Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помолиха ме да пресъздам тази снимка
Автор: momo81   
Дата:   27-03-13 13:48


https://lh3.googleusercontent.com/-GFfUO6BkSWk/UVLaD3kF4vI/AAAAAAAAAHU/hI4dFH0vBoQ/s640/7148_4795738


Тъй като обработката не ми е силна страна, ако някой има желаниe да сподели know how, как да постигна подобен ефект ще съм признателен! Ако ли не - здраве да има :)

Поздрави!


Отговори на това съобщение
 Re: Помолиха ме да пресъздам тази снимка
Автор: vga   
Дата:   27-03-13 13:51

Снимай ги двата обекта както трябва, обработката няма да е толкова трудна. Помисли за светещо тяло, което детето да "гушне", след това си снимай луната и ще ти помогнеме [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помолиха ме да пресъздам тази снимка
Автор: wafen   
Дата:   27-03-13 14:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помолиха ме да пресъздам тази снимка
Автор: batdin   
Дата:   28-03-13 06:38

Аз от фото шопи не вдявам,но според мен трябва да снима детето със светеща топка (за да се получи естествено осветяване),пък ако има нарисувана луна на нея-още по-лесно [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Помолиха ме да пресъздам тази снимка
Автор: alsash   
Дата:   28-03-13 08:41

...prosto prodawat земя, луна ей такива с лампа, купи си и готово...

Отговори на това съобщение
 Re: Помолиха ме да пресъздам тази снимка
Автор: deyan_de   
Дата:   28-03-13 08:58

Снимай детето с някаква надуваема топка и след това вземи от Google earth или от друго място снимка на земята.След това налагаш глобуса на мястото на надуваемата топка и започваш на слоеве да работиш с различни модове на слоя, също и с четки го персонализираш. Това така е правено.Като цяло без опит с Фотошоп няма да успееш да го направиш реалистично.

Отговори на това съобщение
 Re: Помолиха ме да пресъздам тази снимка
Автор: Canon   
Дата:   28-03-13 09:06

alsash написа:

> ...prosto prodawat земя, луна ей такива с
> лампа, купи си и готово...

Да трябва да е светеща в момента на снимката - вижда се по осветлението на лицето на детето

Отговори на това съобщение
 Re: Помолиха ме да пресъздам тази снимка
Автор: deyan_de   
Дата:   28-03-13 09:10

Има и светещи глобуси но ще стане все едно е гушнало светещ глобус [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помолиха ме да пресъздам тази снимка
Автор: мара   
Дата:   28-03-13 09:25

ами що не? не е казано, че требе да е едно към едно...може и по-хубаво да стане. не се фащай с шопа, ако не го можеш, просто докарай кадъра да е достатъчно добър сам по себе си.

Отговори на това съобщение
 Re: Помолиха ме да пресъздам тази снимка
Автор: momo81   
Дата:   28-03-13 10:16

Благодаря на всички Ви, ще видя къде мога да закупя светещ глобус, или топка и ще пробвам различни варианти, ако имам допълнителни питания ще си запазя правото да се обърна към Вас отново! Поздрави на всички Ви, още веднъж благодаря за отзивчивостта!

Отговори на това съобщение
 Re: Помолиха ме да пресъздам тази снимка
Автор: atrifonov   
Дата:   28-03-13 15:07

Изтегли плъгина lunar cell ( има пробна версия за 30 дни) и можеш да си направиш каквито искаш луни

Отговори на това съобщение
 Re: Помолиха ме да пресъздам тази снимка
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   28-03-13 16:44

Бяла надуваема плажна топка, ама бяла, а не прозрачна. Разпорваш я с един нож и вкарваш вътре една светкавица със синхронизатор, после я залепваш с нещо горе долу да държи въздух докато снимаш. И си щракаш и топката ще светка....въпросо е да е бяла. Може би ще стане и с голям балон



Публикацията е редактирана (28-03-13 16:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Помолиха ме да пресъздам тази снимка
Автор: Frenchev   
Дата:   28-03-13 18:08

Еха, баси яката идея. Може ли и аз да я пресъздам.

Иначе просто снимай детето прегърнало светеща лампа с кълбовидна форма и отделно луната с едно теле и насложи двете снимки енда върху друга.

Отговори на това съобщение
 Re: Помолиха ме да пресъздам тази снимка
Автор: marchello   
Дата:   28-03-13 18:12

идеята е страхотна да, само дето в примера, малко ме дразни липсата на цвят в луната, би стояла разкошно, ако е с леко синкав нюанс .... и аз искам да я пресъздам! [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Помолиха ме да пресъздам тази снимка
Автор: alsash   
Дата:   28-03-13 18:22

....абе момчета, я някой да ми обясни, как по - точно ще вкараш светкавица в балона или топката и ще я надуеш после....и тази светкавица ей така ще свети равномерно във всички посоки ?....по реалистично ми се види да си купите една сфера(глобус) пластмасова за градинско осветление има подобни в магазините за професионално осветление с диаметър около 40, 50, 60 см (има различни) , та вътре да си сложиш вече каквото си щеш..............та така.............[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помолиха ме да пресъздам тази снимка
Автор: Canon   
Дата:   28-03-13 22:08

Практикер и дръги магазини за домашен майстор - раздел градински лампи. Подраздел: Големи

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »