Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Досаден проблем с Олимпус E-PL1
Автор: mihajlov2   
Дата:   23-07-13 14:01

От известно време старият боен Олимпус Е-ПЛ1 започна нещо да си показва рогите:
При включване на камерата на дисплея започва да мига знакът на стабилизатора - сякаш осветеността е много ниска и камерата е избрала много ниска скорост на затвора. (Естествено при свалена капачка на обектива...) Независимо от светлинните условия. Независимо в кой режим на стабилизация е включен - IS1, IS2 или IS3. Обикновено снимам в режим А с авто ИСО с горна граница до 1600. Не помага ресетване на настройките на камерата. Нито изключване и включване на стабилизатора примерно. Единствено с изваждане на батерията се оправя. След това всичко работи нормално. Но след няколко изключвания и включвания на камерата се повтаря същата история. Стабилизаторът не ми е дотрябвал чак толкова, защото на камерата съм обикновено с обектив Панасоник 20/1.7, или със стабилизирания китак Панасоник 14-45. Но все пак е досадно. Дайте идея какво още да бърникам по камерата, защото за такава глупост ме мързи да ходя по сервизи. Като се има предвид, че камерата я взех от базара преди 2 години и нещо почти за без пари в идеално състояние, ходенето в сервиз става още по-нерентабилно. [smilie5] То всъщност има ли и свестен сервиз за Олимпус в България?


Отговори на това съобщение
 Re: Досаден проблем с Олимпус E-PL1
Автор: LEONIK   
Дата:   23-07-13 14:42

Свестен сервиз за Олимпус в България няма, за съжаление! [smilie2]
Това прилича на софтуерен бъг. Може би ъпдейт на фърмуера ще помогне? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Досаден проблем с Олимпус E-PL1
Автор: mihajlov2   
Дата:   23-07-13 14:55

Като се замисля, май че съм правил само един ъпдейт - до версия 1.1 за оптимизиране на скоростта на фокусиране... Камерата не е в мен и ще проверя довечера. Сега, като гледам на сайта на Олимпус, са стигнали да версия 1.3. Ъпдейтите 1.2 и 1.3 са общо взето за глупости - за новите модели електронни визьори. Но непременно ще пробвам - току виж помогне...
Благодаря за идеята![beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »