Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Каква е разликата?
Автор: GAOFTO   
Дата:   29-01-16 09:44

Срам не срам реших се да питам, тъй като смятам, че никой не се е родил Айнщайн
Може ли някой да ми обясни каква точно е разликата между модел като например CANON EOS 600 и FUJIFILM X. Виждам, че като модел и форма са съвсем различни, а до голяма степен и като цена, а и SONY вече гледам имат подобни "малки" апаратчета, та бих ви бил благодарен, ако някой обясни!
Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е разликата?
Автор: Admin   
Дата:   29-01-16 09:56

В тази статия сме обяснили какви са различните видове цифрови фотоапарати :
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=TRAINING&request=read&id=26

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е разликата?
Автор: lamerko   
Дата:   29-01-16 12:38

Оновната разлика е, че CANON EOS 600 е филмова камера (с фото лента), а FUJIFILM X е дигитална. Следващата разлика е по вида на системата - едното е SLR (огледално-рефлексен) тип, а другото е Mirrorless (безогледалка). Ако примем, че си имал предвид EOS 600D вместо EOS 600, то първата разлика отпада, но остава втората. И тогава следват някои по-незначителни разлики - типа на матрицата при двете по същество е Байер, НО при FUJIFILM цветната мозайка е пренаредена в някакъв уж имитиращ филмовата емулсия вариант.



Публикацията е редактирана (29-01-16 12:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е разликата?
Автор: fotorafi   
Дата:   29-01-16 13:20

Преди да пристъпиш към покупка на нов фотоапарат, задължително се запознай със статията на ФФорум: Какъв цифров фотоапарат да избера
Имаш два големи варианта:
-цифров Canon 600 D-със сменяеми обективи.Като начало с китовия, цената е около 750 лв. Следва след време закупуване на нови и нови обективи
-цифров, безогледалка FUJIFILM -X ,и тук дилема:безогледалка със сменяеми или безсменяем обектив. Новото поколение PRO-1 и сега Pro-2 революционни но цените им...
Аз имам FujifilM- X 20 и съм изключително доволен
Прочети задълбочено и решавай, има много материали
Успех и късмет

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »