Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Къде да изрежат кръгло стъкълце (леща) корекция диоптър Nikon FM2n
Автор: phil   
Дата:   25-02-12 13:35

Става въпрос за +2 диоптъра диаметъра е около 17 мм. Обиколих няколко оптики – навсякъде са им дебели стъклата за очилата и лещата ще излезе извън пръстена на окуляра с резбата, тъй като го режат от средата на стъклото за очила, там е най дебело. Освен това нямали за такъв малък диаметър матрица и го режат на ръка и не става добре.
Някой да е правил и да знае къде?
Оригинално пръстенче с + 2 диоптъра би било най добре разбира се, имало го в аксесоарите някога.
Благодаря предварително.


Отговори на това съобщение
 Re: Къде да изрежат кръгло стъкълце (леща) корекция диоптър Nikon FM2n
Автор: neuromancer   
Дата:   25-02-12 14:05

в ибей вероятно ще можеш да намериш, щом се е произвеждало

Отговори на това съобщение
 Re: Къде да изрежат кръгло стъкълце (леща) корекция диоптър Nikon FM2n
Автор: phil   
Дата:   25-02-12 14:26

ОК ще видя благодаря, сега има само от Хонг Конг 14 евро + 6 долара транспорт. Не че качествено тънко стъкло за очила е евтино. И не ми се много разправя с е-бей и чакане, ще го забравя дотогава. Ако някой може да изреже просто ще го пъхна там и толкоз.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде да изрежат кръгло стъкълце (леща) корекция диоптър Nikon FM2n
Автор: jingov   
Дата:   25-02-12 14:55

Даже и да се доизрязва,няма да стане добре ...някъде към 2,0 мм ще се получи в края...и няма да влезне в жлеба. Най малкият диаметър,възможен за изрязване на машина е 20мм,другите два са ясни .Порови по добре ...

Отговори на това съобщение
 Re: Къде да изрежат кръгло стъкълце (леща) корекция диоптър Nikon FM2n
Автор: uri64   
Дата:   25-02-12 15:46

В ВН и Адорама често има такива.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде да изрежат кръгло стъкълце (леща) корекция диоптър Nikon FM2n
Автор: bvidenov   
Дата:   25-02-12 17:26

В ТУ има катедра по оптика. Другото е Оптикоелектрон в Панагюрище. Подозирам, че цената ще е много над 14 евро.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде да изрежат кръгло стъкълце (леща) корекция диоптър Nikon FM2n
Автор: егоист   
Дата:   26-02-12 08:34

Пробвай в "Очна оптика и корекция" те произвеждат контактни лещи, сигурно могат да изработят 17мм.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде да изрежат кръгло стъкълце (леща) корекция диоптър Nikon FM2n
Автор: fotorafi   
Дата:   26-02-12 09:24

Защо не купиш едни руски или китайски очила с пластмасови лещи +2.Лесно се изрязва,шлайфа...

Отговори на това съобщение
 Re: Къде да изрежат кръгло стъкълце (леща) корекция диоптър Nikon FM2n
Автор: mitku   
Дата:   26-02-12 09:44

Поръчвай от ebay и не се занимавай с глупости да режеш и т.н. US $24 с доставката от Хонг Конг е добра цена. А и с тези размери и тегло като го напишат за резервна част или нещо подобно (те продавачите дори по-добре знаят) и си го получаваш във вас без никакви грижи. Няма проблем, че е от Хонг Конг. Поръчвай смело. [smilie7]

П.П. Само да те подсетя - нали си сигурен, че става дума за диоптър +2 (2 диоптъра далекогледство)... да не го объркаш с -2 (2 диоптъра късогледство)? Защото ако объркаш +2 и -2 ще е още по-зле. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде да изрежат кръгло стъкълце (леща) корекция диоптър Nikon FM2n
Автор: damiaven   
Дата:   26-02-12 15:00

Аз имах същия проблем , пак с Никон, и го реших.
Има една подробност- ако носиш очила за четене + 2 диоптъра, това не означава, че лещата за окуляра трябва да е 2 диопт.
По-малък диоптър трябва да е.
Аз така преди време се заблудих и си купих оригинална леща за Никона, която се оказа доста силна.
Става с проби. Махаш предпазното стъкълце и пробваш с различни стъкла за очила-с по-нисък диоптър от твоя си, без да ги режеш.
Уточняваш правилния диоптър и отиваш в една оптика-на Граф Игнатиев-срещу Нотариата, с една особена фирма и зеленикава табела.Там преди време, срещу десет лева ,ми изрязоха нужния диаметър.
...
По-принцип повечето заводски окуляри се изчисляват на минус един диоптър.Защо е така-не съм ровил по-въпроса...

Отговори на това съобщение
 Re: Къде да изрежат кръгло стъкълце (леща) корекция диоптър Nikon FM2n
Автор: mrge.org   
Дата:   26-02-12 16:23

И аз съм си поръчвал в оптика да ми изрежат от стари мои счупени очила.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде да изрежат кръгло стъкълце (леща) корекция диоптър Nikon FM2n
Автор: alsash   
Дата:   26-02-12 19:20

......продаваше сеееее.....пусни обяви в специализираните форуми!

Отговори на това съобщение
 Re: Къде да изрежат кръгло стъкълце (леща) корекция диоптър Nikon FM2n
Автор: phil   
Дата:   27-02-12 10:54

Да разбира се с диоптъра на очилата за четене не става, с тях гледаш от далече 30-40 см. а с диоптър коригиращото стъкло - в непосредствена близост. Пробвах колко е с набора за преглед в една оптика лепнати за визьора и даде +2 което и мене ме учуди. Ще видя още веднаж колко е, благодаря за съветите.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »