Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Заслужава ли си нещо такова?
Автор: rlk   
Дата:   27-12-15 19:20

Макар да е рефурбищ ми се струва, че все пак си е мощна машинка. Има доста избор за работни станции и като гледам в сравнение с моя РС, който е старичък и пак си ми върши работа, а станицията би трябвало да хвърчи. Става въпрос за следните и подобни, като да е макс до около $1600 (както се вижда доста варират в цените според конфигурацията):

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=9SIA68F3BN7587


http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=9SIA68F3MY5657&Tpk=9SIA68F3MY56577


http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=9SIA68F21F2164&Tpk=9SIA68F21F2164


за фото обработка ще се ползва.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си нещо такова?
Автор: icovalchev   
Дата:   27-12-15 19:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си нещо такова?
Автор: asahi   
Дата:   27-12-15 22:55

Битността на монитора няма отношение към качеството на фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си нещо такова?
Автор: compur   
Дата:   28-12-15 10:31

ето ти я предишната версия в БГ условия тук

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си нещо такова?
Автор: didesignbg   
Дата:   28-12-15 19:19

За 1600 долара ще се купи доста прилична машина + монитор за фотообработка без да е нужно компонентите му да са от предходната петилетка.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си нещо такова?
Автор: axlastro   
Дата:   28-12-15 19:53

Проблема с тия машини е, че ако нещо се скапе след определено време може да е трудно да се намери подходящ заместител. Вярно има ebay и разни сайтове за резервни части, но все пак да се има предвид. Второ от Щатите как ще си го внесеш ? Трето - ако е само за фотообработка, не знам дали ти трябва куадро. Аз съм с такова, но заради CAD, ако беше само за фото и видео обработка, има и по-евтини варианти. Да не говорим, че CUDA започнаха да я изхвърлят като технология от ADOBE и си минават на OpenCL, а там ATI май са по-добре като съотношение цена - качество. И с пет процесора да е машината, ще трябва да се сложи SSD, а наистина за да лети - такова на PCI express слот, което не знам дали се поддържа от тези машини. Сега ще почнат едни идеи как да си сглобиш машина от някой бг сайт - това може само ако се подберат компонентите много внимателно и ако се сглоби кадърно, което ме съмнява че може и да не се случи.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си нещо такова?
Автор: rlk   
Дата:   30-12-15 08:21

1.Ако след време нещо се скапе части дал господ колкото искаш. 2.Нищо няма да внасям, а на място ще си го взема.3. Ами незнам, просто искам машината да лети, но и не да платя поне три пъти повече за версия 840 при положение, че 820 е ... като това например:
https://www.tekboost.com/hp-z820-2x-e5-2660-8c-2-2ghz-48gb-500gb-k2000-1125w-win-7-pro/


Освен това директно като контактувам с фирмата доставчик и са много отзивчиви и правят по твой избор нещата едва ли не. Вин7 си имам, дискове си имам, ССДта си имам и реално ще ми го дадат за $2к. При положение, че сменяме тела на апати на 3-4 години макс, а това ще се ползва по принцип по-дълго (сегашния ми РС е на повече от 6-7 години, върши работа, но ...то и Канон 20Дто още върши работа). По горе каза някой монитор, имам HP LP2475w. Незнам. Казвайте още съвети.


Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си нещо такова?
Автор: compur   
Дата:   30-12-15 18:21

ясно е, че трудно ще те разубедим да вземеш нещо друго... така, че взимай смело! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си нещо такова?
Автор: icovalchev   
Дата:   30-12-15 18:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »