Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Гаранция Тамрон
Автор: kartinkata   
Дата:   20-07-15 19:16

Някой запознат ли е как стоят нещата с гаранцията на обектив Tamron закупен от колега, който го е регистрирал на негово име на сайта им за 5 годишна гаранция. И по-конкретно, аз ще мога ли да ползвам гаранцията ако един ден ми се наложи?

Отговори на това съобщение
 Re: Гаранция Тамрон
Автор: Kateri4oka   
Дата:   20-07-15 19:37

Ако е на принципа на всяка една друга гаранция, за която знам - само и единствено чрез него и то с касова бележка / фактура

Разбира се, възможно е и да греша.... но за друг вариант наистина не съм чувал... този проблем го има и като се прави подарък..

Отговори на това съобщение
 Re: Гаранция Тамрон
Автор: kartinkata   
Дата:   20-07-15 19:48

За това не сте прав, лично изпратих техника никон за гаранционен ремонт. Гаранцията е на името на мой приятел, през цялото време аз комуникирах със служителите и никой не ме пита защо е на името на друг и какъв съм аз.

Отговори на това съобщение
 Re: Гаранция Тамрон
Автор: Kateri4oka   
Дата:   21-07-15 09:05

Не отричам, че е възможно, но това не означава ли, че в сервиза лесно ще може да се поправя и крадена техника. Искаха ли ви кутия, серийни номера нещо?

Отговори на това съобщение
 Re: Гаранция Тамрон
Автор: nemchev   
Дата:   21-07-15 09:13

Скоро ми се наложи да ползвам сервиза на Тамрон в България и останах доволен. Човека е доста разбран и би ти свършил работа, ако става въпрос за Бг сервиз де.

Отговори на това съобщение
 Re: Гаранция Тамрон
Автор: Redimido   
Дата:   21-07-15 12:03

Не би трябвало да има проблем; просто когато се купува обектив втора ръка с гаранция, нека продавачът ви предостави всички необходими документи, с които самият той би си послужил за да изиска гаранция. Фактура, кутия, касов бон и прочие.

Отговори на това съобщение
 Re: Гаранция Тамрон
Автор: kaci   
Дата:   21-07-15 13:06

" 5 ГОДИНИ ГАРАНЦИЯ
Много Ви благодарим за покупката на обектив Tamron. Избрахте продукт с
изключително качество и в резултат на успешната регистрация с радост Ви
предоставяме 5 години гаранция (от датата на покупката).
Обективите Tamron са произведени в съответствие с най-стриктните стандарти за
качество. В редките случаи, обаче, когато е необходимо да направите рекламация, от
Вас ще се изисква да предоставите оригиналната касова бележка и това гаранционно
удостоверение. Поради тази причина, моля, съхранявайте тези документи заедно. Дата
на покупката на касовата бележка е от решаващо значение. Тази гаранция не може да
бъде прехвърляна и е валидна само за първоначалния собственик на обектива.
Информацията, която предоставихте, ще бъде използвана единствено от Tamron и
официалния дистрибутор за Вашата страна. Информацията няма да бъде предоставяна
на трети страни.
Пожелаваме Ви да снимате с много удоволствие."

Отговори на това съобщение
 Re: Гаранция Тамрон
Автор: nemchev   
Дата:   21-07-15 14:18

свържи се с продавача, не би трябвало да ти откаже помощ

Отговори на това съобщение
 Re: Гаранция Тамрон
Автор: stanetzz   
Дата:   25-07-15 00:41


"Тази
гаранция не може да
бъде прехвърляна и е валидна само
за първоначалния собственик на
обектива."

Ето такива текстове ме карат да се насоча директно към друг търговец. Затова пренебрегнах 5-годишната "гаранция" на вносителя за България, и предпочетох да си взема моя 17-50/2.8 от E-bay, с 1 година гаранция, и 200лв по-евтин.

Отговори на това съобщение
 Re: Гаранция Тамрон
Автор: deerstalker   
Дата:   25-07-15 01:37

По принцип при налична гаранция и касов бон - всеки може да прати обектива за ремонт. За сервиза на Тамрон - само добри и положителни отзиви - нека да знаят хората. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Гаранция Тамрон
Автор: SEURET   
Дата:   28-07-15 10:51

Ако въпроса е дали гаранцията се прехвърля, отговора е да! Обаче, трябва да са представени съответните документи които се искат, дали гаранция, дали документ за покупката и т.н. Така е по принцип, в случая с Тамрон, при регистрацията на уникалния продукт, най-вероятно е посочено кога е купен и съответно докога е 5 годишния срок.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »