Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Преносимо фото студио- съвет
Автор: Daniel_P   
Дата:   28-12-16 22:12

Здравейте Колеги!

Отговори на това съобщение
 Re: Преносимо фото студио- съвет
Автор: Daniel_P   
Дата:   28-12-16 22:12

От доста време ми се върти една идея с която мисля да се захвана скоро, за да развия нови умения, да си разширя познанията което да ми предостави възможноста да привлека нови клиенти както и да експерементирам с нови и интересни проекти!
Занимавам се с фотография усърдно от близо 4ри години,а от 1г и половина започнах да снимам за пари! Фотографията за сега не ми е основен доход но давам всичко от себе си за да се развивам по малко,като не спирам да чета и се мъча да вдигам нивото за все по добри резултати. Живея в Англия и трудно се пробива! Като цяло снимам най-вече семейни и детски фотосесии! Имам няколко сватби зад гърба си, а пейзажите са ми хоби и слабост но за съжаление особено тук ги снимам рядко! По принцип основно снимам използвайки естествената светлина! Повечето сесии ги снимам в паркове и градинки! А на сватбите рядко пускам светкавица и през повечето време снимам на по отворена бленда и по високо исо. За съжаление съм работил много малко с изкуствена светлина! Преди 2м реших да спра за малко да снимам защото бях взел да блокирам и ми бе дошло до гуша от всичкото учене, работа, експерименти,обработване с часове и дни и така на татък! Изгубих мотивация и желание. Та починах си и пак взе да ме човърка и започна да ми се снима и искам да продължавам напред! И понеже тук често вали и духа, а сега зимата е и студено и сиво, се замислям за някакъв вариант за преносимо студио!?! Да речем семейство иска семейна сесия и при лошо време, да предлагам вариант да ходя в дома на клиента, да имам сглобяем фон и подходящо осветление за целта. Който да ми позволяват заснемането на дечица, бебета и семейни портрети от по 4-5 човека. Някой има ли от вас подобна практика? И ако да, споделете моля опит и предложения за техника? Освен това ми се иска но повече от интерес да снимам по някога фото сесии с моделки на открито и закрито но използвайки и изкуствено осветление! Та като цяло искам да се науча с времето да работя добре и с изкуствено осветление! Ходил съм на един курс на който доста често се снимаше в студио но курса не беше особено добър и като цяло не наблягах толкова да познавам работния процес в студиото! Аз разполагам на този етап с една светкавица на Nikon SB 910, имам малък чадър тип софт бокс, освен това 2 размера кръгли сгъваеми рефлектори 5 в 1, мисля бяха 82 и 110см, 2 стоики който се разпъват до 180 може и 190 да бяха! Та дайте някакви съвети какво е подходящо да си взема, доста пъти съм мислил за втора светкавица, или може би друг тип постояно осветлени ?Софтбоксове някакви? Подвижна фонова система? Бюджета е 1000-1200лева, ще се копува от Амазон или Ebay!
[beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (28-12-16 22:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Преносимо фото студио- съвет
Автор: Daniel_P   
Дата:   28-12-16 22:21

Забравих имам и два радио приемника за светкавици както и контролер който са на yongnuo! Благодаря ви предварително колеги[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Преносимо фото студио- съвет
Автор: asahi   
Дата:   28-12-16 22:29

На адреси не можеш да разкарваш фонове. Ако искаш да шашнеш клиента снимай от статив и цъкай с флащметъра, а за хубавите снимки наблягай на въображение и контакт с модела.

Отговори на това съобщение
 Re: Преносимо фото студио- съвет
Автор: Daniel_P   
Дата:   28-12-16 22:50

Благодаря за включването asahi,викаш хубави неща си мечтая за преносимо студио, но прекалено съм се размечтал :D Ок ако преносим фон би бил сложна схема,дори и просто да е бял или черен,поне бих се радвал на предложения за подходящо преносимо осветление за снимки на закрито! Две светкавици с софтбоксове или, светка и постоянно осветление някакво! За съжаление не съм особено вещ и за това търся насока за да проуча подходящи осветителни тела :) Имам желание да се науча да работя и с изкуствено осветление, та който има опит бих се радвал да даде съвет :)[beer]



Публикацията е редактирана (28-12-16 22:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Преносимо фото студио- съвет
Автор: piknik   
Дата:   28-12-16 22:52

Аз не мога да схвана какво искаш???
Пише се блокирам, а не "блокирвам".
Ако снимаш в студио - екстра.
Ако - навън - какви Фонове преносими - " с русалки.." ??? Природата е най-добрият фон - навън.
Поиграй си със светлината - техниката я имаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Преносимо фото студио- съвет
Автор: Daniel_P   
Дата:   28-12-16 23:11

:D :D :D С русалки и цвечета :D
Благодаря за поправката :)
За съжаление собствено студио за сега не виждам опция, в града който живея помещенията са безумно скъпи!
Идеята с фона ми е да се опъва ако има вариант в домът на клиента, да речем две стойки и на тях да се закача бял фон, нагласям си някакво осветление и ги снимам!
А за на вънка аз като цяло си снимам с натуралната светлина но мисля чат пат да експерементирам да добавям и изкуствено осветление! Светка имам може би някакъв софт бокс, понеже чадъра е доста малак :)



Публикацията е редактирана (28-12-16 23:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Преносимо фото студио- съвет
Автор: piknik   
Дата:   28-12-16 23:34

https://www.youtube.com/watch?v=K6QkannGi_8


Щом си в Англия - явно знаеш "монголски" - клипове по света с популярния език има много.
От Ю-тюб много можеш да научиш... не се майтапя. !

Отговори на това съобщение
 Re: Преносимо фото студио- съвет
Автор: Daniel_P   
Дата:   28-12-16 23:45

Напълно съм съгласен piknik !
От тубата съм научил много, за това писах тук за да получа някакви насоки, благодаря за клипа, то си е цяла лекция май? Ще я изгледам с интерес![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Преносимо фото студио- съвет
Автор: PhotoBo   
Дата:   31-12-16 01:54

Ще следя темата с интерес, дано повече колеги изкажат мнение!
Дани, аз съм присъствал само на една подобна сесия вкъщи с бял фон, но не помня две или три светки имаше с чадъри, но сесията беше за списание и някакъв американски алпинист, а резултата не го видях, та не мога да кажа как точно са използвани кадрите...
Иначе добре дошъл отново във фотографския свят [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Преносимо фото студио- съвет
Автор: MarinY   
Дата:   31-12-16 02:38

С фонове, след петата снимка, всичко ще е еднакво.
Опитай по-висшия пилотаж на т.н. Environmental portrait.
Две-три-четири светкавици, дистанционни, цветни филтри и кодификатор и за светкавиците.
Потърси на YouTube Nixon ambassador - Joe Mcnail. Той е майсторът на този тип фотография. Има и една негова книжка за емоционално зареждане.
П.П. Автоматично поправяне [smilie23] Не кодификатор и, а Модификатори. [smile]



Публикацията е редактирана (31-12-16 17:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Преносимо фото студио- съвет
Автор: BXMarkov   
Дата:   31-12-16 19:10

Марин вероятно има предвид JOE MCNALLY [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Преносимо фото студио- съвет
Автор: obscureman   
Дата:   31-12-16 19:31

Според мен всеки си има негови похвати и нужди в подобни начинания - четеш, учиш, пробваш и чрез опит прогресираш... Надявам се не очакваш някой да ти налее всичко в главата, да ти прати линковете да си купиш най-подходящото от ebay, да ти даде точна позиция и мощност на светкавиците и да започнат великите кадри и да завалят парите :D Освен това за подобно начинание в голям европейски град трябва да имаш предвид силната конкуренция на други профита и аматьори, както и много окрупнели фирми с десетки фотографи, бусове и мобилни студиа, които бутат цените на всички останали ентусиасти и инвестират много пари в реклама навсякъде... Сайтовете с обяви са претъпкани от подобни оферти от хора, които са попрочели по нещо, зяпали са в тубата, току що са си купили нещо си и вече са "професионалисти"... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Преносимо фото студио- съвет
Автор: MarinY   
Дата:   31-12-16 21:22

Ще трябва да изключа това автоматично довършване/корекция на думите.
Не е Nixon a Nikon. И да - Joe McNally. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Преносимо фото студио- съвет
Автор: MarinY   
Дата:   31-12-16 21:24

Obscureman, не режи крилата, преди да са пораснали пера. Не знаеш какво ще порастне.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Преносимо фото студио- съвет
Автор: Pavlov   
Дата:   31-12-16 21:30

Той Даниел си лети отдавна, не се притеснявай [smile] .



Публикацията е редактирана (01-01-17 21:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Преносимо фото студио- съвет
Автор: obscureman   
Дата:   31-12-16 21:35

MarinY, постоянните опити за рязане на крилца са тест за воля и ентусиазъм в едно начинание... Добрият има работа винаги, освен това идеята е да бъдем обективни, а не сляпо да подкрепяме всяка идея и мерак. Пичът ще чете, ще пробва, ще се разочарова и ако има воля, ще продължи да опитва до успех или просто ще се откаже :)



Публикацията е редактирана (31-12-16 21:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Преносимо фото студио- съвет
Автор: Petri   
Дата:   01-01-17 18:40

И аз бих препоръчал да не мислиш за никакви фонове, а да снимаш в реалната среда на хората. Истински моменти и емоции на хората са достатъчни за добри кадри.
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Преносимо фото студио- съвет
Автор: PhotoBo   
Дата:   01-01-17 23:25

Още помня темата дето Дани питаше за продуктови снимки и мнозина го посъветваха да не се надява на успех, да наеме професионалист и т.н., но той не се отказа и с благодаррние на полезните съвети (имаше и такива) се справи с поставената задача и засне над 150 продукта за онлайн магазин... даже дали не бяха повече [cool] Същото е равносилно за темата, в която питаше за сайт и резултата пак същия, а сега сайта е на лице!
Та така и тук се получава, едни демотивират, а други обратно, дано вторите са повече!!! [beer]

Най-лесно е човек да се откаже, трудно е да се научи, изисква силна воля, упоритост и търпение, смятам, че Дани ги има достатъчно и ще успее! Друг силен пример ми е колегата Илко Александров, няма нужда да давам и линк дори, нечовек!!! Така, че всичко е възможно, но разбира се е и до човек... и до хора!!![smilie24]



Публикацията е редактирана (01-01-17 23:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Преносимо фото студио- съвет
Автор: Daniel_P   
Дата:   02-01-17 00:33

Честита Нова Година!!!
Много здраве,усмивки и точен фокус на всички!

Благодаря на включилите се!
Боби благодаря за подкрепата!
obscureman като цяло идеята ми беше просто да получа някакви напътствия от хора който са минали по този път! Не очаквам някой да дойде и да ми натисне копчето и готово! Относно начинанието ми е ясно, че не е лесно и за това не се отказвам!Изчел съм доста и продалжавам в същия дух, чета, гледам снимам и прогресирам по малко! Изкарах вечерен курс по фотография в един тукашен колеж, ходих на 2 от Фото форумите като летях от тук до бг специално за да мога да присъствам и за да науча нещо ново, а и да се запозная с нови хора, който споделят моята страст. Купил съм си доста книги и съм ги прочел, купих си дори онлайн курс, защото не е лесно да учиш абсолютно сам и няма кой да ти каже тук така не е добре, ето така е добре! Има work shopove чат пат в града за 4ри часа да речем и цените са космически! В продължение на няколко години четене, проби снимки съм изградил почти системата от техника която ме задоволява и от която имам нужда! До скоро снимах доста на новото ми тяло вече имам 45к на брояча! Направих си сайт с визията която исках сам с мнго четене и малко насока от един случаен човек който каза ще ти отделя няколко часа и ще ти обясня и за 1месец се справих с доста усилия !Направил съм си луксозни визитки като пак с доста играчка изградих дизайна и визита сам. Имам над 20 семейни сесии с доволни клиенти 2 сватби и няколко др партита! Аз сам не мога да кажа какво ми е нивото и за съжаление няма и кой да ми каже тук бъркаш! Относно новата насока да вкл. повече изкуствена светлина в работата си и да я познавам по добре е подбудена от желанието ми да трупам повече знания и да вдигам нивото за да намеря себе си!
Относно преносимия фон явно не е практичен! Така че просто ако се наложи някой път ще ползвам студио под наем!

Не знам Pavlov, какво точно има в предвид че си лет от отдавна?

Ето това ми е сайта и Facebook страницата който иска може да разгледа работат ми и да каже какво мисли и да каже какво мога да подобря, отворен съм за критики и съвети! Прекалявам по някога с обработката и се опитвам по малко да намеря баланса и да доизградя стила си!
http://danielsartphoto.co.uk

И
https://m.facebook.com/Daniel-Art-Cambridge-Photography-233470900160108/?ref=bookmarks



Публикацията е редактирана (02-01-17 01:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Преносимо фото студио- съвет
Автор: Pavlov   
Дата:   02-01-17 09:45

Daniel_P написа:
> Не знам Pavlov, какво точно има в
> предвид че си летя от отдавна?

Честита Нова Година, приятелю https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/emoticons_sor0028.gif

Инах предвид точно това, което си написал по-горе. Занимаваш се упорито с фотография, имаш желание и ентусиазъм. Не си начинаещ вече, на когото да трябва да се обясняват елементарни неща. Имаш сериозен опит, имаш основа, на която да стъпиш, и да се развиваш нататък. И не мисля, че едно мнение във форум, написано честно и с желание да помогне, ще ти "подреже крилата". Не е толкова лесно, нали? [smile]
С obscureman се познаваме повече от година. И той като теб се опитва да пробие с фотография в чужда на един българин среда, и се сблъсква с подобни проблеми. Затова си мисля, че бихте могли да обмените ценен опит.
Желая ти успех, и пак да се виждаме по Фестовете [shtrak] . В Пампорово беше яко, жалко, че не успя да дойдеш.



Публикацията е редактирана (02-01-17 14:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Преносимо фото студио- съвет
Автор: Daniel_P   
Дата:   02-01-17 13:51

Благодаря Pavlov,важното е да сме здрави и като има желание всичко се постига!
И аз много съжалявам, че не успях да дойда на Пампорово но за догодина ще гледам да дойда :) И аз ти желая успех и спорна година! [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »