Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sigma
Автор: Grifo01   
Дата:   07-06-15 20:46

Искам да поитам имате ли някакви наблюдения върху обективът Sigma 17-70mm f/2.8 macro. Става ли за пеизажи, добре ли е да дам толкова пари за този обектив и ако можете да ме насочите към нещо по добро, ще съм ви безкрайно благодарен!!!! Мерси предварително. :) [shtrak] [shtrak] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   07-06-15 20:48

Да си кажеш на Никон, Канон , Пентакс и други ... на каква система си???

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma
Автор: Grifo01   
Дата:   07-06-15 20:52

Никон Д7000

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma
Автор: kvakioh   
Дата:   07-06-15 20:56

Кой точно Сигма 17-70, има два. И са 2.8-4 бленда.
Ако е новият- добра идея е за смяна например на 18-105.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma
Автор: Grifo01   
Дата:   07-06-15 20:58

Коя е новата и коя старата??

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma
Автор: kvakioh   
Дата:   07-06-15 21:00

Sigma AF 17-70mm f/2.8-4.5 DC macro- старата
Sigma 17-70mm F2.8-4 DC Macro OS HSM- новата

В случая с новата има стабилизация, по-добра оптика (относително) и по-вероятно да пасне като фокус на Д7000.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma
Автор: ZENON   
Дата:   08-06-15 00:35

Версиите на този обектив са 3. Гореспоменатите две и новата в кавички Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC Macro OS HSM "C", която за сони и и пентакс е без стабилизация.
За пейзаж става, но пейзаж ми е леко разтегливо. Днес снимах с фиш 8мм, а след това с 35мм /на кроп/. Но в общия случай става за ежедневен/уокараунд обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma
Автор: Qze   
Дата:   08-06-15 00:51

Аз ползвам DC Macro OS HSM "C" вече 5 месеца на 3200д.
Нямам забележки. Пейзажът - мн. често не ми достигат тези ~25mm, но пък правя по няколко снимки. На 105мм е добре стават приятни портрети. Макрото като за такова варио бива. Аберира нормално, остротата при различните бленди е добра и при висок f 10-18 пейзажите излизат остри навсякъде. Сравнително тих фокусен мотор. Няма заключващ механизъм на вариото, и след време леко се разпъва сам, но не е болка за умиране.
Мислех да продам моята бройка, но като поснимах с него реших да го запазя за парите си е супер, супер. За пейзажи купих един самянг 10мм 2,8ф, но не го ползвам много... ако някой го иска ... тънко [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »