Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 HDR опциите "в сиво" - Lightroom 5.7.1.
Автор: Rusky   
Дата:   14-09-15 22:30

Здравейте
Исках да пробвам да създам HDR снимка чрез тази програма, но опциите за отваряне на HDR са в сиво (оpen as layers in photoshop). Говоря за всичките опции. Пробвах и с по-стара версия на програмата - 4.4, но и при нея същия проблем. Първоначално пробвах с JPG защото NEF файловете които снима NIKON-а дори не ги разпознава, затова изтеглих RAW файлове от интернет за да пробвам дали проблема не е в NEF-а. Разпозна ги, но отново ми ги дава в сиво. Изчетох доста по темата, но няма конкретно решение (или поне аз не открих). Изчетох и някои от темите тук за NEF, но нямат връзка с тази програма и проблем. С win 8.1 съм ако това има някакво значение.
Благодаря предварително на изгубилите време... :)


Отговори на това съобщение
 Re: HDR опциите "в сиво" - Lightroom 5.7.1.
Автор: localhost   
Дата:   15-09-15 04:07

Ето подробно обяснено - http://digital-photography-school.com/five-minutes-realistic-hdr-using-lightroom-32-bit-plugin/

даже има и примерни файлове.

Да не се опитваш само от една снимка да правиш HDR?

Отговори на това съобщение
 Re: HDR опциите "в сиво" - Lightroom 5.7.1.
Автор: Rusky   
Дата:   15-09-15 13:26

Благодаря за линка ще го погледна сега. Не - имам 3 снимки, изгледах доста клипове как се създава избирам и 3-те и чак после опцията. Принципно гледам да не задавам въпроси без да съм прочел поне нещо, гледах и "туториали", но този път обърнах нета. А проблемът ми не е от скоро. Свикнах да обработвам с тази програма, стори ми се лесна и исках да разуча и тази възможност HDR.
Лек ден :)

Отговори на това съобщение
 Re: HDR опциите "в сиво" - Lightroom 5.7.1.
Автор: compur   
Дата:   15-09-15 15:05

Lightroom 2015 е решението на въпроса ти! [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: HDR опциите "в сиво" - Lightroom 5.7.1.
Автор: Rusky   
Дата:   15-09-15 16:06

localhost - това е обяснение как да създам HDR след като съм заредил снимките. Проблема е, че не мога да заредя кадрите за HDR (оpen as layers in photoshop). Не ми дава функцията - в сиво е. А това което е описано в линка Ви е как да го обработвам в 32bit което е отделна опция която въобще нямам (в линка пише че се доплаща). Ползвам крак версия защото обработвам любителските си снимки и работи. Само опциите за HDR са в сиво. И на по-предна версия както казах.

compur - дам, явно ще потърся (засега няма) по-нова версия, защото съм сигурен, че нещо не е наред или поне аз не откривам решение

Отговори на това съобщение
 Re: HDR опциите "в сиво" - Lightroom 5.7.1.
Автор: compur   
Дата:   15-09-15 17:37

Цената на легални ФотоШоп и Лайтруум за един месец е 20-тина..., а за цяла година е към 300 лв. [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »