Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпросче за една конкретна снимка (астрофотография)
Автор: plasmen   
Дата:   15-03-14 00:34

Здравейте.

Става дума за следната снимка:
https://photo-forum.net/i/1817986

Може ли по-опитните от вас да споделят каква е причината в снимката да се появяват червени и зелени зони от пиксели? Мисля си че това са малко по-далечни звезди. Също така червено и зелено има около най-плътната пътека. Ако го зумнете на фотошоп напомня леко на българското знаме :X

За който има желаниe да каже какво не е наред със снимката, мога да пратя RAW-a

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за една конкретна снимка (астрофотография)
Автор: GOSPODIN   
Дата:   15-03-14 00:57

https://photo-forum.net/i/1817986


Не са далечни звезди, защото на бленда 22 и 100 АСА няма как да се видят. Вероятно са горещи пиксели от много дългата експонация, както и бандинг.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за една конкретна снимка (астрофотография)
Автор: V-plod   
Дата:   15-03-14 01:10

Впечатлен съм от кабела !

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за една конкретна снимка (астрофотография)
Автор: plasmen   
Дата:   15-03-14 01:14

Смятам следващото новолуние, или по следващото да ходя извън града и да снимам Star Trail, обаче не съм много наясно какво правя, затова си експериментирам от терасата. Приемам всякакви препоръки. Едно от нещата които са ми най-чудни е как да фокусирам адекватно? Тази снимка например съм я оставил на безкрайност.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за една конкретна снимка (астрофотография)
Автор: rx   
Дата:   15-03-14 03:58

Препоръката ми е да почетеш малко уроци в интернет как да "завъртиш" небето. Добрата стратегия при цифрови апарати е да направиш много, и кратки експозиции - по минута-две, една след друга и после да стакнеш снимките със софтуер. Имаше такъв, който има възможност дори да запълни "дупките" между експозициите. Този вид снимки като цяло не са технически трудни, но трябва да си сигурен в това, което правиш и да знаеш точно как да го направиш, за да излезе нещо - не се притеснявай - първите 3-4-5-10 пъти може и да не се получи нищо.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »