Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Канон 70д Тема за вас (или 7д)
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-10-13 22:15

Здравейте.

Получих много запитваня относно въпросната камера канон 70д.
Виждам ,че се пускат и теми 70д или 7д и така нататък.
Изчаках да поснимам с моята камера Канон 70д след дългогодишен ползвател на 7д ,минавайки през Канон 6д за да мога да споделя адекватен опит.

Ще наблегна на това ,че Канон 70д и Канон 7д са бързи камери насочени повече към напредналите любители ,които се интересуват от една камера от по-висок клас (ъпгредвайки от трицифрените канони както и от 60д и 7д)

Търсените неща в тези камери често са скорост,аф,кадри в секунда,адеквата ергономия и сглобка,качество на изображението,видео и новите допълнителни функции като wi-fi,hdr които предлага всяка една нова камера.

Нека започнем в слеващия пост за да мога да коригирам нещата ако се наложи.

Темата ще е като ревю като ще се опитам да я систематизирам максимално най-адекватно. Ще сравним функционалноста със Канон 7д и останалите кропки на Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70д Тема за вас (или 7д)
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-10-13 22:17

Нека първо минем през ревюто на български език на нашия общ приятел от:

http://photocafe.pro/category/cameras/canon-cameras/

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70д Тема за вас (или 7д)
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-10-13 22:21

Поради прекалено голямата функционалност на модерните камери бих разделил ревюто на няколко секции.

1.Какво дава камерата нато фотографски инструмент.
-автофокус,кадри в секунда,буфер,качество на изображението,ергономия,функционалност... с една дума какво ново има тази камера ,което може да направи нашите изображения по-добри.
2.Видео,автофокус във вдео режим (новата аф системана Канон) wi-fi,hrd и тнт.

3.Ще сравним какво имаме и нямаме 7д/70д.

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70д Тема за вас (или 7д)
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-10-13 22:32

1. 70д Нова фотокамера....какво имаме насреща?

-Качество на изображението 70д.


70д е с нов сензор 20мп както е дадено по спецификация.
Печелим ли нещо от този нов сензор сравнено с предходното поколение 18мп сензори ,които се използват в канон 60д и 7д.

Личното ми мнение след 10-ки изчетени ревюта в интернет и вече собствения ми опит е ,че разликата е минимална.
На практка увеличаването на резолюцията е минимално.
Крайното изображение не изглежда да има по-висок динамичен обхват,повече детайл,по-добър исо пърформънс от предишното поколение матрици.

Изглежда ,че все пак минимаално подорение е постигнато най-вече в консистентноста на шума. Например бандиг напълно липсва. Цветният шум е по-обран и не толкова натрапчив.Шумът в сенкте също е подобрен както и разработката на детайлти в сенките.
Усеща се леко подобрение в ваденето на потънали сенки но все още си остава голям проблем при Канон поради вече потвърдените недостатъци на високия шум при базови аса 100-400 исо където сензорите на Канон категорично отстъпват на тези на Сони.
Надяваме се в следващите поколения сензори тези проблеми да бъдат решени поне на нивото на което Сони се справя с тях.

Изглежда също така ,че правилното светопредаване се запазва на прилично ниво до и след 1600 исо.

С една дума типично Канонско изображение с завишен базов контраст ,което сме виждали и при старото поколение сензори 7д,60д.

Подобрение има но който ъпгрейдва само заради идеята ,че ще има по-добър файл получен от тази камера се заблуждава. Разликите са минимални.

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70д Тема за вас (или 7д)
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-10-13 22:37

1. 70д Нова фотокамера....какво имаме насреща?

Какво друго ни дава тази камера сравнено с предходното поколение камери?

За мен тази камера е Канон 7д в тяло на Канон 60д най-просот казано.

Тялото е леко и много подобно на 60д ,като зглобка и ергономия е далеч от камерите с корпуси като 7д и 5д3. Липсва директен бутон за баланс на бялото. Няма джойстик за смяна на аф-точки. Освен това бутоните са с много по-пластмасово усещане. Иначе всичко останало си е напълно класически канонски. Визиора е малко по-голям от този на 60д и все така по-малък от 100% вия на 7д.

Лично за мен теглото вече е само + докато някой бутончета от 7д ще ми липсват.
За сметка на това поне програмната врътка вече има бутон за заключване ,за разлика от 7д (има го като допълнителна екстра) или 60д.

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70д Тема за вас (или 7д)
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-10-13 22:42

1. 70д Нова фотокамера....какво имаме насреща?
-Автофокус,буфер,серия...карти?!

Автофокуса е 1:1 на 7д.
Нужно е да се отбележи ,че 7д ползва два 4-процесора ,а 70д ползва 1 5+ процесор. Може би заради това други хора и аз сме усетели ,че въпреки същия аф модул 70д фокусирва малко по-бързо и акуратно от 7д.

Макроаджъсмънта и вс настройки на фокуса съществуват както пти 7д.

За сметка на това са орязали спот аф режима. На мен не му пука за това особено и незнам на кой са му необходими тези измислени режими.

Буфера е като на 7д преди последния фръм около 15-16к мисля ,че беше.
Напълно достатъчни за камера от този клас.

Серията е 7к/сек с/у 8к/сек на 7д. Няма практическа разлика освен много по-дървения звук на затвора на 70д. 7д е на 150к сработвания ,а 70д е на 100к

Вече сме с СД-карти. За мен е + евтини са и са малки. Влиат в лаптопа директно.

Незнам на видео практикуващите дали ще им пречи. Мисля ,че има достатъчно бързи сд-карти вече.



Публикацията е редактирана (27-10-13 22:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70д Тема за вас (или 7д)
Автор: vikitovikito   
Дата:   27-10-13 22:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70д Тема за вас (или 7д)
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-10-13 22:48

Мисля ,че изчерпахме темата "Фото Камера"...нека да видим какво друго ни предлага 70д като една фотокамера от 2013 година.

Ключовите подобрения са новия дуал-фокус на Канон при който 80% от пикселите разботят за един по-добър автофокус във лайф вю и видео. Наличен е следящ фокус (най-после) дори и във видео мод.

Е работи ли....?? Работи !!!

Удивен съм дори и със обикновени обективи (Без СТМ мотор) камерата се справя чудесно.
Пробвано е и с 400 5.6 + 1.4 конвертор и няма грижи.
Пробвано е с Канон 200 2.8 и Китак 18-55 ИС.

Истината е ,че тази функция ни придава повече гъвкавост и при заснемането на изображения. Артикулиращия екран вече е смисален понеже докато гледаме през него вече имаме нормален автофокус който става!!! [smilie24]
Също толкова плесен и при видео.

Екранчето вече е и с тъч скриин. Работи перфектно но аз не го ползвам не съм свикнал да ползвам камерата по-този начин. Изглежда ми глупаво в полеви условия да мажеш с пръсти по екрана.

Разбира се докато снимам сток фкуса през тъч скриина е детска игра.


С една дума този нов АФ е реален и работи. Всеки може да прецени колко и как би му свършил работа.



Публикацията е редактирана (27-10-13 22:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70д Тема за вас (или 7д)
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-10-13 22:51

Останалото нова е wi-fi като при канн 6д ,което работи чудесно до 10-15 метра чрез брезплатно приложение за андроид и тнт...пробвано бива си го.

Имаме вече ХДР като при Канон 6д но все още само в джипег...

[smilie7] Мен горното не ме вълнува особено. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70д Тема за вас (или 7д)
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-10-13 22:58

И сега 7д или 70д....

Отговора е лесен.

1. Ако имаме вече 7д и не ни трябва този дуал муал автофокус в видео и лайф вю режим и предимно снимаме с камерата [smilie18] ,а не я ползваме да говорим колко "екстри има" си стойте с 7д-то и чакайте 7д2.

2.Ако имаме 50д или 60д ъпргрейда си заслужава. Вече новия аф (като на 7д) серията,буфера и новите екстри са достатъчно основателни за ъпгрейд.


Както казах 70д е 7д в тяло на 60д с дуал-фокус сензор посзволяваш аф във видето режим.

Ако сега се купува ново тяло и се качваме от трицифрен Канон и се чудим 7д втора рака или 70д нов....

На практрика 70д има цялата фунционалност на 7д с 1-2 бутона по-малко и е по-добра оферта поради цената му. Аз моя го зех за 1750лв след като си продадах и-пада (жалко ,че свърши офертата).

Смисал взех си 70д на цената на запазено 7д втора ръка.

7д определено е камера за работа. Далеч по-добра изработка на корпуса и пълна функционалност която може да предложи Канон.Разликата в изображението са много малки. 7д има около 26 кадъра буфер с новия фърм пред 15-16 за 70д. Това може да се окаже много важно ако сниамме спорт или уайлдлайф.

При всички останали положения 70д е по-добрия избор.

Аз взех 70д понеже 7д-то ми изгоря. Ако имах 7д щях да изкчакам за да се убедя ,че 70д като камеара не ми предлага нищо повече от 7д дори ми смалява визиора и ми маха копчета нямаше да си го взема. Но все пак не съжалявам новите екстри си ги бива и го взех изгодно.

Успех на всички.

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70д Тема за вас (или 7д)
Автор: kvakioh   
Дата:   28-10-13 10:49

СПоред мен си заслужава от 50/60Д на 70Д, ако има възможност.
Екстрите и вифи, тъчове и простии са малко важни в случая.
Така се прави ревю, така се започва. Липсва това тук реално и истински някой да направи подробен разбор.
7д остава отличен и работен кроп апарат, след който не пускат следващ, защото просто този е достатъчно добър. Малко са тези, които ще го заменят ей така за 70Д. По-скоро ще изчакат. Поне цената да падне.
За баланса на бялото бутона е грешка да го няма директно.

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70д Тема за вас (или 7д)
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-10-13 17:51

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70д Тема за вас (или 7д)
Автор: performar   
Дата:   28-10-13 19:21

Pd благодаря за хубавата тема много е полезна.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70д Тема за вас (или 7д)
Автор: victory13   
Дата:   28-10-13 20:01

Снимкииииииииии [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70д Тема за вас (или 7д)
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-10-13 20:36

Снимките ми за момента не са за показване. Снимам предимно семейството за кеф. Като поснимам уайлд гледайе из профила ми.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70д Тема за вас (или 7д)
Автор: Otvorenia   
Дата:   30-10-13 00:33

И аз благодаря за темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70д Тема за вас (или 7д)
Автор: jorkin1   
Дата:   30-10-13 10:57

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70д Тема за вас (или 7д)
Автор: borkond   
Дата:   30-10-13 14:00

Браво - чудесно обяснено! На мен ми стана напълно ясно какво представлява 70Д и то от няколко изречения!

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70д Тема за вас (или 7д)
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-10-13 16:20

Радвам се да мога да съм полезен.

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70д Тема за вас (или 7д)
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-11-13 17:40

Допълнение:

Днес поснимах малко 400-800-1600 исо.

Не съм впечатлен ни най-малко от камерта. Особено по-това ,което предлагат д7100 и новия к3 с 24мп сензори без АА филтър.

Картинката е 1:1 със тази на 7д и отхбърлям всякакво подобрение.
Може би единствено ненатрапчивоста на цветния шум и консистентноста на шума (по-фин)....

Динамиката и цветовете [smilie23]

Незнам до каде ще я докарат Канон дъд 7д2 но вече съм предубеден.

При очевадна липса на нова технология за предпочитане е далнсайзинга както се случи при 1дх и 6д.Ако са си научили урока дано 7д2 е съобразен със репортерската и спортната ориентация го позционират поне с 16 или 18мп. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70д Тема за вас (или 7д)
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   03-11-13 18:27

То тоя сензор още от 550д си е същия ...

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70д Тема за вас (или 7д)
Автор: Brutalis   
Дата:   03-11-13 18:32

Евала за темата! [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70д Тема за вас (или 7д)
Автор: Emoxide   
Дата:   03-11-13 22:30

аз ли съм в грешка или този сензор има реално около 40млнб фотодиода, от които виждаш 20млн. резолюция ? Защото, ако е така, тогава излиза, че всеки пиксел сам по-себе си е по-малък, а запазването на същия дигитален шум, като от предходната матрица с по-големи сензори е все пак технологичен напредък. С други думи 18-20Mpix, по новата технология би следвало да има 2-но по-добро представяне при високо ISO

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70д Тема за вас (или 7д)
Автор: Emoxide   
Дата:   03-11-13 22:33

[smilie24] Pd, благодаря за темата ти и за това, че отдели от времето си да споделиш своето мнение, така ненатрапващо и подробно

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70д Тема за вас (или 7д)
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-11-13 23:00

Да има 40млн фотодиода но работят като около 40 (понеже само 80% от сензора се ползва за дуал АФ) Саммо тогава работят по-отделно.
При снимане работят като 20.

Очевидно без да влияе на кадъра положително или отрицателно.

Не е сигурно дали липсата на този аф-би подобрило картинката.
Чисно инженерно ползването на 40-по отделно предполага по-малки мирко лещи а всеки отделен пиксел и прочие.

Никой не казва..и няма как да проверим.

Пенефита който може да се извлече и въпроса е...значи ли ,че ако се хакне сензора и ако има 2-канално четене чрез Маджик Латерн ще можем да произведем 40мп изображение...или ще можем да увеличим динамичния обхват до 14стопа на базата на 100/1600 исо четене за сметкана серията.

Вероятно отговора и на двата въпроса е не. Защото двуканално четене има само 7д2 и 5д3 :) [beer]

По-скорошни данни и 7д2 ще е с дуал аф 20 или 24 мп...

Не виждам как исо/динамика пърфомра би се подобрил значително за да е отчетливо....

Мисля ,че Сони 24мп сензор в момента особено в диапазона 100-400 исо къса щортаците на Канон...нагоре се изравняват но липсата на АА при д7100 и к3 все още допринася за по-добрия краен детайл,микроконтраст и общо качество на изображението.

Нещо с ,което Канон се гордяха до-преди 5-6 години.

Мисля ,че вече никой не иска да снима и не снима с Канон/Никон апц-с сензрои. Остнахме само уайлдлайфърите.

Аз отдавна да бяс си взел (както направих ФФ) или Фуджи/Оли ако бях в други жанрове.[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »