Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Как да си напечатам визитки у дома?
Автор: photoforce   
Дата:   08-08-15 09:48

Приятели, нищо не става! Направо дразнещо.

Имам:
-Картинка тип визитка 1063 х 591 размер
-Принтер у дома
-Фото хартия 10 на 15 см.

Искам да:
-Просто взема файла и напечатам четворка визитки на парче 10х15, за да си ги нарежа

Лесно? Не!

Как става?!

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си напечатам визитки у дома?
Автор: imitev   
Дата:   08-08-15 10:03

на мен ще ми е лесно... На друг - явно не...

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си напечатам визитки у дома?
Автор: quazimodo   
Дата:   08-08-15 10:09

От настройките на принтера.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си напечатам визитки у дома?
Автор: 2metraninja   
Дата:   08-08-15 10:18

С какво печатиш? Ако през фотошоп, махаш отметката "скале то фит" ако е включена. Същото важи и за друга програма, просто името на настройката може да е различно.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си напечатам визитки у дома?
Автор: quazimodo   
Дата:   08-08-15 11:02

Давам моята индианска технология: клонираш си картинката 4 пъти във вюъра, който ползваш. Слагаш по една чавка на 4-те картинки, че искаш да ги отпечаташ. След това от настройките на принтера отиваш на "finishing" и слагаш 4 страници на лист.Слагаш чавка на "Print Page Borders", за да не метне краищата едно връз друго и продължаваш с ОК-тата, докато започне да печата. Ако искаш повече листчета с по 4 визитки, отбелязваш и броя на копията. Така го правя аз, дърт индианец по отношение на компютърната грамотност[smilie5]! Успех в начинанието!

П.П. Аз експортирам една и съща картинка от "Лайтрум", колкото пъти ми трябва с едни и същи настройки, като програмата дава по едно номерче на всяко следващо копие[smilie18].



Публикацията е редактирана (08-08-15 11:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си напечатам визитки у дома?
Автор: 2metraninja   
Дата:   08-08-15 13:02

Хохохохо, Квазимодо, хареса ми как си се оправил с наличните познания [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си напечатам визитки у дома?
Автор: realnoncho   
Дата:   08-08-15 13:42

Фотохартията май не е най-подходяща за визитки... Сигурно е и по-скъпо, отколкото да си ги отпечаташ някъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си напечатам визитки у дома?
Автор: nyamago   
Дата:   08-08-15 14:20

Отивам на един от десетките сайтове (Гугъл помага), които печатят визитки безплатно или евтино. Качвам си едно копие от оригинала, избирам тиража и грамажа на хартията - и след 2-3 дни ги имам доставени.

И аз съм мъчил домашни принтери (и доста по-способни офис принтери), но нито е по-качествено, нито по-евтино. А на загубеното време по стара традиция никога не слагаме парична цена [smilie8]

На слука![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си напечатам визитки у дома?
Автор: fotorafi   
Дата:   08-08-15 16:57

За 4 визитни картички, толкова труд !!!



Публикацията е редактирана (10-08-15 17:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си напечатам визитки у дома?
Автор: quazimodo   
Дата:   08-08-15 17:07

Да-а! Точно в духа на ФФ, както каза един колега в темата за самолета[smilie5]. Всичко друго е разяснено, само не и как питащият да си отпечата 4 визитки на домашния принтер - 4 а не 4 000 [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] !


Отговори на това съобщение
 Re: Как да си напечатам визитки у дома?
Автор: nyamago   
Дата:   08-08-15 17:13

^ Много просто: поръчам си на сайта на Vistaprint 200 бройки за 5-арка (или безплатни, ако се съглася на гърба да сложат дискрето тяхното лого и уеб адрес). И щом ми трябват само 4 (наистина рядко срещана потребност, но има решение) - изхвърлям 196 картички и готово! [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си напечатам визитки у дома?
Автор: b0bb0   
Дата:   08-08-15 17:39

Аз не разбрах - отпечатъкът ли не е хубав (цветове и т.н.) или приложената технология не води до отпечатване на 4 картички върху листа хартия?
Когато ми е потрябвало - нареждам изображенията в съответния размер на 4 слоя във ФШ и принт.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си напечатам визитки у дома?
Автор: PieroBG   
Дата:   08-08-15 19:51

Имаш поща[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си напечатам визитки у дома?
Автор: lamerko   
Дата:   10-08-15 00:44

Хмз... каква е тази фотохартия, дето ще става за визитни картички? Питам сериозно...

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си напечатам визитки у дома?
Автор: PieroBG   
Дата:   10-08-15 10:47

Аз си ги правя моите на 255-260 грамова. По някога ползвам и двъстранна фотохартия, зависи от случая. Не е картон, но си ми вършат работа. С предпечата и печата нямам проблем и във всеки един момент мога да си направя каквото ми трябва. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си напечатам визитки у дома?
Автор: CDman   
Дата:   10-08-15 11:37

Изравнете параметрите защото така поставени - базов файл в DPI а хартия в см. не може да се напаснат лесно.

Например ако изравним DPI базово изображение визитка 1063 х 591 пиксела (9 x 5 см/ 300 DPI) не се помества 4 пъти в изображение 10 на 15 см. 300 DPI

Както са казали колегите - направете 4 копия на базовия файл и ги сложете в отделен файл на каре. После този файл го оразмерете така че да се изпечата в хартия 10х 15 см.

Успех. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да си напечатам визитки у дома?
Автор: domidi   
Дата:   10-08-15 15:45

Според мен ,най-добре е да се печата през Corel Draw.
Качваш оразмерената снимка в нов корелски файл,върху нея си пишеш и нареждаш текста.Правиш си страница 10/15 и копираш вече създаденото четири пъти така ,че да ти влезе в размера.Печаташ през профил на принтера с размер 10/15.[cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »