Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Пропуски за заснемане на спортни събития
Автор: iamnew   
Дата:   10-04-11 18:22

Интересувам се каква е процедурата за допускане на фотографи за заснемане на спортни събития, имам предвид на футболни мачове зад вратите. На баскетболни мачове близо до кошовете и т.н. Ще се радвам ако запознатите споделят информация по въпроса.

Предварително благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Пропуски за заснемане на спортни събития
Автор: Magnifico   
Дата:   10-04-11 19:00

Трява да си фоторепортер за някой вестник/агенция и да бъдеш предварително акредитиран за съответното събитие. Всяка медия обикновено има квота - примерно двама души, за да има място за всички.

Отговори на това съобщение
 Re: Пропуски за заснемане на спортни събития
Автор: matataupa   
Дата:   10-04-11 19:09

Зависи от събитията. На някои мачове се влиза свободно- само взимаш от разсилния едно оранжево или зелено елече[smilie5]

Бонус е ако имаш фотоапарат, Жокер е ако е ДСЛР с голям обектив.

С малко късмет - без Бонус и без Жокер, но с убедително пъхнати ръце в джобовете пак можеш да вземеш елече с надпис ПРЕС.

Ма ако нямаш намерение да снимаш не е хубаво зад вратата.
Аз съм го правил няколко пъти..хах, няма да забравя на Монтана- ЦСКА.

НАбутах се с един ДСЛР между вратата на ЦСКА и агитката им и доволно се забавлявах[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Пропуски за заснемане на спортни събития
Автор: iamnew   
Дата:   10-04-11 19:17

Идеята ми е да снимам, а не просто да се напъхам близо до игрището :)

DSLR имам - Nikon D7000 :) ако му сложа и един грип ще стане като истински ;)

Обектив Никон 28-300 не е особено голям ама разпънат и със сенника изглежда внушително :)

Надявам се скоро да си взема един 70-200/2.8 той вече изглежда голям ;)

Само не разбрах от кой да си взема елечето ;)
Мисля, че на жокери ще го докарам :)



Публикацията е редактирана (10-04-11 19:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Пропуски за заснемане на спортни събития
Автор: papi   
Дата:   10-04-11 20:46

за специални спортни събития си трябват специални пропуски
иначе за всички други спортни мероприятия - в пресцентъра на спортния клуб на чиято среща желаеш да правиш снимки


Отговори на това съобщение
 Re: Пропуски за заснемане на спортни събития
Автор: guesswho   
Дата:   10-04-11 20:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Пропуски за заснемане на спортни събития
Автор: iamnew   
Дата:   10-04-11 21:01

guesswho написа:

> С риск да почна някой спор, дори в ролята си на писач във
> форума, или в собствения си блог, можеш да претендираш за такъв
> достъп :) въпросът е дали блогът-на-мюмюн.хит.бг би изглеждал
> авторитетно на акредитацията :)

Тоест, примерно ако пиша на Левски или ЦСКА на пресцентъра им, че искам да заснемам техни мачове за фен сайт е възможно да ми позволят?

Отговори на това съобщение
 Re: Пропуски за заснемане на спортни събития
Автор: mandela   
Дата:   10-04-11 21:28

Какви блогове и сайтове, фен клубове и тн. [smilie18]

1-во прес карта, после жилетка за съответният отбор домакин (записват се по 2 на медия) или се предоставя на място срещу прес карта или др. документ, и най-важното карта за сезона напр. 2010/2011 на този отбор. Понякога има и специална акредитация за мача с дата и тн.

Естествено ако имаш желание може да проявиш изобретателност но това е реда за допускане. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Пропуски за заснемане на спортни събития
Автор: fotorafi   
Дата:   11-04-11 11:26

Дълги години съм снимал спорт и последно преди да се пенсионирам ,снимах за в."7 дни спорт". За всяко спортно състезние е различно. Зависи от охрани, тутманици, полицай и всякакви местни и "велики чиновници ". На големи мачове Левски,ЦСКА, Литекс, Славия предварително се заявяват и получават пропуски. По-лесно е на мач в провинцията. А в зали за худ.гимнастика, акробатика, баскетбол, волейбол,борба,бокс и др. с дълги обективи, гледните точки не са непосредствено близко. Започни да снимаш тренировки и спортни състезания в Спортната академия, тенис по кортовете и създавай опит и умения.Опитай се да станеш нещатен сътрудник в някой вестник или списание за да ти дадат служебна карта... ЕДНИ ОТ НАЙ-ТРУДНИТЕ РЕПОРТАЖНИ СНИМКИ СА НА ТЕМА:СПОРТ

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »