Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 външна светкавица ,как се работи с нея,ттл що е то,и как се настрйват ръчните нас
Автор: desper   
Дата:   05-03-12 20:40

упих си светкавица преди няколко месеца,все още гадая как работи ,използвах я два пъти ,просто защото не съм сигурен как точно работи,инстрк. ги изгубих някъде,но и преди това много не има разбрах,имам сони а55,като сложа светкавицата и 50мм ф1.8 и ттл и макс скорост 1/160 някой да знае защо, http://www.youtube.com/watch?v=dT1B3bnvHlY&feature=related ,това е намерено в ютюб е малко е ... това е другият клип http://www.youtube.com/watch?v=5489FUbswjc, и малкият знаеше повече от мен за светкавицата и това как се използва,и принципно всяка информация би била полезна,благодаря предварително[i066][shtrak]
 Re: ъншна светкавица ,как се работи с нея,ттл що е то,и как се настрйват ръчните нас
Автор: princess_lia   
Дата:   05-03-12 20:51

sanAsera[smilie18]
 Re: ъншна светкавица ,как се работи с нея,ттл що е то,и как се настрйват ръчните нас
Автор: Jim__Beam   
Дата:   05-03-12 20:55


... и ас санасЕра ..... [smilie5] [smilie5] [smilie5]

 Re: ъншна светкавица ,как се работи с нея,ттл що е то,и как се настрйват ръчните нас
Автор: chepkata   
Дата:   05-03-12 20:56

ас се![smilie18]
 Re: външна светкавица ,как се работи с нея,ттл що е то,и как се настрйват ръчните нас
Автор: pefoto01   
Дата:   05-03-12 20:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: ъншна светкавица ,как се работи с нея,ттл що е то,и как се настрйват ръчните нас
Автор: jingov   
Дата:   05-03-12 21:01

Като четях заглавието,си помислих,че е петък.[thankyou] [smilie21] [beer]
Отваря инструкция за употреба и чете как се ползува външна светкавица [smile]
На мен не ми е смешно [smilie10] ,но и да рева няма [smilie21]

 Re: външна светкавица ,как се работи с нея,ттл що е то,и как се настрйват ръчните нас
Автор: Alex-dan   
Дата:   05-03-12 21:09

[smilie11]

Каква е светкавицата, поддържа ли изобщо ТТЛ-а на Сони. Явно не ти сработва бързоскоростния синхрон, щом не можеш да вдигнеш скоростта над 1/160...
 Re: външна светкавица ,как се работи с нея,ттл що е то,и как се настрйват ръчните нас
Автор: atrifonov   
Дата:   05-03-12 21:28

хубаво е от време на време да се чете- не е навредило на никого[smilie3]
 Re: външна светкавица ,как се работи с нея,ттл що е то,и как се настрйват ръчните нас
Автор: pefoto01   
Дата:   05-03-12 21:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: външна светкавица ,как се работи с нея,ттл що е то,и как се настрйват ръчните нас
Автор: desper   
Дата:   05-03-12 21:37

е да де търся откъде да прочета линкове,за това как се ползва външна светкавица,светкавицата е джесопс,правена е за сони,но явно не сработва синхрона поне с твърдият обектив,сега ще пробвам със зоомовете,човека може да пише,благодаря и на споделиете стомашни проблеми,но не тоалетна хартия не предлагам,и съвет ходето до аптеката,там все още може да попитате и споко аптекарката няма да ви се изсмее,че не знаете всички лекарства пртив растройство и няма да ви пита дали не може да прочетете информация в някоя мед .книга [cool]
 Re: външна светкавица ,как се работи с нея,ттл що е то,и как се настрйват ръчните нас
Автор: detlene   
Дата:   05-03-12 21:45

Абе ти пиши с краката си, пък чакай някой да се мъчи да ти разбира къде ти почват и свършват изреченията.
 Re: външна светкавица ,как се работи с нея,ттл що е то,и как се настрйват ръчните нас
Автор: pefoto01   
Дата:   05-03-12 21:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: външна светкавица ,как се работи с нея,ттл що е то,и как се настрйват ръчните нас
Автор: desper   
Дата:   05-03-12 21:55

аз не се сърдя,ще карам по точки
1,при работа със светкавицата макс скорост 1/160,без значение блендата или обектива смених 4 обектива,един и същи резултат
2.светкавицата би трябвало да "чете" светлинният метър,мига зелено което при сони е ок,но всъщност при промяна на положението на горната част от 90,60,75,45,показва постояно зелено,само че при 90 градуса е неосветено при 45градуса преосветено
3,не работи въобще с токинта ми,но работи с тамрона сонито,и минолтата(да поясня обективи)като токината не реагира нито на ръчни нито на ттл



Публикацията е редактирана (05-03-12 22:01)
 Re: външна светкавица ,как се работи с нея,ттл що е то,и как се настрйват ръчните нас
Автор: pefoto01   
Дата:   05-03-12 22:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: външна светкавица ,как се работи с нея,ттл що е то,и как се настрйват ръчните нас
Автор: metodiev_martin   
Дата:   05-03-12 22:17

Айде специалисти от всички области - обединявайте се !
И аз направих тая грешка да пусна подобна тема преди време, едва не ни изхвърлиха от форума
Ето, чети Какво е TTL и водещо число?
 Re: външна светкавица ,как се работи с нея,ттл що е то,и как се настрйват ръчните нас
Автор: Alex-dan   
Дата:   05-03-12 22:26

О, тази тема е чудна [thankyou] [smilie5] И доста поучителна всъщост [smilie3]
 Re: външна светкавица ,как се работи с нея,ттл що е то,и как се настрйват ръчните нас
Автор: Jim__Beam   
Дата:   05-03-12 22:28


... Мик - мик .... [smilie5] [smilie5] [smilie5]




...
http://www.mobiletore.com/i/contents/galleries/1963.jpg



 Re: външна светкавица ,как се работи с нея,ттл що е то,и как се настрйват ръчните нас
Автор: desper   
Дата:   05-03-12 22:39

джесъпс е магазин за фотоапарати и консумативи подобно на фотопавилон в България,имат си техни неща като чанти,стативи светкавици и тн., reading light meter е на английски,чета ги на английски ,да преекспонирано и недоекспонирано,благодаря за поправката,да намерих я и аз статията,има на сони две светкавици с които се дига скоростта до 1/4000, така че повечето неща се изясниха,интересно ми беше да видя евентуално видео уроци ако някой има линкове би ми било полезно
 Re: външна светкавица ,как се работи с нея,ттл що е то,и как се настрйват ръчните нас
Автор: xm_style   
Дата:   05-03-12 22:42

Иди във фотопавилион там ще ти обяснят [smilie5]
 Re: външна светкавица ,как се работи с нея,ттл що е то,и как се настрйват ръчните нас
Автор: desper   
Дата:   05-03-12 23:15

по скоро търсих нещо подобноhttp://www.youtube.com/watch?v=Z0Z9kwWMbVU&feature=related
или товаhttp://www.youtube.com/watch?v=ozeKijp5e5M&feature=relmfu
,които да са на английски ,руски,български,нещо на видио или линк към нещо да прочета
metodiev_martin да мерси за линка ,а това цитирано:За водещо число, ще се самоцитирам от една предишна тема:

Водещото число означава блендата на която ще се получи правилна експонация при разстояние 1 метър от обекта и чувствителност 100 АСА. И , какво става - на 1 метър приблизително бленда 32, на 2 метра става бленда 16, на 3 метра става бленда 8 и на 4 метра бленда 4 при 100аса.
Изобщо формулата е водещото число делено на разстоянието = на блендата на , която трябва да снимаш. При вдигане на чувствителността , например на 200АСА тогава водещото се дига с една бленда, т.е. това, което си снимал на бленда 8 при 100 АСА трябва да го снимаш на бленда 11 при 200 АСА.
на твоя линк,отговора от ГОСПОДИН ,ще го пробвам,благодаря и за бягащото пиле то обясни всичко за външните светкавици,мисля че засегна и темата за студийно,мик-мик и от мен, а идеята е че тук е форум,евентуално може да се пита за нещо което не ми е ясно,не съм питал колко са чушките на пазара,дават ми се съвети да чета е дайте линкове де ще чета



Публикацията е редактирана (05-03-12 23:20)
 Re: външна светкавица ,как се работи с нея,ттл що е то,и как се настрйват ръчните нас
Автор: desper   
Дата:   06-03-12 00:41

текст
ето тава всъщност търсех като показаното на линка,подобни видео уроци,предполагам не си бях задал въпроса,но поне си изясних някои неща,така че търся подобни видео или евентуално нещо за четене , за работа със външна светкавица или софт бокс,моля ако имате комплекси или липса на възпитание ,запазете си го за вас,също така споделянето естествените си нужди,не ме интересува кой се е нас..л или какво си е почесал,интересуват ме техники със светкавица показани по горе,благодаря предварително
п.п. което е с надпис текст е линк,просто е с над 100 символа



Публикацията е редактирана (06-03-12 00:49)
 Re: външна светкавица ,как се работи с нея,ттл що е то,и как се настрйват ръчните нас
Автор: chepkata   
Дата:   06-03-12 08:13

desper, така или иначе, до отговор на въпроса си ще стигнеш!

Иронията е в това, че пишеш без да спазваш никакви граматически правила. В нито един твой пост няма нито точки, нито главни букви. Не отделяш изреченията и почти нищо не ти се разбира. И по-лошото е, че не желаеш да се поправиш![smilie23]

Българският език не е пожелателен. Той е задължителен и има правила при писане!(сигурен съм, че това ти е ясно) И с неспазването на тия правила, показваш явното си неуважение към хората, от които очакваш помощ. Тъжно, тъжно...



Публикацията е редактирана (06-03-12 08:46)
 Re: външна светкавица ,как се работи с нея,ттл що е то,и как се настрйват ръчните нас
Автор: desper   
Дата:   06-03-12 09:39

това не форум по български език и литература,поне досега си мислих че не е,но виж заглавието.Как се ползва външна светкавица?Сложен въпрос нали? Какво е ттл? Още по сложен?виж си твоя отговор по темата ли е? отговора е -НЕ,проблема ти в моя пост са препинателните знаци!? говориш за неуважение,е прочети 5-те отговора които следват след моята публикация малко по нагоре,както и да е [beer]



Публикацията е редактирана (06-03-12 10:08)
 Re: външна светкавица ,как се работи с нея,ттл що е то,и как се настрйват ръчните нас
Автор: desper   
Дата:   06-03-12 09:41

http://www.youtube.com/watch?v=5ynXTMmx-LA&list=PL864ABF501CEB8E7B&index=4&feature=plpp_video

видео урок 2 ,за всички които са си задавали същият въпрос,предварително се извинявам,но само на английски ги намерих

 Re: външна светкавица ,как се работи с нея,ттл що е то,и как се настрйват ръчните нас
Автор: desper   
Дата:   06-03-12 09:43

http://www.youtube.com/watch?v=2T3MULn7isI&feature=bf_next&list=PL864ABF501CEB8E7B&lf=plpp_video
и още едно клипче

 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.