Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с външен хард диск-500ГБ
Автор: megan   
Дата:   29-07-13 16:18

Проблем. Изчезнаха ми файловете от външния диска. Някой с програма и съвет...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с външен хард диск-500ГБ
Автор: LEONIK   
Дата:   29-07-13 16:28

megan,
Виж дали не си хванала някоя "буба". Напоследък има много такива, които не трият папките, а просто ги скриват. Виж какво става, ако дадеш "Show hidden files" в меню "Folder View". Ако и тогава не видиш изгубените папки, работата е по-сериозна, но все е свързана с някой вирус или червей.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с външен хард диск-500ГБ
Автор: pefoto01   
Дата:   29-07-13 17:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с външен хард диск-500ГБ
Автор: PhotoBo   
Дата:   29-07-13 17:49

И аз имам проблем с харда и ще използвам темата за питане. При мен и двата външни хард-а, единия 250ГБ, другия 500ГБ спряха да работят. И двата са Western Digital. Единият (250ГБ) е с външно захранване и е в кутия тип "книга", а по-големия (500ГБ)и по нов е без захранване, т.е. с такова директно от USB-то. Първо спря по-новия. Сега при включване към USB-то светват индикаторните диоди, чува се как устройството върти, но операционната система не го отчита. Не е от ОС или драйверите, пробвах на няколко различни компа, както и различни ОС, като Win XP, Win7, че и Ubuntu. Просто спря от самосебе си.
За по-малкия сам съм си виновен, защото когато се прибрах миналата седмица по тъмно, се спънах в кабела му и харда падна от около 60см. височина. Не беше включен, нито работеше. Но след това - симптомите са същите - индикира, че работи, свети, дори чувам как се върти диска, но системата не го отчита.
Какво мога да направя в случая?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с външен хард диск-500ГБ
Автор: vga   
Дата:   29-07-13 17:59

PhotoBo - същото е и при мене. Ще направиш услуга на всички ни, ако ги занесеш тук http://acs-bg.net/
и споделиш после дали наистина са такива магьосници в ремонта на хардове и измъкването на данни от повредени [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с външен хард диск-500ГБ
Автор: SWE   
Дата:   29-07-13 18:12

megan Включи диска към компютър с Линукс или МАК ОС. С Линукса е лесно - има Live CD с UBUNTU на български в Замунда.
Ако и това не помогне пробвай с Recover My Files.

PhotoBo Демонтирай хардовете и ги закачи директно в компютъра, или през друго USB устройство.

Вариант е също да пробваш това което съм писал на megan.
Тъпия WIN не винаги разпознава някое устройство а то се разчита
от други ОС.

Можете да ползвате и жокер "Обади се на приятел".
0898489252 Светльо

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с външен хард диск-500ГБ
Автор: krach   
Дата:   29-07-13 18:17

тествайте с Hirens дали хардовете нямат лоши сектори и за това да са заминали. Друг вариант е да са си загубили файловата система. тогава сестваш с Volkoff (пак от хиренс) - мисля че така се пише)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с външен хард диск-500ГБ
Автор: PhotoBo   
Дата:   29-07-13 21:54

vga, благодаря за линка. Не знам дали ще ида точно до тях, въпреки, че горе-долу са ми на път...но все пак се надявах на някакво разумно решение, което да не е повлияно с допълнителен разход. Мислех си по-скоро за съвети от сорта на "направи си сам" :) Нямах ценна информация и на двата, само филми и музика, не ми е належащо възстановяването им. В смисъл такъв - хардовете са вече по 100-150лв и то за 500MB-1GB. В смисъл ако се налага да дам 50-60лв за ремонт на двата, малко се обезсмисля процедурата и по-добре да взема нов с гаранция.

SWE (Светльо), благодаря и на теб за съветите, но няма как да демонтирам хардовете или поне единия със сигурност, защото и двата са външни и първо няма никакъв порт различен от захранващия, както и не разполагам с настолен компютър, само с два лаптопа. Също така не е от Win-а, защото опитах (както съм и написал) и с Ububtu, той е Linux базирана ОС. Също така опитах и през USB порта на телевизора, който има вграден четец за подобен вид устройства (хардове, влашки) и просто не ги разпознава, а до скоро нямаше и той подобен проблем. А TV-то няма ОС.

Някакви други предложения и предположения?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с външен хард диск-500ГБ
Автор: vga   
Дата:   29-07-13 22:04

Мисля, че имаме присъда. Скапали са се. Оправия в сервиз, ако е обосновано.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с външен хард диск-500ГБ
Автор: Odin   
Дата:   30-07-13 09:47

Ако включвате хардовете който се захранват по USB през някакъв USB разклонител, много често се получва така че не стига ток и хардовете се държат така сякаш не работят.
Опитай също да смениш кабелите. За харда който е със захранване, опитай да го извадиш от кутията, в PC магазините се пордават комплекти с дата кабел и захранване който са на USB и се опитай да го прочетеш по този начин.
PhotoBo, ако си от софия може да се разберем да минеш през офиса и да ги погледнем преди да ходиш да даваш кинти нагоре надолу за възстановяване.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с външен хард диск-500ГБ
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   30-07-13 11:02

Свали / разглоби хардовете и ги пробвай директно свързани на настолен комп. Ако и тогава не ги разпознава изобщо като устройства ги носи на сервиз (има шанс да ти възтановят данните да речем при повредена механика на дисковете)
Имам предвид да бъдат извадени от кутийката (следва картинка)


http://www.dansdata.com/images/usb3box/open1280.jpg



И да бъдат поставени така (следва картинки)


http://3.bp.blogspot.com/-pW_Norp8VCI/T9roDCtfy1I/AAAAAAAAA2k/rNvlFlgxmMg/s1600/sata-hdd.jpg




http://pad3.whstatic.com/images/thumb/c/cf/Have-More-Than-Two-Hard-Drives-in-a-PC-Step-3.jpg/550px-H


Сложих ти SATA и IDE в различните картинки умишлено :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »