Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с фотоапарат samsung ST30
Автор: petrov_m   
Дата:   02-12-13 21:13

Здравейте, имам следния проблем: Апарата го закупих нов преди две години, почти не съм снимал с него. Десет дена след като го купих, обектива запецна и го дадох за ремонт. Смениха го с нов, но снимките който прави апарата на ми харесват. Стават леко замазани и когато снимам лица не излизат ясни, което много ме дразни. Някой има ли наблюдения за този модел апарат? Дали проблема не е в настройките?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарат samsung ST30
Автор: myphotos   
Дата:   03-12-13 09:20

А преди да имаш проблем снимките как излизаха с какво качество. Виж си в настройките там трябва да има цифрово стабилизиране на изображенията, включено ли е не е ли.... Ако и това не помага може би проблема пак идва от обектива [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарат samsung ST30
Автор: petrov_m   
Дата:   03-12-13 12:44

Преди да се развали не се сещам много как ставаха снимките, но мисля, че бяха по-добри. Апарата е на автоматичен режим за снимане(smart), където нямам настройката за цифрово стабилизиране на изображенията. Като го дам на режим "програмиране" също не мога да намеря тази настройка.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарат samsung ST30
Автор: chrisnoch   
Дата:   03-12-13 13:43

ST30 има бутон, с който се включва стабилизацията на изображението - независимо от режима на снимки. Твърдят, че от нея няма голяма полза, ама нейсе!
Апаратчето е евтино и с мизерни възможности. Няма оптичен зум, а дигитален не ти препоръчвам да използваш. Не знам какво очакваш от тази посредствена сапунерка, но със сигурност е нереалистично да очакваш друго, освен лоши снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарат samsung ST30
Автор: vladihg   
Дата:   03-12-13 13:55

Попадал съм на "поправени" в сервиз Самсунзи - всички бяха за боклука и нямаха нищо общо с реалните възможности на читав такъв идентичен модел. Явно този тип сапунерки при проблем просто трябва директно да се подменят с нови. Доколкото разбирам са ти сложили нов обектив, но явно същия сега не може да фокусира добре - масова практика при "поправените" в България такъв клас апарти. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарат samsung ST30
Автор: petrov_m   
Дата:   03-12-13 14:00

Не очаквам снимките да са перфектни, а просто да биват. Имам познат, който имаше samsung от старите сапунерки преди 8-9 години и снимките, който правеше на открито ставаха направо перфектни. Затова си мислех, че моя боклук и той трябва да прави що-годе прилични снимки. Маи ще го блъскам в стената и ще си взимам нов. А относно стабилизацията на изображението няма такъв бутон. Има някаква функция DIS (намаляване на разтърсването), ама като я включа няма светкавица и прави още по-гадни снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарат samsung ST30
Автор: petrov_m   
Дата:   03-12-13 14:03

И аз донякъде обвинявам сервиза. Намерих снимки, който съм правил преди ремонта и са по-добри. А и след взимането от сервиза открих пукнатина на задния капак, явно бая напъване е било.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарат samsung ST30
Автор: vladihg   
Дата:   03-12-13 14:17

При някои по-нови бюджетни Самсунзи действително липсва рязкост и детайлност и снимките повече приличат като правени с GSM, ама твоя май си е от по-старите... имяам един стар бюджетен PL50 който отпред като дизайн е 1:1 с твоя ST30 и също има дигитална стабилизация, същия си снима страхотно дори и на 800 ИСО, че даже има и функция автоматична снимка при усмивка...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарат samsung ST30
Автор: myphotos   
Дата:   03-12-13 14:17

В такъв случай замисли се за смяна, а с какво ще го смениш пак със сапунер, турбосапунер или DSLR вече ти си знаеш. При положение, че след ремонт няма качество в снимките (поне колкото за фотоапарат от този клас) няма смисъл от поправка отново. Имах SAMSUNG S730 и правеше доста добри снимки за него си, но явно качеството на Самсунг вече не е това което беше. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фотоапарат samsung ST30
Автор: petrov_m   
Дата:   03-12-13 14:35

Със сигурност ще го сменям с друг. Сигурно пак ще е санунерка, ще видя каква сума мога да отделя. Този път преди да я взема ще прочета подобните теми във форума или ще пусна нова. Благодаря на всички за отговорите[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »