Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор между обективи!
Автор: i.ivanov01   
Дата:   27-04-11 05:02

Здравейте,
Нов съм в света на фотографията и все още се сдобивам с техника. Имам Canon 500D със стандартен обектив 18-55. Искам да си закупя по възможност най-малко обективи отначало тъй като няма да мога да им ползвам възможностите на 100%. Един от обективите които съм харесал е EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM. Искам да имам възможност за далечно снимане. Ако взема нема вариянтите ми за другия са Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM или Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM или пък нещо което вие да предложите??? Искам да мога да имам един обектив който да има хубави възможности дори и малко на по-далеч, та примерно като се разхождам да мога да снимам най-различни забележителности и да не сменям обективите, пък 70-300 да го имам ако реша за далечни обекти. Как ви се струва тази концепция?
Гледах също така Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS и Canon EF-S 18-200mm f/3.5-5.6 IS. Някакви предложения?
Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между обективи!
Автор: Suggs   
Дата:   27-04-11 06:53

EF-S 15-85IS + EF 70-300IS ми се струва добра комбинация. Покрива достатъчно много фокусни разстояния. След тях вече ще почнеш да мислиш за твърди светлосилни [shtrak] .

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между обективи!
Автор: vale_en   
Дата:   27-04-11 09:05

Това което ще напиша е на базата на личен опит. Задължително си вземи 50 mm 1. 8 , прекрасен обектив за цената си , незаменим при по-малко светлина! ако ще си взимаш 70-300 - аз си взех 55-250 и като теб, да снимам всичко и навсякъде-е не става! в много от ситуаците просто не ти достига въздух! имай предвид , че на кропките 50 mm го умножаваш по 1.6 и това става още по-зле.

Моят съвет : 50 mm, 17-85, задължително ще ти трябва нещо по-широк като него, дори това е минимум , и като имаш средства 70-200 L

Инфо


Отговори на това съобщение
 Re: Избор между обективи!
Автор: simbon4o   
Дата:   27-04-11 09:14

17-85 не си заслужава парите!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между обективи!
Автор: asahi   
Дата:   27-04-11 09:17

Като си нов не е необходимо да трупаш обективи, а знания и опит. Отдели пари и време за един курс - ще си спестиш доста неразумни ходове.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между обективи!
Автор: Shmidt   
Дата:   27-04-11 09:17

i.ivanov01

Дай да започнем отначало.
За да направиш ( посъветваме) за най-добър избор най-важното е за какво ти трябват тези обективи, какво ще снимаш и какво качество на изходния кадър ти е нужно.
След това ще се съобразим с искането ти да не се налага да сменяш обективи и след това ще вкараме в уравнението бюджета, който би могъл да отделиш. Ти си [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между обективи!
Автор: vale_en   
Дата:   27-04-11 09:30

asahi е прав- за курс не знам, ама вземи и прочети нещо за фотографията. Има доста книжки , на Майкъл Фрийман например, които да са много полезни и интерсни.Аз направих такава грешка преди време и купих два обектива, които после продадох. А това, че искаш един обектив за всички ситуации- не може хем съби хем боли- колкото повече леши, толкова по -лошо качество на снимката! Засега снимай с китака, прочети това онова и сам ще направиш избора [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор между обективи!
Автор: Батко   
Дата:   27-04-11 09:43

Като си нов, си вземи Tamron AF18-270mm f/3.5-6.3 Di II VC LD Aspherical (IF)
Ще имаш и широко, ще имаш и теле. Има стабилизация, не е и скъп!
Някой ще ти каже, че Canon 70-300 е по-качествен, да ама Canon 100-400 e още по-качествен, да ама твърдият Canon 300 е още по-качествен и така нататък докато стигнат до: абе ти за какво си си накупил тези скъпи обективи като снимаш с кропка...
Та съвета ми е вземи един:
Canon 18-200 или Tamron 18-270 и си снимай. Достатъчно качествена е картинката, няма да дадеш маса пари за обективи, които хем няма да можеш да използваш, хем ще трябва постоянно да ги сменяш.
Вземи си и твърдия Canon 50/1.8 както те съветват.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »