Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Какъв обектив за panasonic dmc g1 / g2
Автор: marinoff   
Дата:   30-04-12 22:04

Здравейте, имам нужда от помощ за избор на обектив за Panasonic DMC G1 /G2. Предлагат ми само тела и мога да избера един от двата на нелоша цена, обаче нямам абсолютно никаква представа какъв обектив мога да взема и колко би струвал. При търсене из нета намирам разни обективи в амазон, обаче цените са им отчайващо високи, предвид бюджета ми.. Има ли по-евтина алтернатива или..? Професионално мнение от вас ще ми помогне много! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив за panasonic dmc g1 / g2
Автор: S.Paskalev   
Дата:   30-04-12 22:18

За начало, може да си вземеш Panasonic Lumix G 14-45mm f/3.5-5.6 OIS, колкото да има с какво да си окомплектоваш тялото. След време, като пощракаш повече, сам ще се насочиш към това което ще ти върши най- добра работа. Избор има, не е като да няма. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив за panasonic dmc g1 / g2
Автор: mihajlov2   
Дата:   01-05-12 00:04

Панасонишкият 14-45 просто е задължителен. След него следващите вече са въпрос на лични предпочитания, например - 20/1.7 на Панасоник. След това - 45/1.8 на Олимпус. И т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив за panasonic dmc g1 / g2
Автор: marinoff   
Дата:   01-05-12 14:43

Благодаря за отзивите, трябваше да уточня, че апарата е 2ра ръка на цена 200лв., води се four thirds, но понеже се продава без обектива, ми трябва някаква евтино решение, за да мога да го ползвам. Все трябва да има някакъв модел обектив със скромни характеристики (като за начинаещ), който да пасне със/без адаптор до 100лв. най-много, без значение производител. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив за panasonic dmc g1 / g2
Автор: mihajlov2   
Дата:   01-05-12 15:50

Панасоник G1 или G2 не е four thirds, а micro four thirds. Това означава, че обективите за four thirds на Олимпус например не могат да се използват директно, а чрез адаптер. Той също не е много евтин. А много евтини обективи за micro four thirds просто няма. Може да се опиташ да намериш в базара някой китов 14-42 на Пананик second hand, но нямам представа колко струва. Но няма да е сто лева.
Другият вариант е да си купиш или да поръчаш на Слав61 един адаптер за микро 4/3 към някаква друга стара система ръчнофокусни обективи, ако имаш такава, или ако искаш да си купиш такъв обектив от базара. Например за обективи на М42 - има такива стари ръчнофокусни руски или от ГДР, или японски. Само така ще можеш евентуално да се впишеш в бюджет 100 лева... Но само с ръчен фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив за panasonic dmc g1 / g2
Автор: marinoff   
Дата:   01-05-12 18:39

Да, правилно точно такъв се води всъщност, моя грешка. Излиза твърде дебело цялата врътка с адаптор или стандартния обектив, поне повече отколкото бях готов да платя. Аз така ли иначе си намерих вече идеално решение за моите нужди. Мерси за мненията!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »