред нещо аз съм супер начинаещ и все пак знам че не апарата прави снимките а този зад него . Човек може да направи красива снимка винаги стига да има желание и мерак аз с телефона си правя страшни снимки .
И междо другото влезнах да видя снимките на момчето много краси снимки найстина браво, някой са уникални особено ми харесват тези с пеперудите и мравката някой от пейзажните също евала .

По твоя въпрос аз познавам един двама фотографи от моя град до колкото съм чувал той за фото сесия на момичета вземаше около 35-50лева ходят и по дискотеките да снимат и качват снимки на фб страниците на дискотеките мисля че им плащат 20-30 лева на вечер но не съм 100% убеден , а за кръщенки 50 лева всякък , но ако си от село трябва да си предцениш по икономиката в селото дали хората ще могат да платят такива пари (макар 50 лева за кръщенка да не са много според мен , все пак 1 път кръщаваш детето си ).
Това мога да ти дам като инфо дано съм ти бил полезен .

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография - начинаещ-помощ
Автор: test1011   
Дата:   31-05-16 03:14

Снимаш 2-3 кръщенета(примерно) безплатно за да видиш как протичат и кажи на хората да си наемат фотограф, ти ще ги снимаш безплатно, след като видиш и запомни кое след кое е и как протича процеса си сложи една минимална цена с която да си покриеш разходите и да има кво да хапнеш днеска.. след още 5-6 кръщенета можеш вече да си дигнеш цената съобразена с региона и икономиката и цената да е конкурентна но не и подбиваща...

Според мен това е начина, аз така започнах защото съм от семейство бизнесмени/търговци и знам, че трябва да се мисли и за клиента и съответно какво получава той като съотношение качество/пари но трябва и да се мисли за конкуренцията (според мен не трябва да се подбиват цените)

П.С. аз почнах с 1100д и мисля, че камерата може да се справи с кръщене въобще не е лоша камера за начинаещ но за сватби вече едва ли..

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография - начинаещ-помощ
Автор: realnoncho   
Дата:   31-05-16 07:46

Темата е на месец, а авторът и не е писал нищо от началният пост. Може би просто е искал да заяви, че е в бизнеса вече и има сайт [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография - начинаещ-помощ
Автор: gchokov   
Дата:   31-05-16 10:38

А може би се е отчаял от помагащите му колеги. Не сме народ ей..

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография - начинаещ-помощ
Автор: nikon7   
Дата:   31-05-16 11:10

Сайта ти не е лош с добра навигация е, не е съвсем хаотичен и объркващ. Само едно ме обърква уж снимаш за пари и събития-рожденни дни, а няма нито един там?! Сложи това, което снимаш за пари за да е ясно с какво се занимаваш а не цветенца и т.н. Желая ти успех, който явно вече имаш но все пак никога не е излишен.[smilie24]

test10...Никой няма да те вземе да ти плаща при все, че не си научен че да плаща и на още един ....надали в селото са богати!



Публикацията е редактирана (31-05-16 11:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография - начинаещ-помощ
Автор: levkov87   
Дата:   24-06-16 19:50

Благодаря на всички ви... Просто не ми остава време сериозно да се занимавам само с фотография и за това и сайта е така, поне на този етап.. за намалянето на снимките го мислим как да стане както и много други неща из страниците му. Ще се постарая да кчавам и снимки от събитията които снимам в сайта. Като за село хората си плащат независимо от това, но и аз не съм кой знае какъв професионалист, че да искам космически суми... просто съм се спрял 10-15-20 лв. зависимост от работата, времето, пътните и разходите по изваждането на снимките, ако все пак някой не ги ще само на електронен носител, а пък и аз още нямам у дома техника за тяхното изваждане. Сега си спечелих от един фотографски конкурс онлайн курсове по дигитална фотография, дано ми помогнат. Макар да е казано, че две дини под една мишница не се носят, аз съм решил да опитам и ще видим до къде ще стигна. Студент съм и просто искам и фотографията да си развия :)



Публикацията е редактирана (24-06-16 19:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография - начинаещ-помощ
Автор: 798099   
Дата:   24-06-16 19:59

Браво бе, момче! Похвално е това, че имаш желание, както и цел, която се стараеш да постигнеш. Наистина едно голямо БРАВО!

Ама моля те, много те моля, наблегни малко на правописа! Част от написаното направо не се разбира. Това точки, запетайки, главни букви... направо ги нямаш за нищо!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »