Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвети за обективи за лентово тяло
Автор: huk40   
Дата:   11-05-14 21:57

Здравейте,
Наскоро реших да си купя лентово тяло(Зенит ТТЛ) и да се понауча да снимам. Да обаче Хелиоса ми е прекалено тесен и се оглеждам за един широкоъгълен и един вариообектив, но не знам кои марки да търся. В нета намерих Soligor, Vivitar, Chinon, Zeiss, Hanimex, Ifoco, Revuenon и много други. Та мисълта ми е, ако е възможно да ме посъветвате към какво да се насоча, като лимита ми е по около 100 лв. на обектив.

Благодаря предварително и се извинявам, ако съм написал темата си нескопосано :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за обективи за лентово тяло
Автор: dimidumi   
Дата:   11-05-14 23:08

По-добре си купи някое евтино цифрово тяло на старо 6-8 мпиксела, за 200-300 лв. Пентакс, Сони или Канон и един 28 мм ф 2.8 , няма значение марката, само гледай да е с чисти лещи и да фокусира свободно и да е до 60-80 лв.(с този 55мм ф2 на Зенита ти стават 2 бр.) и един преходник от М42 резба към байонета на тялото което си купил...и като се понаучиш да снимаш и ти стане още по-интересно тогава пак питай коя марка да избереш...през това време много неща ще ти се изяснят...[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за обективи за лентово тяло
Автор: MikeDimit   
Дата:   11-05-14 23:27

Гледай за просветките на обективите. На м42 има доста. Vivitar са амеиканска фирма , но моделите им са се произвежали в Японски заводи и според мен от изброените имат най-топли цветове. Колкото по-късен е модела, толкова просветлението му е по-добро, но и често е с пластмаса. Цайса си е цайс, па бил той и ГДРейски. Каквото и да избереш е добре да е със скачаща диафрагма, че иначе е мъка фокусирането със Зенита.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за обективи за лентово тяло
Автор: huk40   
Дата:   12-05-14 09:56

Не ме интересуват дигитални тела. Какво значи скачаща бленда?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за обективи за лентово тяло
Автор: Sokola   
Дата:   12-05-14 10:09

[smilie25] защо първо не прочете някоя книжка и тогава да пускаш такава тема

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за обективи за лентово тяло
Автор: tofo   
Дата:   12-05-14 10:20

Да се понаучиш да снимаш... с филм?!?!? Леле колко ще ти излезе обучението...[smilie8] Обектива си си го определил с бюджета. Каквото и да вземеш е горе-долу тая...А скачащата бленда е свойство на обектива да можеш да фокусираш на максимално отворена бленда, която се затваря в момента на снимане. Използваш светлия визьор.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за обективи за лентово тяло
Автор: marves   
Дата:   12-05-14 10:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за обективи за лентово тяло
Автор: Huk40   
Дата:   12-05-14 18:04

Типична българска простащина. Какво ми обяснявате глупости. Като не искате да отговаряте-недейте. Парите аз си ги имам и аз си ги харча.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за обективи за лентово тяло
Автор: marves   
Дата:   12-05-14 19:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за обективи за лентово тяло
Автор: Pavlov   
Дата:   12-05-14 19:18

Имал съм Auto Chinon 28/2.8 , на кроп тяло се представяше много прилично. На фулфрейм не знам как ще е ...


Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за обективи за лентово тяло
Автор: mikedimit   
Дата:   12-05-14 19:42

При най-простите обективи за огледално-рефлексни апарати затваряйки диафрагмата намаляш и осветелнието върху огледалото. При максимално затворена диафрагма на практика е толкова лошо изображението в окуляра, че си е късмет да фокусираш точно. Затова измислят механична лостова система , която позволява да си избереш произволна диафрагма и да си фокусираш след като си я установил на ринга без да потъмнява образа в окуляра. При натискане на спусъка лостчето се "чука" от механиката и диафрагмата се затваря до указаната стойност. Най-удобно е да имаш френзелова леща ( това е кръгче разделено на две и растерен кръг в центъра на окуляра, които се избистрят , когато фокуса ти е на избраната точка), но това в този Зенит го няма, доколкото си спомням.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за обективи за лентово тяло
Автор: stown   
Дата:   13-05-14 00:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за обективи за лентово тяло
Автор: quazimodo   
Дата:   13-05-14 08:49

Да, всичко друго ще е по-добро от Зенита. Ако си от София и държиш на мазохизма, драсни едно лично и ще ти подаря един Зенит 12 ХР. Тъкмо ще имаш възможност веднага да почнеш да снимаш, защото май има и филм в него[smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за обективи за лентово тяло
Автор: dimidumi   
Дата:   13-05-14 09:24

Наистина има голяма доза мазохизъм в това да се учиш да снимаш на лентов Зенит [smile] ...и аз така започнах в далечната 1983 г. (моя беше Зенит ЕТ), но това нямах друг избор, а и само няколко месеца след това имах късмета да снимам със служебни Практика МТЛ3 и Практика ЕЕ, а две години по-късно си купих на старо Практика МТЛ5...а Зенита си стои в шкафа от сантиментални съображения, за спомен от онова време...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за обективи за лентово тяло
Автор: camelasign   
Дата:   13-05-14 13:27

Супер е че искаш да снимаш на филм. Но Зенит...няма смисъл. Сега могат да се намерят много запазени канони, с добри обективи. Примерно А1 с 50/1.4 и 28/2.8 за общо около 300лв. После търси филм на метър в кутия (излиза много по-евтино по 1лв на метър) и се научи да си ги проявяваш сам. После, мога да то съдействам за сканирането на филмите. Успех.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »