Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Застраховане на техника - къде и как
Автор: prism   
Дата:   14-10-12 11:03

Здравейте,
По някаква ирония на съдбата, две седмици, след като ме обраха, мой приятел сподели, че иска да се захване по-сериозно със снимането и, съответно, да си вземе средно добро тяло с обективи. Покрай другите неща се заприказвахме за възможностите за застраховане на фотографска техника и му препоръчах Photosynthesis. Днес се чухме и ми каза, че там вече не предлагат фотокаско.
Та, да попитам, в момента човек къде може да си застрахова фотоапарата? Темата ще е полезна за всички, които са тръгнали към магазина (а и на мен самия след няколко месеца, живот и здраве [smilie3] ).

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховане на техника - къде и как
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-12 11:26

аха явно им се е наложило и да плащат на застрахователите...

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховане на техника - къде и как
Автор: ivjordan   
Дата:   14-10-12 11:30

Ами, вероятно трябва да се види по сайтовете (или офисите) на застрахователните фирми кой и при какви условия застрахова движимо имущество.
Все пак, вероятно условията няма да са много изгодни.
Бърза справка в два-три сайта показва, че този тип застраховка обикновено се комбинира със застраховка "недвижимо имущество" и се отнася единствено до кражби от застрахования адрес.
Реално, няма и как да е иначе, защото в противен случай нищо няма да ми попречи да дам техниката на приятел за ден и да обявя, че са ми я откраднали от пейка в парка.



Публикацията е редактирана (14-10-12 11:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховане на техника - къде и как
Автор: The_Enjoy   
Дата:   14-10-12 11:44

Възможно е само със застраховка на недвижимо имущество. Има вариант да се комбинира с каско, но тогава е валидна само при кражба на кола, а не при разбито стъкло или подобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховане на техника - къде и как
Автор: делчо   
Дата:   14-10-12 12:43

Практиката ми показва че може да се застрахова лаптоп срещу кражба. Защо да не може да се застрахова фотоапарата?!?!

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховане на техника - къде и как
Автор: DonBasilio   
Дата:   14-10-12 16:29

Общо взето мисия невъзможна.След няколко разговора със застрахователи. По принцип ако много настояваш може да ти я застраховат, но няма да ти платят нищо. Принципно бягат от такива застраховки.
При лаптопите е малко по различно. По IP адреса и данните на лаптопа могат да го намерят. Те и мангустите знаят тези номера ио бягат от такива компютри.

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховане на техника - къде и как
Автор: Venci_gan   
Дата:   14-10-12 18:00

Аз всяка година го правя това нещо. Става дума за кражба от дома, при взлом и т.н. Компанията да не и правя реклама има опция до определена сума (например 3 или 5 000 лева и т.н. , се прави списък на вещите поименно и с номерата и сумата) , които се застраховат при кражба. Това е заедно със застраховката за недвижимо имущество . https://photo-forum.net/joro/emoticons/1088.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховане на техника - къде и как
Автор: neuromancer   
Дата:   15-10-12 02:34

да де, ама това важи само при обир у вас
не че е рядко явление...

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховане на техника - къде и как
Автор: Venci_gan   
Дата:   15-10-12 20:27

neuromancer , [smile] [smilie25] [smile] , не само у нас[smile] , на всеки може да се случи. По-скокойно се спи със застраховка. А навън, трябва да се внимава, просто е. В колата не се държи нищо без надзор, също и в хотели не се оставят както пари и документи, така и техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховане на техника - къде и как
Автор: prism   
Дата:   16-10-12 00:21

Чувал съм, че и някои от лизинговите фирми предлагат застраховка при покупка на техника (за срока на лизинга+опция за удължаване), някой възползва ли се е?

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховане на техника - къде и как
Автор: Myth   
Дата:   16-10-12 00:42

Лаптоп ако новия му притежател, знае, че е краден ще го намерят ама друг път, по IP няма как да стане а мак адреса се сменя та как ще го открият незнам.

Отговори на това съобщение
 Re: Застраховане на техника - къде и как
Автор: Nikopl   
Дата:   16-10-12 10:24

Германия е мястото за застрховки на техниката ви!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »