Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 В търсене на сапунерка
Автор: pasajerobg   
Дата:   20-04-12 16:31

Здравейте
Продадох си стария апарат FZ 50, и сега си търся нова сапунерка. Този път искам да е малка но с големи възможности или както се казва: Цената не е от значение, важното е да е хубав и евтин апарат"
Бюджета е до 500лв а моделите които ми харесват най много за сега са:
1. Olympus SZ-30MR SZ30 MR
2. Lumix DMC-ZS20
3. Sony Cyber-shot DSC-HX9V
Sony -то ме притеснява че е с техните си Memory stick pro duo карти които са доста по-скъпи от нормалните.
Интересува ме някой който разбира от матрици и процесори което е основното до колкото знам за тези апарати да правят хубави снимки и видео.
Нещото което не ми харесваше на стария апарат е че не правеше хубави снимки на по оскъдна светлина.

Благодаря предварително на отзовалите се.

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на сапунерка
Автор: bordon   
Дата:   20-04-12 19:08

За този клас камери е нормално да имат ниско качество при слаба светлина. Размера на матрицата и пряко свързаната оптика ограничават крайния резултат.
Както си споменал:
"Нещото което не ми харесваше на стария апарат е че не правеше хубави снимки на по оскъдна светлина."
Правилно си усетил нещата.
Личното ми мнение е че който и апарат да вземеш от споменатите, няма да има толкова голяма и отчетлива разлика, в сравнение с твоята стара камера.
Просто технологията е такава.

За картата на СОНИ също си много прав.

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на сапунерка
Автор: abozhilov   
Дата:   20-04-12 19:46

А мислил ли си за Samsung WB650 ? Един приятел си купи такъв от намаленията в техномаркет и доколкото му гледам снимкките са доста прилични (имам в предвид за моето определено не тренирано око де).

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на сапунерка
Автор: vladihg   
Дата:   20-04-12 20:19

След ФЗ50 едва ли ще бъдеш очарован от новите.

На хартия може много да предлагат, ама на практика е друго...Все пак Сонито е най-добро освен това работи и със СД карти[smilie25]

Гледай ТУК сравнения със снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на сапунерка
Автор: pasajerobg   
Дата:   20-04-12 21:47

Fz50 определено ще ми остави добри впечатления, но както казах иска слънце за да снима. Пролетта бяхме на екскурзия и носих добрият стар ФЗ но взех от един познат Canon p.shot sx220 за жена ми че е малък. Оказа се че снима доста по-добре на по-тъмно от големия апарат. Оптичното приближение(така го знам) беше в полза на мъника 16х до колкото си спомням срещу 12х на паналайката. Като се прибави прекрасното видео в HD формат и просто си дадох сметка че е време да сменям апарата.
Vladihg-много полезел линк, благодаря за което. Лесно и бързо сравнявам моделите и за сега Сони-то сякаш ми допада най много, в сравнение с DMC-ZS20, поне това което виждам от линка определено печели Сони. А сега се загледах и наистина може да работи и с обикновена SD карта ане само с duo pro.
Samsung някак си не ми допада(нищо лично)
Най ми харесваPanasonic TZ30 на панасоник но прехвърля за съжаление бюджета с доста и то.
Благодаря ви за отделеното време, ако някой има какво да каже, да
не се колебае.

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на сапунерка
Автор: vladihg   
Дата:   20-04-12 22:52

Ааа не така аз съм със Самсунг и съм доволен.[beer]

Иначе те ТОЯ Самсунг горе долу с компактен размер отвява всички горни сапунерки просто щото е с матрица на дизелар[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на сапунерка
Автор: pasajerobg   
Дата:   20-04-12 23:52

Kонкретно ще ви помоля за мнение между тези две Сони-та

1: http://www.photopavilion.com/?page=search&search_string=dsc-hx9v&x=0&y=0&search_type=all&search=all
2: http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=10543&show=additional

20ката е много нов модел и е с 18мегапикселова матрица, има ли нещо съществено което да ги различава двете машини?

Разликата в цената е доста голяма, а аз не видях голяма разлика в характеристиките.

Мерси предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на сапунерка
Автор: io_bs   
Дата:   21-04-12 00:13

18 меги в сапунерка? Що за тъпотия е това... [smilie11] Щом искаш по-добро качество при по-малко светлина, купи си нещо с по-голяма матрица, а не повече пиксели/зуум.

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на сапунерка
Автор: zbonev   
Дата:   21-04-12 08:52

Канон Г11/Г12 на старо е определено добър апарат и се представя прилично на по-високо исо [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на сапунерка
Автор: pasajerobg   
Дата:   21-04-12 09:00

Приемам коментара. Мислех матрицата на тези машинки са най големите в компактната серия или се бъркам? Можеш ли да посочиш по-голяма матрица в подобно тяло?
Мерси

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на сапунерка
Автор: zbonev   
Дата:   21-04-12 09:11

Джобен вариант е Канон С95/С100; матрицата на на Г11/Г12/С95 е 1.7" и е най-голямата, като размер за този клас и е 10мп ЦЦД. Канон Г1х е с почти ДСЛР-ска матрица, но и размера и цената особено скача почти двойно; губи се и макрото... Има и разни безогледалки на старо, които са почти в бюджета ви, но там размера е по-голям.

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на сапунерка
Автор: batzas   
Дата:   21-04-12 14:59

Вземи си още един sx220/230 и си готов.

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на сапунерка
Автор: kery70   
Дата:   21-04-12 17:23

Посочения по горе самсунг не е никак лош за тези пари,ще снима доста прилично,според мен:)

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на сапунерка
Автор: bam-bam   
Дата:   22-04-12 00:57

http://www.dpreview.com/reviews/q311travelzoomgrouptest


Може да погледнеш тук сравненията между сони 9 и канона 230.
Определено втория е по-добрия, но сонито има повече глезотийки.
В момента и аз съм пред такъв избор и се чудя между канон сх 260 и новото сони hx30v
Последния още не е излезнал и нямам идея как ще снима.
Мисля, че това са 2та най-заслужаващи модела в тоя клас ..

Отговори на това съобщение
 Re: В търсене на сапунерка
Автор: pasajerobg   
Дата:   23-04-12 22:01

Гледах ги пак сега двете машинки и някакси Сони ми харесва повече от сх230. За cx 260 не намерих инфо честно казано. HX30 много ми харесва но както каза колегата zbonev 18м пиксели защо са и по дяволите на една сапунерка про положение че едва ли ще снимаш за билбордове с такава машинка.
Цената му ще е доста солена а и не е пуснат още наистина.
HX20 гледам е 809лв но е по заявка и той.
Определено G11 ми допада повече но оптичното приближение е притеснително малко5х и освен това видеото е на 720п.
Намерих hx9v не ползван за 380лв. но без гаранция, цената не е лоша но ще се поослушам още малко и после ще реша.
Успех ти желая


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »