Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Питанка относно няколко обектива
Автор: ralkabalka   
Дата:   12-05-11 22:23

Здравейте :)
за първи път пускам тема тук, така че не ми се карайте много, ако съм объркала раздела [smilie6]

Та... начинаеща съм с DSLR техниката и обективите и затова реших да питам тук, за да ме насочите.
Януари си купих Sony Alpha 380 с два обектива - 18-55 и 55-200. Въпросът е, че не ми се носят двата обектива, да ги сменям и така нататък, пък и ми се иска да мога да снимам макро и се замислих дали е удачно и си заслужава да заменя двата обектива за този Tamron: http://magazin.photosynthesis.bg/offer/211820073001.html

По-добри ли са обективите Sony или главно марката товари върху цената? И ще върши ли действително работа тази функция макро на Тамрона?
Спрях се на този Тамрон, защото бюджета ми е ограничен, а и мисля, че нямам нужда от по-скъпи и по-висок клас обективи.
Ще се радвам на съвети и мнения, както и на предложения за други обективи горе-долу от този ценови клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Питанка относно няколко обектива
Автор: MARLOV   
Дата:   12-05-11 22:29

При всички случаи с двата китака е по-добреЕдинственото предимство на тамрона е фокусното растояние.


Отговори на това съобщение
 Re: Питанка относно няколко обектива
Автор: mugen   
Дата:   13-05-11 00:32

Да, основното предимство, е че няма да сменяш обективи, но универсалността обикновено е за сметка на нещо друго.
И не е истинско Macro, но сигурно ще става за някои неща.

Иначе същия обектив май се продава и като Sony.


------------

Опа, то Бони му е направил ревю - Цък



Публикацията е редактирана (13-05-11 00:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Питанка относно няколко обектива
Автор: loveforever   
Дата:   13-05-11 01:55

Не знам колко струва този Тамрон, но моят съвет е ако можеш направо да си вземеш един 18-250 или 18-270.

Въпреки многото разубеждаващи съвети навремето си купих Сигма 18-200. Три години снимах с него и нито за миг не съжалявах че си го купих. Преди две години го смених с 18-250 от който също съм само доволна.
Това, че се говори че големите зумове не били достатъчно добри като качество е така, но когато се сравняват с обективи от високо ниво, а не с китовите.

Отговори на това съобщение
 Re: Питанка относно няколко обектива
Автор: 4given   
Дата:   13-05-11 04:45

Аз имам въпросния Тамрон, доста време стоя в чантата, обаче от няколко месеца го ползвам и приятно ме изненадва! Идеален е за туристически цели и зоопаркове. От макрото не очаквай много.
Сега в събота го пробвах и на едни снимки на новородено и бях приятно изненадана от остротата, ей на:


https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/228668_1868557485804_1597080842_31852381_726398



https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/226284_1868557845813_1597080842_31852383_251991


Ако го намериш на далавера, струва си.

Отговори на това съобщение
 Re: Питанка относно няколко обектива
Автор: ralkabalka   
Дата:   13-05-11 11:42

Много благодаря за мненията, мисля да купя Тамрона в най-скоро време. Харесва ми и това, че е компактен. Не искам някакви професионални резултати, снимам само за удоволствие и ще ми е напълно достатъчен. Пък от макрото каквото излезе, не ми е толкова належащо. :)

Възнамерявам да се обзаведа и с един Sony 50mm F1.8 и ще съм екстра. Пак ще са два обектива, ама то пък не може всичко в един да е събрано. Е, поне няма да са три [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Питанка относно няколко обектива
Автор: 4given   
Дата:   13-05-11 15:10

Ако намериш Минолта 50мм 1.7, върши идеална работа за портрети.

Отговори на това съобщение
 Re: Питанка относно няколко обектива
Автор: d_ave   
Дата:   13-05-11 15:15

имах такъв тамрон за канон и честно казано е един от най-разочароващите обективи, които съм ползвал. за тези пари е много по-добре сигма 18-200 със стабилизация.

Отговори на това съобщение
 Re: Питанка относно няколко обектива
Автор: 4given   
Дата:   13-05-11 15:18

За Сони не трябва да се притесняваш за обективи със стабилизация.

Отговори на това съобщение
 Re: Питанка относно няколко обектива
Автор: d_ave   
Дата:   13-05-11 15:51

а, вярно, то е за сони. е пак си е зле:)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »