Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 "Auto everything"
Автор: dilomski   
Дата:   25-04-15 09:32

"We’re in this “auto everything” mode these days. People want auto exposure, auto ISO, auto focus, auto white balance, auto everything. They don’t want to make decisions, partly because they’re now confronted with too many of them. This carries over into their buying. They want “auto buying” too. I actually had someone argue with me and say “just tell me what to buy, dammit.”"

Thom Hogan

Големия Том го е казал много добре.

Отговори на това съобщение
 Re: "Auto everything"
Автор: tbby   
Дата:   25-04-15 09:44

Ами нормално.
Колкото по-достъпно е, толкова повече ще се купува.
Сега всяка майка на новородено, която си купи DSLR автоматично си сменя името във фейсбук на "photography".
За какво си говорим...

Отговори на това съобщение
 Re: "Auto everything"
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   25-04-15 10:09

Когато нещата се получават по-лесно, по-бързо нормално всеки да иска повече. Аз само исо и бял баланс са ми на ауто ... даже исото често не е. Така съм свикнал , все пак снимам от 2011та с dslr и съм изградил тези кофти навици. Но ако снимах пейзаж, природа, звезди или портрети всичко бих си сложил на ръчни настройки поради наличието на време за подобни снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: "Auto everything"
Автор: dilomski   
Дата:   25-04-15 22:05

Точно така си е, и аз съм същия - авто бял бяланс винаги (роу).Aвто исо за птици.Пълни ръчни настройки за всичко друго.

Отговори на това съобщение
 Re: "Auto everything"
Автор: oswald   
Дата:   26-04-15 10:37

Направо хапарата на един дрон и да е смарт, да се сеща какво искаш да снимаш!
Отива си бавно, но сигурно цивилизацията...

Отговори на това съобщение
 Re: "Auto everything"
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   26-04-15 10:46

То това е цивилизацията! Отиват си можещите и креативните, отива си удоволствието

Отговори на това съобщение
 Re: "Auto everything"
Автор: kvakioh   
Дата:   26-04-15 11:23

Мързел и пренасищане, това е.

Отговори на това съобщение
 Re: "Auto everything"
Автор: victory13   
Дата:   26-04-15 11:40

Не знам що арчите иляди без да ползвате ауто [smilie18]

Има доста апарати от 20 до 50лв дето устройват идеално терзанията ви [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Auto everything"
Автор: ZENON   
Дата:   26-04-15 14:50

Май нещо не сте добре.
Целия човешки организъм е на АУТО, ма гледам гък не казвате против това.
Целата природа е на АУТО, ама ся тука великите майстори са над нея. Аре влезте в час [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: "Auto everything"
Автор: dimidumi   
Дата:   26-04-15 15:07

ZENON написа:

> Май нещо не сте добре.
> Целия човешки организъм е на АУТО,
> ма гледам гък не казвате против
> това.
> Целата природа е на АУТО, ама ся
> тука великите майстори са над нея.
> Аре влезте в час [smilie7]

Напълно си прав, все повече се хващам да търся някакво креативно, смислено и добре направено ауто, не само в камерите, а изобщо в целия процес до крайния фотографски продукт [beer] ,а и не само във фотографията, а изобщо в живота като цяло...може би е от възраста, започнах да снимам със SLR през 1983 г. на режим М...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Auto everything"
Автор: ZENON   
Дата:   26-04-15 15:10

Всъщност, даже възприятията са ни на ауто. Никой не може да накара някой свой орган да не прави нещата така както ги прави.
Освен когато прекали със субстанциите хахаха

Отговори на това съобщение
 Re: "Auto everything"
Автор: pmartinov   
Дата:   26-04-15 15:16

Всичко се свежда до това колко интелигентно е aуто .


Отговори на това съобщение
 Re: "Auto everything"
Автор: lorddemonic   
Дата:   26-04-15 15:32

Значи не гледате японците ... те правят ауто нещата с креативност ;)

Отговори на това съобщение
 Re: "Auto everything"
Автор: kukumichin   
Дата:   26-04-15 17:08

Имаш 24 часа да обиколиш Рим..... За ръчни настройки ли ще мислиш?



Публикацията е редактирана (26-04-15 19:28)

Отговори на това съобщение
 Re: "Auto everything"
Автор: prozium   
Дата:   26-04-15 17:40

А защо да не ползвам ауто, когато в голяма част от случаите ми дава това, което искам да постигна? Реално, така мога да отделя повече време на композиция, на оглед на мястото, на търсене на гледни точки, на експериментиране. Получава се така, че когато имаш автоматизирана дейност печелиш повече време да си креативен. Друг е въпросът, че понякога ауто режима не се справя и трябва да се намесиш, но когато намесата в 70% от случаите е ненужна, защо да се осъществява ?

Много съм съгласен също така и с auto buying stuff :D Абонирах се за услуга, която всеки месец ми доставя по 2 чифта чорапи, така не се налага да ходя да си избирам и да губя време. Така остава време, за нещата, които ти доставят удоволствие и които искаш да правиш, а не които трябва да правиш.


Отговори на това съобщение
 Re: "Auto everything"
Автор: dilomski   
Дата:   26-04-15 18:07

Ако не познаваш триъгълника бленда-исо-скорост, както и зависимостите на разстоянията между апарат, обект и фон няма лошо да снимаш на автовсичко.Реално не знаеш какво искаш да направиш, защото не познаваш и компонентите.Оттам нататък е в рубриката Канон или Никон да си купя, какъв обектив ми трябва за Индонезия или Марс и тн.Том говори за мързела по отношение на мисленето.Същото мислене, което в основата на КРЕАТИВНИЯ процес.

Отговори на това съобщение
 Re: "Auto everything"
Автор: Thimotty   
Дата:   27-04-15 02:55

Мързела е двигателя на прогреса! Ако всички бяха работливи никой нямаше да има време да е креативен!

Отговори на това съобщение
 Re: "Auto everything"
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-04-15 05:24

Когато става дума за изкуство това е полезно.

техниката стана много сложна и се оказва ,че трябва да се отдели доста време в четене ако има някакви специфични предпочитания.
Повечето хора просто отиват и си и купува Канон [smilie18]

(Казаха ми ,че Канон са най-дорите верни ли е?) Тва съм го чувал 1.000.000 пъти от човек ,които стиска в ръка нещо от рода на максимуим 1000д.

И аз като почна...и след 5 мин се чува...АБЕ ПРАВИ ХУБАВИ СНИМКИ.(Auto+JPEG).


Иначе за артистите всичко това АВТО всъшност е много добре. Така остава повече време автора да се концентрира в/у това ,какво върши или какво се случва. Просто на тия автоматични модове преди неможеше да се предоверяваме ,а сега почти може. Дори мерят много добре вече новите тела. В екстремни ситуации си има М.

Отговори на това съобщение
 Re: "Auto everything"
Автор: te4i   
Дата:   27-04-15 06:53

Авто-мисленето е по-големият проблем, а то не се контролира от апарата.
Колкото повече качват исото на новите апарати, толкова повече използването на автоматични настройки става опасно. В 99 % апаратът ти решава да зададе по-високо от нужното исо, вместо например да отвори блендата или намали скоростта. Просто това е най-лесният начин всичко в кадъра да ти е на фокус, май това искат 99% от потребителите. Даже често разни хора се учудват, че дефокуса на заден план можел да се постигне без пост-обработка, смятат го за ефект, който се поставя по-късно, а иначе са сигурни, че апаратът винаги всичко улавя на фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: "Auto everything"
Автор: te4i   
Дата:   27-04-15 07:00

Ако се разходиш през уикенда в Борисовата можеш да видиш на всяка крачка повярвали си аматьори с ДСЛР-и, които задължително снимат в RAW, макар и да си нямат никаква представа от основни правила. Просто всеобщото мнение е, че ти стига един голям апарат и голям обектив и вече си майстор. Често се опитвам да им обясня, че и с мобилен телефон можеш да направиш професионални снимки, стига да знаеш как да променяш настройките, но напразно- Какъв е смисълът да си купуваш ДСЛР, ако ще го ползваш като смартфон. Не е ли по-добре първо ти да станеш по-смарт?



Публикацията е редактирана (27-04-15 07:04)

Отговори на това съобщение
 Re: "Auto everything"
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   27-04-15 07:32

Да кажеш, че мързела е двигателя на прогреса е като да кажеш, че при комунизма всички бяхме равни :)

Отговори на това съобщение
 Re: "Auto everything"
Автор: dilomski   
Дата:   27-04-15 11:15

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Auto everything"
Автор: Thimotty   
Дата:   27-04-15 17:43

Как не ги е срам тия в борисовата градинка ДСЛР-и да купуват? Как така няма да знаят, че тая техника е разрешена само за професионалисти с поне 3 студия. Всичко над 2мп е забранено за хора, дето не си вадят хляба с това! И всичко различно от "ауто" е забранено, щото не разбират! От къде биха могли да се научат маймуните....



Публикацията е редактирана (27-04-15 17:43)

Отговори на това съобщение
 Re: "Auto everything"
Автор: old_firehand   
Дата:   27-04-15 18:27

то да е само фотоапарата да го научиш , прекалено много неща станаха за учене .Уж ги измислят да улеснят хората а става обратното.

Отговори на това съобщение
 Re: "Auto everything"
Автор: Slivenski   
Дата:   27-04-15 18:58

Това противопоставяне е глупаво - за пореден път... [smile]

Има хора, които си "вадят хляба" /също твърде глупав израз/ с фотография - и снимат на AUTO.

Има и любители, аматьори или както щете ги наречете, които снимат само на М.

Хората, за които фотографията е нещо повече от "вадене" на хляб, сирене, праз-лук и контрафиле, както и тези, които искат да се усъвършенстват във всяко нещо, с което се занимават, полагат усилия да се запознаят както с принципите му, така и с техниката - в случая фотографската.

[beer] [beer] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »