Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Откъде мога да намеря неутрален градиентен филтър?
Автор: avo   
Дата:   20-03-11 17:51

Откъде може да се купи неутрален градиентен филтър на 58мм, нужен ми е вариант с плавен преход между светлата и тъмната част, като да затъмнява 2 или евентуално 3 стопа, /НД4 или НД8/. Става въпрос за кръгъл завиващ се филтър, не Кокин.

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря неутрален градиентен филтър?
Автор: sen_shui   
Дата:   20-03-11 17:58

от магазина

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря неутрален градиентен филтър?
Автор: swan_   
Дата:   20-03-11 18:12

Автор: sen_shui
Дата: 20-03-11 17:58

от магазина

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря неутрален градиентен филтър?
Автор: PeterPAN   
Дата:   20-03-11 19:39

ако е градиентен поп удобно е кокин

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря неутрален градиентен филтър?
Автор: avo   
Дата:   20-03-11 19:58

Не смятам че са нужни хитроумни отговори, нито в павилиона, нито във фотосинтезис имат такъв, пуснал съм запитване към павилиона да видим дали могат да доставят, в амазон и ибей намерих само такива, които не шипват към България. Иначе нямаше да пусна темата.
PeterPAN , защо смяташ, че с Кокин ще е по-удобно? за да може да се мести прехода нагоре надолу според нивото на хоризонта ли? И ако ще е Кокин би ли ме ориентирал какво ми трябва, гледам че има А и Р серии, каква е разликата между тях?

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря неутрален градиентен филтър?
Автор: neuromancer   
Дата:   20-03-11 20:18

Аз от Ибей съм купувал, не може да няма такива дето доставят до Бг.
Именно за това е по-добре Кокин, за да можеш сам да определяш къде е хоризонта. Иначе хоризонта ти е по средата винаги. Р серия е за по-големи/ широки обективи, А е за малки. Вземи Р ако имаш по-големи обективи или смяташ някога да имаш. Трябва ти филтър, държач (holder) и адаптер за обектива (примерно 58мм)

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря неутрален градиентен филтър?
Автор: PeterPAN   
Дата:   20-03-11 20:28

имам на 62мм мога да ти дам кръгли с преходник могат да се сложат и на 58мм ако ти вършат работа може да ги спазарим.



относно въпроса ти, да първо че може да местиш градиента нагоре надолу


и мисля че тези кръглите се въртяха и не винаги целиш хоризонта да е водоравен равен, още повече ако се върти предната леща, дори да го настроиш после лесно може да се размести а човек забравя да провери ....

аз си поръчах от ибей някакви китайски трябва да дойдат тези дни...

трябва ти държач и ринг който се навива на резбата на филтъра, може да си земеш и капачка и сенник...


Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря неутрален градиентен филтър?
Автор: PeterPAN   
Дата:   20-03-11 20:32

инфо

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря неутрален градиентен филтър?
Автор: comorex   
Дата:   20-03-11 20:36

В Ибей е пълно с китайски за без пари.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря неутрален градиентен филтър?
Автор: avo   
Дата:   20-03-11 22:49

Това което разбрах, е че би било най-смислено да купя пръстен и държач кокин Р серия и филтри/плаки/ от Лий например[smilie11]
PeterPAN , пусни едно лично да кажеш какви кръгли имаш и какво искаш за тях[beer] Някак си ми се струва по-неудобно да се работи с тея плаки и държачи на Кокин системите, може би греша...

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря неутрален градиентен филтър?
Автор: neuromancer   
Дата:   20-03-11 23:32

Филтрите на Лий и Синг-Рей са най-качествените, но са и много скъпи. Всеки се простира според чергата. "най-смислено" вероятно има предвид да не купуваш държач на Лий, защото е скъп, а е само парче пластмаса.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »