Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ремонт на обектив
Автор: lensky   
Дата:   22-11-12 18:14

Здравейте! Имам един обектив Sigma 17-70 f 2.8-4, на който с течение на времето му се е разхлабил ринга за зуу. Имам предвид, че като го насоча надолу или нагоре се зуумва сам :D Това не ми пречи чак толкова, но въпроса ми е възможен ли е ремонт на подобно нещо ? Ако да къде го правят и много скъпо ли излиза ? Обектива има още гаранция, но предполагам, че това не се покрива от нея. Благодаря ви.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на обектив
Автор: int_27h   
Дата:   22-11-12 18:16

Това си е нормално за този клас обективи, даже чисто нови. Поради тази причина си имаш заключване на фокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на обектив
Автор: lensky   
Дата:   22-11-12 18:19

Да но то работи само при минималното фокусно разстояние. Значи не е дефект на самия обектив. Аз го купих втора употреба и не знам как е бил като нов

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на обектив
Автор: pefoto01   
Дата:   22-11-12 23:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на обектив
Автор: io_bs   
Дата:   23-11-12 00:02

Това се нарича zoom creep и, както вече бе казано, понякога е характерно и за нови обективи. Според мен не си струва да се притесняваш толкова за това[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ремонт на обектив
Автор: lensky   
Дата:   23-11-12 00:11

Добре. Благодаря на всички

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »