Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля за съвет за безогледална Олимпус система
Автор: nsirakov   
Дата:   24-10-15 13:18

Привет от мен,
по различни причини моето Oly OM-D E-M5 с китовия 12-50 се превръща във 2ро тяло

Останах с едно обективче ( чисто ново 45/1.8) и искам да му намеря тяло... Аз съм напълно бос в техническите характеристики на безогледалките, но бих искал тялото, което взема да е по-добро от Е-М5..

Гледам на пазара ОМ-Д Е-М1, ОМ-Д Е-М10 ОМ-Д Е-М5 Мк2

чуденката ми е, кой от тези 3 апарата ще ме зарадва повече КАТО КАЧЕСТВО на картинката, и при снимане на ниска осветеност и нощни снимки...

има ли друга безогледална алтернатива на тези машинки в този ценови диапазон, от които бих бил по-доволен (ергономия, бутони и прочие не ми са приоритет, прахо и влагозащитата биха били в +) (мечтая си за сони Алфа7 но трябва да си продам бъбрека...


Благодаря ви предварително...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за безогледална Олимпус система
Автор: marvves   
Дата:   24-10-15 13:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за безогледална Олимпус система
Автор: nsirakov   
Дата:   24-10-15 13:53

ръчнофокусни обективи не искам да ползвам, песимист съм за 2ра ръка... най-вероятно няма да искам, затова и не гледам алфата

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за безогледална Олимпус система
Автор: marvves   
Дата:   24-10-15 14:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за безогледална Олимпус система
Автор: nsirakov   
Дата:   24-10-15 14:10

Аз няма да правя ъпгрейд в реалния смисъл на думата
Оли М5 - си остава - 2ро тяло
искам още едно тяло за 45/1.8 ( и евентуално нещо широко и твърдо след време)

и се чудя дали да е ем5мк2 ( защото мк1 имам) Ем10 или ем1

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за безогледална Олимпус система
Автор: mmjm   
Дата:   24-10-15 14:21

Не лош (и като цена) вариант е ЕМ-10 мк2, ако наистина включваш в чуденката ЕМ-10.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за безогледална Олимпус система
Автор: nsirakov   
Дата:   24-10-15 14:40

аз ги включвам, защото не зная кой от тях какво може, като клас мислих че еМ10 е по-малък от е-М5

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за безогледална Олимпус система
Автор: nsirakov   
Дата:   24-10-15 14:57

сега се загледах между еМ1 и еМ5мк2 -
първото има малко по-малък сензор (около 0.5см) но пък по-голям диапазон на исо-то... спрямо 2рото

до колко това би се отразило на качеството (нали по-голям сензор=по-добра картинка)

отчитам все пак че Ем-5мк2 е по-нов модел, би трябвало откъм процесор да е по-добър? или се лъжа?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за безогледална Олимпус система
Автор: mmjm   
Дата:   24-10-15 15:28

Е-М1 , Е-М5 II , поне според олимпус, разлика в големината на сензорите няма. Нямам опит и с двата, на теория би трябвало ЕМ5 II да е по-добър, като процесорна мощ, от друга страна автофокусът на ЕМ-1 е по добър на теория, някой, ако има опит с двата да каже.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за безогледална Олимпус система
Автор: SoftImage   
Дата:   24-10-15 18:35

Ем-5мк2 има същия сензор като сегашната ти камера но без АА филтър. Само Е-М1 има различен сензор(но еднакъв по големина)!


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за безогледална Олимпус система
Автор: itilien   
Дата:   24-10-15 18:40

Не очаквай някаква особена разлика в качеството на картината от който и да е микро 43 апарат - всичките имат еднакви като размер и сходни като качества сензори.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за безогледална Олимпус система
Автор: iliyanb   
Дата:   24-10-15 18:49

Ники, ако по-добро тяло М43 означава по-добра картинка - няма да има разлика при по-новите М43 тела. За мен лимитът с тези сензори е достигнат. Поне според моите впечатления. Минах от там към фуджи. Връщане няма. И сензорите и обективите са поне 1 класа нагоре. Преглъщам разликата в бързината донякъде. От скоро съм и с Х-Т10. По-бърз е от Х-Е2, нещата вървят в правилна посока при фуджи. Липсва ми стабилизацията, но картината е значително по добра от М43, по-плътни цветове, по-висок диапазон за обработка, повече качество като цяло, и малко от магията на фуджи. Въпрос на преценка какво ще ти свърши работа. Ако си готов да погледнеш и втора ръка нещата, то тогава фуджи биха били интересна алтернатива. Сони кропки не бих могъл да коментирам, тъй като наблюденията са ми ограничени и то не върху съвременно тяло, а некс от първа версия.
Ако ще стоиш с М43 горещо препоръчвам новата камера да е със същата стабилизация като твоята.



Публикацията е редактирана (24-10-15 23:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за безогледална Олимпус система
Автор: SoftImage   
Дата:   24-10-15 20:07

>>Ники, ако по-добро тяло М43 означава по-добра картинка - няма да има разлика при по-новите М43 тела. За мен лимиът с тези сензори е достигнат. Поне според моите впечатления.
Toва май важи и за Fuji. Толкова години все с този X-Trans сензор и все проблеми с декодирането - проблеми с фините детайли и цветопредаването. Ако един сензор(м43) е достигнал лимитът си то същото може да се каже и за другите формати. Но ми е странно как технологиите ще спрат за един формат а за Fuji ще се развиват [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за безогледална Олимпус система
Автор: iliyanb   
Дата:   24-10-15 20:22

Softimage, не ми се водят технически спорове. Картинките от съвременните камери са достатъчно добри. За мен е факт, че картината от фуджи е по-добра от М43. Не съм твърдял, че сензорът на фуджи не е достигнал лимита си. Единствено, че е по-добър от определен друг сензор. А, че нещата вървят в правилна посока при фуджи, достатъчно ясно съм се изразил и мисля, че се разбира, имам предвид бързината на камерите и автофокусните им системи се подобрява. Далеч съм от мисълта да влизам в глупави фенски спорове. Снимал съм с М43 и си обичах системата. Снимам в момента с фуджи и също си я обичам. Това, че ти не признаваш друго освен твоето, вече е друг въпрос. И преди и сега съм се въздържал от фенщини. Бил съм достатъчно обективен в мнението си. Проблем с цветопредаването и финия детайл при мен няма. Не и такъв, който би ми попречил да печатам 40Х60. По-голям размер от фуджи х-транс не съм пробвал. Съвременните камери не са калпави, калпави са фотографите.



Публикацията е редактирана (24-10-15 20:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за безогледална Олимпус система
Автор: SoftImage   
Дата:   24-10-15 21:25

iliyanb, Не се сърди просто споделям мнение как един хубав Сони сензор го прецакват с тази X-Trans технология.
>>Това, че ти не признаваш друго освен твоето, вече е друг въпрос
Не си прав! В момента най-добрата безогледалка като картинка за мен е A7R2. Това което ме спира да комбинирам ФФ и м43нкато допълващи се системи е цената и размерите на оптиката. В момента ФФ системата на Сони има оптики, които не отстъпват по размер на DSLR оптиките и малко се губи идеята от липсата на огледало. Според мен със следващото поколение сензори нещата ще се променят а и ще навлязат и други играчи и тогава...
>>И преди и сега съм се въздържал от фенщини.
Ами първото ти изказване си е точно фенщина.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за безогледална Олимпус система
Автор: mmjm   
Дата:   24-10-15 21:41

Нормално е фуджи да „вади“ по-добра картина от м4/3, а 7R от фуджи, все пак различните по големина сензори оказват влияние в\у качеството на картината, но разликата едва ли е доловима при разпечатки 40/60. Говоря за снимки със съвременни камери при добри светлинни условия.
В тоя ред на мисли не разбирам за какво спорите?![beer]



Публикацията е редактирана (24-10-15 21:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за безогледална Олимпус система
Автор: iliyanb   
Дата:   24-10-15 22:31

Softimage, какво значи прецакват някакъв сензор? Снимал ли си с камери с този сензор, обработвал ли си в последствие? От кадрите ти съм останал с впечатление, че не обработваш. На база на какво твърдиш, че е прецакан сензорът. Еди кой си някъде в интернет бил казал и показал? Аз в никакъв случай не смятам, че сензорът е прецакан. Факт е, че от adobe правят всичко възможно да подобрят алгоритмите си във връзка със сензора на фуджи /и успяват да ги подобрят/. Та в тази връзка сензорът не е еднодневка.
Единственото, което казвам и то не е фенщина, е че Fuji-X е по-качествена система от М43. На база опит и с двете го твърдя. Разликата е фрапираща на моменти. Приемам недостатъците на всяка от тях. Предполагам и други хора, имали достъп и до двете системи, биха могли да го потвърдят. Имам фуджи система с 4 обектива и 2 тела. Имал съм М43 система с 2 тела и 5 обектива. Снимал съм достатъчно и с двете. Кое не е ясно? Не казвам, че М43 е лоша система. Напротив, добра е. Имам опит и с двете. Направил съм избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за безогледална Олимпус система
Автор: Simbon4o   
Дата:   24-10-15 23:20

Иди и пробвах новия GX8 [smilie3] ако искаш нещо с различна картинка от досегашната, това е единствената камера с по-нов сензор за този байонет. Разцъках го в синтезиса и ... няма такава лудница. Това няма почти никакъв лаг на визьора и дисплея, които са със страхотно качество. Фокуса работи ненормално бързо на светло, тъмно, навсякъде... не съм снимал с него, но в нета вече има семпли и сравнения. За мен - иди и го пробвай. Като ергономия мен ми допада МНОГО, супер удобен грип и подреждане на бутоните. Малко е едро като цяло, но ... за мен е най-доброто м4/3 тяло към този момент и както казах - единственото с различна матрица от останалите, които си ползват 16мп и дефакто нямат почти никаква разлика в снимките.
Лоу пас филтър да няма - това изобщо не е хубаво също така! Моарето е голям проблем и това, че на някои места ще изглежда по-детайлен кадъра ще бъде безмислено като на други места получиш дефекти.
Другия принцип на избор може да е финкцията за сглобяване на повече мегапиксели ползвайки стабилизацията - за пейзажи може да е полезна екстра. По-новите олита обаче май всичките го имат.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за безогледална Олимпус система
Автор: SoftImage   
Дата:   24-10-15 23:26

>>Кое не е ясно?
Какво общо има тази фенщина, която изсипа тук с темата?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за безогледална Олимпус система
Автор: kvakioh   
Дата:   24-10-15 23:26

АКо може най-новото, това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за безогледална Олимпус система
Автор: iliyanb   
Дата:   24-10-15 23:31

Softimage, ако прочетеш първия пост на автора "има ли друга безогледална алтернатива на тези машинки в този ценови диапазон, от които бих бил по-доволен", ще си отговориш на въпроса, ако искаш...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »