Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля помощ
Автор: Tanto   
Дата:   16-05-14 14:08

Първо да кажа, нов съм в форума и по принцип не съм се занимавал много с фотография. От доста време притежавам DSLR-A350 camera Sony. Преди няколко дни обектива ми направи проблем започна да стърже нещо сякаш някое зъбно колело е изтървало и не може да захапе. Предполагам че или трябва да го сменя или да го дам на поправка.

Ако някой може да помогне с инфо ще съм много благодарен. това което ме интересува е:

- ако ще го поправям дали няма да ми излезе по скъпо отколкото да си взема обектив втора ръка
- ако търся да купя обектив, какво точно да търся. В смисъл какво е съвместимо с този фотоапарат и ако може дайте някоя идея къде да търся нещо втора ръка.

моля


Отговори на това съобщение
 Re: Моля помощ
Автор: Lycan   
Дата:   16-05-14 14:18

Има един Гари, много ги разбира сонитата.
Ще влезе да обясни скоро

Отговори на това съобщение
 Re: Моля помощ
Автор: Лидия   
Дата:   16-05-14 14:40

Плати си диагностика и след това реши .

Отговори на това съобщение
 Re: Моля помощ
Автор: Seifi   
Дата:   16-05-14 15:35

Въпреки чê снимам със Сони аз Сони обектив нямам , поради простата причина чê старите минолти са по здрави.
Ако обективът е 18-55 или 18-70 ефтина алтернатива нямате, в базара изпада Сони 18-55 между 80 и 120лв не знам ремонт изплаща ли се изобщо.


Питай и тук :
http://www.alphaforum.net/forum/




Публикацията е редактирана (16-05-14 15:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля помощ
Автор: randreev   
Дата:   17-05-14 01:15

Танто, мога да ти я диагностицирам безплатно :) , но и от сега мога да ти кажа, че на 90% е изронена зъбчатка. Ремонта на китов обектив е силно нерентабилен и подмяната със същия втора ръка е добрия и разумен избор, особено ако трябва да питаш какъв обектив да си вземеш. Естествено има и други варианти ако проявяваш интерес.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля помощ
Автор: Tanto   
Дата:   21-05-14 19:57

рандреев, верно изронена зъбчатка. аз бидейки нуб във фотоитехниката ама все пак техник ,го отворих и естествено вече не става за нищо :)
сега търся нещо втора ръка.
сеифи, имаш предвид че минолтските обективи стават за сони ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля помощ
Автор: stown   
Дата:   22-05-14 03:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля помощ
Автор: chrisnoch   
Дата:   22-05-14 16:14

Tanto,
Всички автофокусни (АФ) обективи на Минолта са съвместими с А-маунт телата на Сони.
Не си дал подрбности за параметрите на счупената Сигма, но Seifi в момента продава две много добри стъкла Минолта на примамливи цени:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=34751

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=36528

В базара има още, потърси!
Повечето обективи на Минолта нямат АФ мотори и фокусът е по-бавен, но оптичните им качества не са за пренебрегване.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »