Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 HDD-казус
Автор: kalynsky   
Дата:   25-09-14 11:31

Имам HDD-гаранционен, който ми даде дефект.От фирмата искат да ми го заменят.Аз обаче си искам информацията която е на него.Но ако го занеса да ми възстановяват инфото ,след отварянето му няма да ми признават гаранцията. Как да процедирам? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: realnoncho   
Дата:   25-09-14 11:36

Цената за възстановяване и без това е солена, така че ако си решил да го правиш няма да те спре прецакването на гаранцията. Може да се опиташ да обясниш на фирмата от която си го взел, че си искаш информацията и да видят какво може да се направи от тяхна страна за гаранцията.

Иначе е хубаво да имаш информацията на поне 2 места за да се избягват такива ситуации.

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: kalynsky   
Дата:   25-09-14 11:49

Обясних на фирмата ,че си искам инфото,но до там. В гаранциятя нямя точка в която да се казва ,че не носят отговорност за информоцията.Така че може да опитам ш по съдебен път,какво ще стане?!

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: realnoncho   
Дата:   25-09-14 11:53

Тази точка я има във всички гаранции за компютърни части като застраховка, така че не може да ги осъдиш за това. Реално те си изпълняват задълженията - ако наистина искаш информацията май ще трябва да прежалиш гаранцията.

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: v100ev   
Дата:   25-09-14 12:46

Айде малко по-подробно.. какъв дефект е дал диска? не върти при включване към компютъра, системата не го чете, нещ друго? .. Има различни дефекти, и някои хич не пречат на спасяване на информацията ;)

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: kalynsky   
Дата:   25-09-14 13:02

Компа не го разпознава, все едно не го влючваш.......

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: MikeDimit   
Дата:   25-09-14 15:01

Може да не стига ток до него. Сложи стар диск.
Може да е изгоряла електрониката - търсиш работещ диск от същата марка и разменяш електрониката.Във фирмата пробвай со кротко. Тук 9във форума) има доста профита от бранша, но в 99% има начин да се възстанови инфото. Говори с хората на място. След бракуването му от фирмата го хвърлят. Договори компромис - обясни проблема и след като ти дадат нов си купи за 10-15 лева дефектния хард. После търси майстори от старата генерация - такива, които могат без притеснения да разкостят диска и да измъкнат инфо-то.

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: kalynsky   
Дата:   25-09-14 15:45

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: sathv   
Дата:   25-09-14 16:10

За външен диск ли става въпрос? Там нещата са по-различни? Преди 10 години искахме да спасим инфомация от един диск. Свзахме се с една фима от Германия занимаваща се специано с това. Диска имаше физически пробем. Офертата им беше от типа на сегашни 100000 лева. Ако е електроника можеш да минеш тънко но цените пак са доста солени. Като ваиан купуваш сщия диск. Тво ознат азбиащ какво върши подменя електрониката. Ако тръгне пийте по една ракия. Ако не... Пък пробваш ли да ги съдиш за нещо което никъде и никога не се е покривало от гаранцията, най много да не ти признаят последната. Диска може да се повреди по много причини и без проблеми могат да "докажат", че не е фабричен дефект, ами например токов удар и да гризнеш дръвцето. КЗП няма да ти помогнат.

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: jingov   
Дата:   25-09-14 16:12

MikeDimit- най-правилното решение [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: kvakioh   
Дата:   25-09-14 16:13

В София, в центъра има къде да отворят диска и да извадят информацията. Преди година искаха 180лв за 500Гб преносим диск, който не го четеше нищо.
За фирмата- ми наистина да го препродадат като бракуван или нещо такова. Няма как да са толкова инатилии.

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: marves   
Дата:   25-09-14 16:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: prisonbreak   
Дата:   25-09-14 16:49

Предложи им някой лев.Ако не искат им предложи повечко левчета. Знаеш как е в БГ.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: Nazarov   
Дата:   25-09-14 18:49

> Варианта да се възползваш от гаранцията и да откупиш стария хард ми се струва най-добра

Това едва ли ще е възможно, тъй като търговецът трябва да върне гаранционната рекламация на производителя, за да му признаят гаранционната подмяна. Иначе щеше да е рай за търговците, ама не е. :)

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: MikeDimit   
Дата:   25-09-14 20:00

Обикновено у нас двете лица са едно или свързани. Поне колегиално. Въртят един телефон . Казуса е лесен за разрешаване , ако се разговаря.

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: didesignbg   
Дата:   25-09-14 20:54

Итема В,
твърде вероятно е след като се обадиш да разбереш че информацията на диска не ти е толкова ценна. Така и не отговори какъв точно е диска, това определено има значение. Във форума на хардуербг има няколко човека, които също разбират много и в зависимост от проблема могат да помогнат.
Това с гаранцията вероятно няма да стане. Фирмата производител дава нов диск за стар, т.е. трябва да се отчетат, с караници и заплахи няма да стане, те са си вързали гащите, по-скоро с молба.

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: kalynsky   
Дата:   26-09-14 08:37

A-DATA NH13 USB 3.0 2.5” Portable Hard Drive

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: MARLOV   
Дата:   26-09-14 09:01

Имах същия проблем с лаптоп-гаранционен.
От Мосткомпютерс /сервиза/ сами се обадиха да питат дали искам да ми свалят информацията и да я сложат на новия хард , но срещу 70 лева.Така , че ако 70 лева не са ти проблем ...

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: realnoncho   
Дата:   26-09-14 09:24

MARLOV,

Защо мислиш, че всички повреди и случаи са такива, че да позволяват лесно възстановяване?

Тези преносими малки дискове понякога просто им заминава нещо по електрониката, може да не е сериозно и да позволява лесно възстановяване.

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: compur   
Дата:   26-09-14 12:35

ако не е с оригиналния кабел може и да не тръгне! смени го с друг и пак опитай.

аз имам 6 точно от същия модели досега не съм имал проблеми...

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: kalynsky   
Дата:   26-09-14 16:33

probvah s 4 razli4ni kabelav serviza i tam probvaha i netragva..................

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: mitakabs   
Дата:   26-09-14 17:32

kalynsky написа:

> probvah s 4 razli4ni kabelav serviza i tam probvaha i
> netragva..................

Забрави. Тея модели са с интегриран USB контролер - затова ако забелязвате, са по -къси! Ако е много важно инфото, прежалваш гаранцията и отиваш в ItemaB. Ако не е толкова важно го заменяй. Но като знам как са направени не знам дали и в Итема ще ти помогнат. Тея новите са адски гадни с USB контролерчетата. Но пък може да пробваш -зависи от инфото както казах![smilie8]



Публикацията е редактирана (26-09-14 17:33)

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: pepi34   
Дата:   27-09-14 03:05

Изчетох една камара глупости по въпроса, не знам защо баламосвате човека и се намирате на приказки, като явно не сте горели и нямате опит!

1. Не може да има пазарлък, не може да съдите никого. Или връщате диска или го носите в специализиран сервиз. Най-добрите в БГ се намират на 7ми КМ, мисля че в сградата на бившето ЗИТ. Ако държите на парите го връщате, ако държите на инфото го давате на фирмата да го мъчи.

2.Автор: kalynsky
Дата: 26-09-14 08:37

A-DATA NH13 USB 3.0 2.5” Portable Hard Drive

Никой не е застрахован от проблеми, но за по-голяма гаранция НИКОГА не си купувайте такива пръчки! Безмарков ХДД и то 2.5 инчов!
Винаги марков, винаги от големите и с автономно захранване. Колкото по-малък, толкова по-малки са чарколяците по механиката и по-лесно сдава багажа.Колкото по-безмарков, толкова по-евтини чарколяци има вътре, респективно............ сещайте се сами. След като ти го разкостят от фирмата за възстановяване надникни вътре и дай някой лев на техниците да ти обяснят как точно работи, обърни внимание специално да движещите се части и електрониката и ще разбереш за какво говоря.
3. Ако е много важно инфото, задължително на 2 места. 4тб външен хард от големите, марков в момента струва около 300лв. За възстановяване на инфото на твоя е възможно да ти поискат доста повече от тази цифра.

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: realnoncho   
Дата:   27-09-14 11:05

pepi34,

В случая най-големите глупости идват от теб.

А-Дата не е "безмарков" диск - те асемблират, като вътре са дискове на някои от големите производители. Човека може да има нужда от преносим хард диск, където 3,5" със захранване не върши работа.

Няма гаранция, че нещо няма да се развали. Само не превръщайте "една жена каза" в признато познание.

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: imitev   
Дата:   27-09-14 14:17


И марковите се прецакват...

На късмет е всичко с дисковете.

Ако искаш сигурност - дублиране, триплиране на информацията, NAS...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »