Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ при избор на безогледален фотоапарат
Автор: Bibi_123   
Дата:   16-12-13 12:58

Здравейте, регистрирах се за да получа вашето компетентно мнение. Супер начинаеща съм от към фото техника, така че моля ви не ме критикувайте, ако не съм се изразила правилно с терминологията. Искам да си купя безогледален фотоапарат до към 600лв, спряла съм се на OLYMPUS E-PL3, но не съм сигурна дали избора ми е правилен, ще го ползвам за снимки по екскурзии и снимки на детето, общо взето напълно любителски, като снимките ще ги ползвам в JPEG формат,а не в (Raw) и кой обектив е по добър за този апарат: обектив Olympus ZD Micro 14-42mm f/3.5-5.6 II R MSC или обектив Olympus ZD Micro 40-150mm F/4-5.6 ED R MSC. Или ме посъветвайте за друг фотоапарат за тези пари ( но да не е от тези DSLR). Много ще съм благодарна да изразите мненията си. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на безогледален фотоапарат
Автор: serjy   
Дата:   16-12-13 14:36

добър избор си направила! фотоапаратчето е чудно! двата обектива които си посочила са взаимно допълващи се, като универсалния е 14-42, другия е телеобектив, но ако можеш да си вземеш комплект с двата ще имаш всичко необходимо.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на безогледален фотоапарат
Автор: Bibi_123   
Дата:   16-12-13 15:14

А според вас кой е по добре да взема OLYMPUS E-PL3 или Olympus PEN Mini E-PM1 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на безогледален фотоапарат
Автор: serjy   
Дата:   16-12-13 15:36

епл3 е по-висок клас, тоест предлага повече удобства при работа с него, ако цената те устройва по-добре е да избереш него. като изображение са еднакви.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на безогледален фотоапарат
Автор: Bibi_123   
Дата:   16-12-13 15:38

Благодаря много за отговорите [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на безогледален фотоапарат
Автор: serjy   
Дата:   16-12-13 15:42

да допълня, ако бюджета позволява можеш да разгледаш и епм2, епл5 и еп5, но той е доста скъп. това са новите им модели с подобрения сензор и дават по-добри резултати при снимане на слаба светлина. но и това което си харесала е чудесно за семейни снимки! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на безогледален фотоапарат
Автор: Bibi_123   
Дата:   16-12-13 15:52

А според теб това добра оферта ли е http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280504000327.html [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на безогледален фотоапарат
Автор: serjy   
Дата:   16-12-13 15:55

мисля, че си заслужава! включва ти както фотоапарата и двата универсални обектива, така и чантичка и памет, че и малко стативче. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на безогледален фотоапарат
Автор: Bibi_123   
Дата:   16-12-13 15:58

Ох добре, че си ти , че никой друг не ме взе на сериозно, благодаря ти, мисля да се възползвам от тази оферта, но ще помисля още малко дали да е с двата обектива или само с един за 569лв [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на безогледален фотоапарат
Автор: daniil-k   
Дата:   16-12-13 16:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на безогледален фотоапарат
Автор: satyno   
Дата:   16-12-13 16:37

Не бих препоръчал никакъв Олимпус със старата матрица, особено пък да се взима нов от магазин. В тези оферти май дори липсва светкавичката!
В един от постовете си serjy казва: "ако бюджета позволява можеш да разгледаш и епм2, епл5" . Съгласен съм. Тук ги продават скъпо, но вероятно дори от Европа могат да ти ги доставят по-евтино. За US e ясно...
Ако толкова много ти харесва E-PL3, то това предложение е по-подходящо.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на безогледален фотоапарат
Автор: yakumo   
Дата:   16-12-13 16:40

Намалени цени има за различни обективи и други неща, купени заедно с тяло Pen в момента, така че наистина може да си помислиш за кит с един обектив и втори отделно, ако няма да ти дойде много над бюджета.

Иначе двойния кит на синтезиса в момента си е взимаш всичко в едно - гледам, че освен малкия статив са притурили и голям за същата цена [smile]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »