Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помогнете в избора на фотоапарат
Автор: icoicov   
Дата:   09-03-11 14:37

В момента имам SONY dsc-h50 http://www.sony.bg/product/dsc-h-series/dsc-h50В момента мога да дам до 1000лв. за нов фотоапарат (комплект с обектив/и) и реших, че трябва да е огледалнорефлексен. Къкво ще загубя и какво ще спечеля и какъв апарат мога да си взема (почитател съм на марката СОНИ)и за момента ми препочъчаха SONY A450Y http://www.sony.bg/product/dsi-body/dslr-a450

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете в избора на фотоапарат
Автор: wiseacre   
Дата:   09-03-11 15:02

Ще загубиш "лесното" снимане. Определено е съвсем различно снимането с DSLR.
Аз снимах до скоро със същия сапунер. Сега съм с SLT a33. Изведнъж се оказа, че трябва много повече да внимавам за всичко. Голямото "зумване" вече изисква доста по-стабилно държане/закрепване на апарата.
Изобщо - всичко е различно, но - ако си "запален" - кефа е несравним.


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете в избора на фотоапарат
Автор: thedeivis   
Дата:   09-03-11 15:18

Преди две седмици и аз бях на същата дилема.
До сега и аз бях само със Сони и много се чудех дали DSLR да не е от същата марка.
Замислях се за новете безогледални модели на Сони, но по думите на един познат купуваш си "цифрак със сменяема оптика".
Накрая стесних избора до тривиалните Канон и Никон - в последснвие до D90 и D7000 на Никон. За съжаление при сони няма такъв голям избор на обективи като при гореспоменатите 2 марки, което наклони везните към тях.
Ето ти един сайт ако не си го разгледал вече, там има тестови сревнения на матрици и Обективи на почти всички марки.
http://www.dxomark.com/index.php

Друго освен успех с избора не знам какво да ти кажа. Аз се бях поболал 2 седмици докато направя моя :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете в избора на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   09-03-11 15:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете в избора на фотоапарат
Автор: bordon   
Дата:   09-03-11 19:45

Най-добре е първо ако имаш възможност, да поснимаш с ДСЛР от някой приятел и да видиш какви разлики има в самото снимане като технологичен процес.
Както е казано преди мен, определено има разлика при снимането и работата с огледален апарт.
Иначе до 1000 лв. има добри предложения на различните марки.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете в избора на фотоапарат
Автор: otvorenia   
Дата:   09-03-11 19:58

Човек за да снима правилно минава през ДСЛР, искам да кажа ако може и през мануален СЛР, но вече е отживелица.
Като се мине през ДСЛР лесно се снима със сапунерки с мануал контрол , и със безогледалните. Тогава човек вече е наясно..
Мое мнение , по този път съм минал

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете в избора на фотоапарат
Автор: bordon   
Дата:   09-03-11 20:00

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете в избора на фотоапарат
Автор: gpi72   
Дата:   09-03-11 22:30

Много весели постове има в тая тема, пък си мислех че петък е далече. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете в избора на фотоапарат
Автор: ivanov.10   
Дата:   11-03-11 10:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »