Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 ВИДЕО СЕНДЪР WIRELESS VIDEO
Автор: amza   
Дата:   05-06-15 14:08

Здравейте! Интересува ме дали от видео камера мога на живо да предавам картината към проектор в друга зала. Не ме интересуват професионалните, а тези до 200-300лв. Дали тези сендъри имат обхват до 600м. и насича ли картината. Ако някой има опит, моля да сподели и да ме посъветва. Благодаря предварително! Камерата ми е Sony cx730

Отговори на това съобщение
 Re: ВИДЕО СЕНДЪР WIRELESS VIDEO
Автор: M_D   
Дата:   05-06-15 14:27

И "професионалните" с цени десетократно на твоя бюджет нямат обхват 600 метра, камо ли без директна видимост.

Отговори на това съобщение
 Re: ВИДЕО СЕНДЪР WIRELESS VIDEO
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   05-06-15 14:45

През интернет стават тези неща. Трябват два лаптопа и някаква прилична нет връзка. Ще имаш около пет секунди забавяне.

Отговори на това съобщение
 Re: ВИДЕО СЕНДЪР WIRELESS VIDEO
Автор: amza   
Дата:   05-06-15 23:07

Може ли да ми обясниш как става с 2 лаптопа? Има камери с WI F, те не могат ли да предават видео в реално време през WI FI

Отговори на това съобщение
 Re: ВИДЕО СЕНДЪР WIRELESS VIDEO
Автор: amza   
Дата:   05-06-15 23:12

То ако може и 100 метра да предава, ще ми свърши работа. Гледам в нета клипове на gopro 4, предава в реално време към проектор без да насича само, че не съм сигурен трябва ли му интернет връзка или не. По принцип през wi fi предава ли видео сигнал без интернет?



Публикацията е редактирана (05-06-15 23:12)

Отговори на това съобщение
 Re: ВИДЕО СЕНДЪР WIRELESS VIDEO
Автор: icovalchev   
Дата:   05-06-15 23:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ВИДЕО СЕНДЪР WIRELESS VIDEO
Автор: amza   
Дата:   06-06-15 00:44

То е ресторант на два етажа, като на първия етаж ще снимам, а на втория трябва да се проектира в реално време. Тоест една плоча разстояние между етажите в ресторант от около 500 квадрата.



Публикацията е редактирана (06-06-15 00:47)

Отговори на това съобщение
 Re: ВИДЕО СЕНДЪР WIRELESS VIDEO
Автор: falcon   
Дата:   06-06-15 09:20

Най-просто е с FPV системите за дронове, пък и най-евтино. Понеже сигнала трябва да минава през стени си вземи нещо на 1.2Ghz.


За проектор не вярвам да ти трябва нещо с по-високо качество на предавания сигнал. Като напишеш в гугъл 1.2ghz FPV, излизат доста неща.За около 150лв може да си вземеш приемник и предавател с мощност на излъчване около 1W.



Публикацията е редактирана (06-06-15 09:24)

Отговори на това съобщение
 Re: ВИДЕО СЕНДЪР WIRELESS VIDEO
Автор: icovalchev   
Дата:   06-06-15 12:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ВИДЕО СЕНДЪР WIRELESS VIDEO
Автор: marrio31   
Дата:   06-06-15 16:03

Обикновено резолюцията дето минава през тия FPV та е доста малка,ако му трябва за full hd,най-вероятно няма да стане,голям поток си е,а иначе има проектори и 4К,не ги подценявайте[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ВИДЕО СЕНДЪР WIRELESS VIDEO
Автор: icovalchev   
Дата:   06-06-15 16:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ВИДЕО СЕНДЪР WIRELESS VIDEO
Автор: amza   
Дата:   07-06-15 00:29

Благодаря за помощта ви колеги. Ще пробвам в магазин veos. На мен ми трябва да се проектира в 4К. Доволно ми е и на SD

Отговори на това съобщение
 Re: ВИДЕО СЕНДЪР WIRELESS VIDEO
Автор: amza   
Дата:   13-06-15 11:47

Отидох във veos.bg и пробвах с най - скъпия им предавател black mamba и картината много засичаше постоянно. Когато мръдна камерата и картината започва да прескача ужасно. Не си заслужава на цена от 580лв. Ако има други варианти, моля помогнете. Целта ми е по време на тържество да предава в реално време от камерата към проектор без кабели.

Отговори на това съобщение
 Re: ВИДЕО СЕНДЪР WIRELESS VIDEO
Автор: amza   
Дата:   13-06-15 18:21

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ВИДЕО СЕНДЪР WIRELESS VIDEO
Автор: marrio31   
Дата:   13-06-15 20:25

Това на какво разстояние се случва,аз имам fat shark predator и дори без антена на приемника има сигнал през една циментова стена на около 10м.Възможно е в сградата да е имало безжичен рутер и ако фпв работи на 5.8ghz да се бъркат честотите,но чак супер стабилен сигнал без трепване едва ли ще изкараш,все пак това е хоби техника.Един приятел на 5.8ghz покрива около 5-6км ,но на открито и с насочена антена.Мисля ,че трябва да пробваш на 1.2ghz.



Публикацията е редактирана (13-06-15 20:52)

Отговори на това съобщение
 Re: ВИДЕО СЕНДЪР WIRELESS VIDEO
Автор: novi4ok   
Дата:   14-06-15 12:53

Не става. Ако ставаше, нямаше телвизиите да наливат милиони за техника. Те също не са глупави и ако можеха да спестят някоя хилядарка, щяха да го направят.
Мисли за окабеляване.


Отговори на това съобщение
 Re: ВИДЕО СЕНДЪР WIRELESS VIDEO
Автор: amza   
Дата:   14-06-15 15:24

А от къде да си купя fat shark predator и да го тествам в движение, защото и с black mamba от veos имах сигна, но прескачаше ужасно като мръдна камерата. А как го правят с Gopro камери? Сигурно има някакъв начин.

Отговори на това съобщение
 Re: ВИДЕО СЕНДЪР WIRELESS VIDEO
Автор: marrio31   
Дата:   14-06-15 15:36

С gopro е wifi връзката..гопро го потдържа има и приложение за андройд,може и за windows да има,там има забавяне една-две секунди,fat shark не знам дали се продават в БГ,те са едни от най-масовите фпв.Най вероятно и с fat shark ще накъсва..пробвай с нещо на 1.2ghz, по принцип уж за градски условия било по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: ВИДЕО СЕНДЪР WIRELESS VIDEO
Автор: icovalchev   
Дата:   14-06-15 15:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ВИДЕО СЕНДЪР WIRELESS VIDEO
Автор: amza   
Дата:   14-06-15 16:13

А как е положението със video streaming в реално време. Има камери на sony, gopro hero, които сриимват видео с помощта на интернет връзка и приложения. Дали могат да стриимват без интернет само с wi fi към лаптоп? И от лаптопа към проектора.

Отговори на това съобщение
 Re: ВИДЕО СЕНДЪР WIRELESS VIDEO
Автор: icovalchev   
Дата:   14-06-15 16:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ВИДЕО СЕНДЪР WIRELESS VIDEO
Автор: amza   
Дата:   14-06-15 18:13

Ще пробвам и ще пиша[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: ВИДЕО СЕНДЪР WIRELESS VIDEO
Автор: amza   
Дата:   23-06-15 11:19

Колеги дайте идеи как да стриймвам видео директно към проектор или лаптоп безжично. Пробвах с предавател на 5,8 и сече постоянно. Пълно мазало.

Отговори на това съобщение
 Re: ВИДЕО СЕНДЪР WIRELESS VIDEO
Автор: icovalchev   
Дата:   23-06-15 11:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ВИДЕО СЕНДЪР WIRELESS VIDEO
Автор: amza   
Дата:   31-08-15 13:21

Е колеги, значи нема такова животно да предава видео от камерата към проектор безжично. Ако някой знае как става да пише.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »