Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Търся спешно помощ за проблем с Никон д300
Автор: frenchev   
Дата:   25-06-12 19:48

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся спешно помощ за проблем с Никон д300
Автор: frenchev   
Дата:   25-06-12 19:48

Трябва ми спешен съвет за Никон Д300. Апарата е на 180 000 кадъра и миналата седмица докато снимах огледалото ми остана горе. Проблема е, че се счупи в наааай неподходящия момент. Изпълнявам голяма поръчка и следващата част от снимките ми предстои следващата седмица. Всъщност започва от този петък. Нямам време нито да го пращам за ремонт нито имам излишни пари до петък да купувам друг апарат.

Проблема е следния: Докато снимах един апартамент огледалото остава горе и не искаше да се прибере. Дойде ми наум, че мога да снимам на лайв вю тъй като при него огледалото така и така стои горе. Получи се и дори след първия или втория кадър огледалото се върна на мястото си. Вчера снимах един малък празник в детската градина на малкия и на всеки 10тина кадъра огледалото оставаше горе. Включвах на лайв вю и то се връщаше на мястото си и след 10тина кадъра пак така.

Аз знам, че му е дошло времето отдавна и е за смяна, но има ли нещо което да направя, за да не ми го прави този номер само 10тина дни. След това живот и здраве ще си взимам фулфрейм и няма да е проблем. Но за тези 10тина дни имам да снимам между 4000 и 6000 кадъра и ще съм много благодарен на някой който може да даде един съвет, дали мога да "смажа" или "притегна" нещо по механиката на огледалото само и само да работи без да остава горе.

Или някой дали знае дал има режим на серийно снимане при лайв вю при който огледалото да си стои само горе и да не пада след всеки кадър. Този вариант също би ме устроил. Като си купих апарата изчетох ръководството от А до Я, но беше отдавна не си спомням дали има тази функция а и не е при мен сега да го прегледам пак.

Благодаря на всички отзовали се.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся спешно помощ за проблем с Никон д300
Автор: pmartinov   
Дата:   25-06-12 20:25

На всеки 10тина кадъра огледалото оставаше горе. Включвах на лайв вю и то се връщаше на мястото си и след 10тина кадъра пак така.



Продължавай с тази гимнастика до пълно блокиране,друг избор нямаш ако не направиш ремонт.

Знаеш че цифрата се умножава по две при спешен ремонт.

Около 500лева струва в България този ремонт.

В Германия вероятно ще те позакърпят с 500евро.


Отговори на това съобщение
 Re: Търся спешно помощ за проблем с Никон д300
Автор: pmartinov   
Дата:   25-06-12 20:29

Fosto откара с моето D300 до 240000кадъра .

Избягвай снимането на серии!!!

Само единични кадри,ако искаш повече да изкараш...


Отговори на това съобщение
 Re: Търся спешно помощ за проблем с Никон д300
Автор: 3df   
Дата:   25-06-12 20:50

Един може би тъп съвет ама може и да свърши работа.

Ако залепиш огледалото в горно положение с някакво черно матово тиксо огледалото няма да пада....

И ако не ти даде някаква грешка си карай на лайв вю....

Отговори на това съобщение
 Re: Търся спешно помощ за проблем с Никон д300
Автор: jey6   
Дата:   25-06-12 21:35

ако задържиш огледалото горе по някакъв начин, оставаш само на ръчен фокус...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся спешно помощ за проблем с Никон д300
Автор: mr_kras   
Дата:   25-06-12 21:38

Не съм запознат, но огледай с лупа дали нещо не пречи на огледалото да се връща. Може и нещо разхлабено да има. Ако има за смазване някъде - също. Това го казвам принципно.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся спешно помощ за проблем с Никон д300
Автор: pefoto01   
Дата:   25-06-12 21:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся спешно помощ за проблем с Никон д300
Автор: pumabg   
Дата:   25-06-12 21:54

Вземи си под наем и не се мъчи..

Отговори на това съобщение
 Re: Търся спешно помощ за проблем с Никон д300
Автор: pefoto01   
Дата:   25-06-12 21:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся спешно помощ за проблем с Никон д300
Автор: mitku   
Дата:   25-06-12 21:57

На мястото на frenchev, в неговото положение, аз НЕ бих се правил на майстор и да рискувам да остана без фотоапарат за важен ангажимент. Все пак има голям риск да го скапе съвсем ако се опитва да го "оправя" след като не е специалист. По-добре така да закърпи положението с блокиращо чат-пат огледало, отколкото да остане съвсем без нищо. Т.е. и аз като pmartinov бих казал, че най-добре да продължиш както и в момента и да довършиш нещата. Пък после - ново тяло И ремонт на това за да остане за бекъп.

П.П. И ми е много странно как човек с подобни професионални ангажименти се е оставил да разчита само на едно тяло. Трябвало е да имаш нещо за бекъп... задължително. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся спешно помощ за проблем с Никон д300
Автор: pmartinov   
Дата:   25-06-12 21:57

frenchev


В спецификацията за живота на затвора какво пише ?


150 000 цикъла


Повече от ясно е написано !


Производителят гарантира толкова !


След тях всеки кадър ви е бонус .


Ето както виждате 30 000 кадъра бонус са ви дали производителите .


Който не може да си прави сметката да се сърди на себе си .


Отговори на това съобщение
 Re: Търся спешно помощ за проблем с Никон д300
Автор: vikitovikito   
Дата:   25-06-12 22:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся спешно помощ за проблем с Никон д300
Автор: bobby__   
Дата:   25-06-12 22:03

NIKON D300 SHUTTER UNIT REPLACEMENT PART

Отговори на това съобщение
 Re: Търся спешно помощ за проблем с Никон д300
Автор: pmartinov   
Дата:   25-06-12 22:15

Огледалото залепва защото огледалния механизъм който е вързан със затвора има също определен живот след който се получават отклонения от правилната работа .


Отговори на това съобщение
 Re: Търся спешно помощ за проблем с Никон д300
Автор: frenchev   
Дата:   25-06-12 22:44

митку имам бекъп тяло Никон д90. Проблема е, че се занимавам с фотография баш професионално (само с това си вадя хляба) от година и малко. Досега си снимах с д300 и взех д90 хем за жена ми и хем за бекъп. За любителска фотография и някоя друга платена поръчка бяха супер. Но в момента в който почна с това да си вадя хляба и ми отесняха веднага. Тепърва почвам да инвестирам в професионални тела и обективи. Преместихме сме в друга държава без почти никакви спестявания и ни беше мноооого голям зор. Чак сега почнах да се поотпускам малко.

Иначе аз вече знаех, че всеки следващ кадър ми е подарък ама все се надявах още една седмица да изкара :)

Под наем тук има (в Германия съм) проблема е, че наема е много висок (но не е проблемен), но искат депозит в размер на цената на тялото като ново. И това ме спира защото ги нямам парите.

Иначе съм си поръчал д800 и 70-200 в този магазин и вече са там. Проблема е, че пари ще имам да ги взема чак другата седмица.

Варианта ми е да снимам с д90 ката, ама много си обичам д300 и съм свикнал с него а и може да прави повече кадри бракетинг, което ми е необходимо.

Но ако много ме подразни огледалото, мога да пробвам варианта с тиксото. Аз така или иначе съм го прежалил това тяло а и то си е избило парите многократно. Мислех да си го оставя за бекъп на д800 ама най верятно ще го жътна в ебай с описан горния проблем и колкото му взема взема.

Просто ми трябваше решение за следващите няколко дена.
Иначе не ме притеснява, че ще е на ръчен фокус тъй като снимам само на ръчен фокус - трябва ми за виртуални разходки:

http://www.frenchev.com/clients/fertighaus/

Отговори на това съобщение
 Re: Търся спешно помощ за проблем с Никон д300
Автор: pmartinov   
Дата:   25-06-12 22:52

Тази глупост с тиксото не те съветвам да я правиш в никакъв случай защото това тиксо попадайки в затвора ще сложи окончателен край на мъките ти да си свършиш работата с полуработеща камера .

Вече ще имаш една блокирала камера която в ибей ще събира прах или някой най-много да я вземе само за части вместо да се оправи .


Отговори на това съобщение
 Re: Търся спешно помощ за проблем с Никон д300
Автор: yang   
Дата:   25-06-12 23:15

Имаш ЛС [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся спешно помощ за проблем с Никон д300
Автор: mitku   
Дата:   25-06-12 23:36

Е, значи не е чак такъв проблем дори и Д300 да "премине във Вечните Ловни Полета". И с Д90 ще направиш същите снимки. Вземаш ги и двата и ако Д300 се предаде, продължаваш с Д90. Пък ако е зор за брекетинга - по-лесно ще го направиш полуръчно с 2 х 3 кадъра с 2 различни начални настройки по 3 кадъра брекетинг с Д90, отколкото напълно ръчно с блокирало огледало с лайв-вю на Д300 с ръчно настройване на всеки кадър. Даже не знам защо го пиша - все пак ти достатъчно добре и сам го знаеш туй. Успех. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »