Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Започна се! Samsung отвориха кода на две от NX камерите
Автор: hotsnail   
Дата:   28-05-13 23:35

Ами това от много време го предричах че ще стане. Пак Сони бяха първи с приложенията ама по техен си обичай направиха нещо много хубаво наполовина ...

Самсунг малко стихийно са подходили и са пуснали кода за две от апаратчетата NX300 и NX2000. Интересно ми е! Определено отваря много хубави възможности. Лошото е, че лиценза не позволява да се правят комерсиални приложения. Очевидно и няма как да се правят приложения, а по-скоро ще се чакат пакети като MagicLantern...Тия неща определено ще ограничат приложението на тая иновация, но все пак е добър голям ход в правилната посока. Най-малкото мога да седна да си екпериментирам с Paeking-а, докато го докарам да баца така както искам :-) (сигурно има и греди, които не мога да се сетя сега)

Браво на пионерите за смелостта! [beer] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Започна се! Samsung отвориха кода на две от NX камерите
Автор: hotsnail   
Дата:   28-05-13 23:37

А заглавието е защото това го предсказвам от около 3 години, че ще се случи.

Специално Samsung най-добре да боднат по един андройд на NX серията и си решават проблемите. Щото предполагам измисления им сегашен код дори и добре да е написан ще има много ограничения.

Отговори на това съобщение
 Re: Започна се! Samsung отвориха кода на две от NX камерите
Автор: sky-fan   
Дата:   28-05-13 23:45

Аз нищо не разбрах. На някакъв програмен език ми говориш.

Отговори на това съобщение
 Re: Започна се! Samsung отвориха кода на две от NX камерите
Автор: pefoto01   
Дата:   28-05-13 23:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Започна се! Samsung отвориха кода на две от NX камерите
Автор: dimidumi   
Дата:   29-05-13 00:11

Това ще бъде яко "андройд на NX серията" ...остава да им сложат 2 СИМ карти пълна фунционалност и цена близка до смартфон от висок клас...ха-ха-ха, тогава ще си го купя със сигурност. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Започна се! Samsung отвориха кода на две от NX камерите
Автор: hotsnail   
Дата:   29-05-13 00:40

ще се редм на опашка [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Започна се! Samsung отвориха кода на две от NX камерите
Автор: dimidumi   
Дата:   29-05-13 03:20

Добре де, на тия NX дали могат да се слагат обективи на м42, имам един убийствен Супер Такумар 28мм/ф 2.8. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Започна се! Samsung отвориха кода на две от NX камерите
Автор: simbon4o   
Дата:   29-05-13 09:14

Самсуняците приемат всякакви обективи. Отварянето към други разработчици само за софтуера ли се отнася или и други неща. Примерно спиидбустъра за некс, ако се появи и за самсунг... ще е много интересна екстра.

Отговори на това съобщение
 Re: Започна се! Samsung отвориха кода на две от NX камерите
Автор: hotsnail   
Дата:   29-05-13 10:07

Ами има го кода на сайта на Самсунг. Пуснах го да се сваля.

Спийд бустери могат лесно да се правят за всички безогледални, няма нещо кой знае какво. Интересното при метабонес е че има и електроника за ЕОС обективи. Сони пуснаха спецификациите на Е байонета към разни партньори, дето искат да правят обективи и адаптери, ама не е свободен за сваляне, а вероятно се плаща някаква сума и се подписват някакви договори :-) Самсунг не знам дали даар спецификациите на NX

Отговори на това съобщение
 Re: Започна се! Samsung отвориха кода на две от NX камерите
Автор: bobihot   
Дата:   30-05-13 16:28

Samsung предоставиха изходния код на безогледалните апарати NX300 и NX200

Имаше идеи преди да направим такъв проект за своите апарати. Освен да се снабдяваме с НХ-ове и да се почваме [beer] [shtrak]
И аз го точа- интересно има ли шанс да се източи? [smilie6]
Някой успя ли да ги източи- цял следобед точа минаха общо гигабайт и продължават да се точат, без да се знае размер? [smilie11] [beer]



Публикацията е редактирана (30-05-13 20:46)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »