Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Светкавици - Canon vs Sigma
Автор: ivan961126   
Дата:   24-07-15 10:20

Здравейте :))

Каня се да си купя нова вънщна светкавица и се колебая между два модела:
Canon Speedlite 430EX II или EF-610 DG Super Flash. Ще се радвам да чуя вашите мнения и да избера най-доброто!

http://www.canon.bg/for_home/product_finder/cameras/speedlite_flash/speedlite_430ex_ii/
http://www.sigmaphoto.com/product/ef-610-dg-super-flash

Поздрави, Иван.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици - Canon vs Sigma
Автор: sirkhann   
Дата:   24-07-15 10:22

Metz

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици - Canon vs Sigma
Автор: kiten   
Дата:   24-07-15 11:47

канона., след това меца и то зависи кой модел е.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици - Canon vs Sigma
Автор: nemchev   
Дата:   24-07-15 14:15

аз под секрет да кажа, че съвсем случайно се сдобих с некакъв китаец - Триопо, с ТТЛ за сумата от 50 евра и той работи учудващо добре, в редките случаи когато го ползвам. За голямо натоварване не знам как ще се представи.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици - Canon vs Sigma
Автор: quazimodo   
Дата:   24-07-15 14:58

Да де, ма той тупикстартера иска да си купи нова светкавица. С други думи е скъсал шортите на старата от снимане[smilie5]. Та ако се снима интензивно...[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици - Canon vs Sigma
Автор: sayman   
Дата:   24-07-15 15:00

Наистина, погледни и Metz. След 2 счупени светкавици все в основата, задължително исках светка с метален чехъл. А и Мецата си е меца [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици - Canon vs Sigma
Автор: GOSPODIN   
Дата:   24-07-15 15:24

ivan961126 , ако имаш възможност си вземи канонската, та даже и на старо.Правена е от фирмата произвела апарата ти.

sayman, 430EX II е с метално краче.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици - Canon vs Sigma
Автор: GenaDP   
Дата:   24-07-15 16:01

Автор: sayman

След 2 счупени светкавици все в основата, задължително исках светка с метален чехъл.


Е, сегашната ще се счупи над основата. И после ще търсиш изцяло метална, ако може от по-дебела ламарина... Интересно защо досега не съм чупил светкавица? Може би защото я ползвам по предназначение, а не за да чупя орехи с нея?

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици - Canon vs Sigma
Автор: icovalchev   
Дата:   24-07-15 16:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици - Canon vs Sigma
Автор: lamerko   
Дата:   24-07-15 17:06

Аз лично съм доволен от моите китайчета (YN-568 II), но трябва да отбележа, че не снимам професионално и съответно нямам гилямо натоварване, което да доведе до едно евентуално прегряване. Все пак за 200 лв. нови лично на мен ми допадат качеството на изработка и повтроямостта на импулса. Със спектъра на светлината също нямам проблеми. За още 240 лв. си взех два трансмитера и дистанционно управление - в ценови аспект всичко си е ОК. И не се притеснявам да ми се счупи в основата, над основата или да и "излезе пушека" - слагам следващата и така [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици - Canon vs Sigma
Автор: axlastro   
Дата:   24-07-15 17:14

Аз и в другата тема писах - канонската не я знам как е, но в павильона има EX 580 II втора ръка - не знам колко е снимано с нея обаче.

С Metz 44-1 съм снимал на събития в серия кадри - примерно 300-400 кадъра, понякога по 5-6 и повече един след друг. Не на максимална мощност разбира се. Винаги се е справяла. Само, че е с пластмасово краче.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици - Canon vs Sigma
Автор: quazimodo   
Дата:   24-07-15 17:40

Понеже втори човек се вайка заради пластмасовите основи на светките, нека поне един да обясни от какво точно трябва да се притесняваме при такава изработка [smilie11]?


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици - Canon vs Sigma
Автор: 2metraninja   
Дата:   24-07-15 18:50

quazimodo написа:

> Понеже втори човек се вайка
> заради пластмасовите основи на
> светките, нека поне един да обясни
> от какво точно трябва да се
> притесняваме при такава изработка
> [smilie11]?
>


http://i58.tinypic.com/1z2hcsp.jpg



Нещо такова.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици - Canon vs Sigma
Автор: icovalchev   
Дата:   24-07-15 19:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици - Canon vs Sigma
Автор: burningice   
Дата:   24-07-15 21:57

Канонската EX 580 II втора ръка, заради металното краче.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици - Canon vs Sigma
Автор: sayman   
Дата:   25-07-15 11:42

Е как не бях се сетил до сега, че пласмасарляк му е майката.
GenaDP, остроумен както винаги. Какво да ти кажа ... първата не беше по предназначени. При снимане на едно събитие водещата, на висок ток разбира се, се подхлъзна при слизане по стълбите и ръката и се удари в светката ми. Светкавицата си остана на апарата, но леко наклонена. Не се счупи основата, а само пластмасовите пера, които влизат в обувката на апарата.

Виж втората я ползвах по предназначение ... но на чупене на орехи издържа. Клекна на кокосовия орех.

Наистина се чудя дали наистина си вярвате, че пласмасарляка е перфектния вариант!?!

В тоя ред на мисли да вземем да оплюем и Canon, че ни мислят злото с техните метални крачета. Егати фирмата ... да бяха отляли една пластмасарийка та да ни е мирна главата.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици - Canon vs Sigma
Автор: icovalchev   
Дата:   25-07-15 12:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »